سال ۱۳۹۵وزوان چگونه گذشت

انگار همین دیروز بود که برای دید و بازدید عید نوروز به منزل اقوام می رفتیم و در یک چشم به هم زدن سالی دیگر با تمام فراز و نشیب های سرنوشت ساز خود گذشت و ما رسیدیم به نقطه سر سطر………..

سالی نو آغاز  و همهدر تدارک تبریک گفتن و دید و بازدید می باشند و نمی خواهم این زیبایی طبیعت که جلوه گر شکوه و عظمت و زاد و ولدی نو می باشد را به کام عزیزان تلخ و یاد آور گذشته ………باشم ولی  رسم نگاهی به گذشته نه چندان دور و بازخوانی آن ایجاب می نماید که هرانچه گذشته را مرور ی سریع داشته باشیم ،شاید درسی دیگر و خاطری دیگر دست دهد.

گردش طبیعت حول محور نوروز باستانی ،علیرغم تکرار مکرر،باز هم زیبایی های خاص خود را دارد و  موجب تحول و جانی دیگر در بدن های خسته  می شود و همچنان امید زیستن و بهتر زیستن را در دل ما زنده نگه می دارد.

آری یک سال دیگر گذشت،کجا بودیم و اکنون کجاییم،چه داشتیم و اکنون چه داریم ،با چه کسانی بودیم و اکنون با چه کسانی هستیم،چه می دانستیم و اکنون چه می دانیم،خلاصه اینکه چه جایگاهی داشتیم و اکنون در چه جایگاهی ایستاده ایم.تمام این موارد گفته شده را می توان در عداد مورد نظر خود بازبینی ،به رشته تحریر و به نتایجی رسید که یک سال تجربه انسانی را نشان می دهد که هماره در جستجو آن بوده و مقید به باز شماری و البته به خود بالیدن می باشد.

از آنجایی که رسالت این سایت مردمی بر گرفته از رویداد ها،تحولات،اخبار ،حوادث وسوال و پاسخ از مسولین شهری وزوان در جهت رشد و شکوفایی وبه چالش کشیدن همه این موارد می باشد،لذا انتخاب نقطه شروع بحث کمی مشکل می نماید ولی با این حال تقویم تاریخ را ورق می زنیم تا حد امکان مسایل را با همکاری شما کاربران عزیز مورد بازبینی مختصر قرار داده شاید تلنگری دیگر برای مخاطبان باشد.

۱_همه ساله در ایام نوروز به رسم مردم داری و دید و بازدید نوروزی شورای شهر وزوان به اتفاق شهر دار محترم در یک اقدام پسندیده اهالی فرهنگ و هنر ،فرهیختگان و نخبه های وزوان را در محلی گرد هم آورده ،و در یک میز گرد و با ذکر کارنامه ای از خود کار را به پایان می برند و تا سالی دیگر نه خبری از آنهاست و نه گزارش کاری.سوال اینجاست هدف از این گرد هم آیی چیست؟و تاکنون چه نتایجی را در بر داشته است؟و آیا شورای شهر وزوان و شهردار محترم از این کار پسندیده اهدافی را دنبال می کنند که مردم شهر وزوان از آن بی خبرند؟لطفا با صراحت تمام پاسخ دهید.

۲_راستی تا یادم نرفته این مورد را عرض کنم و آن اینکه امروز رفته بودم خدمت جمال مصنوعی ،ایشان ظاهرا میهمانی داشتند که از طریق g.p .sمی خواسته وزوان را پیدا کنه که هرچه تلاش می کنه نتیجه ای نمی گیره از ونداده و سعید آباد و ازان و زیادآباد گرفته تا واشهر و کلوغ را دور می زنه  ولی وزوان را پیدا نمی کنه!! درود بر این بخشی که می خواد شهرستان بشه !!!برای شما جالب نیست که این وسط وزوان را چگونه و چه کسانی  از g.p.s حذف کرده اند؟ مثل اینکه همسایه ها تمام تلاش خود را برای حذف وزوان به کار گرفته اند.!! البته بی سر و سامانی در گلزار شهدای وزوان را دیگه نمی شه به همسایه ها ارتباط داد.چون ظاهرا تاکنون مهندسین شهرداری نتوانسته اند قبله را تشخیص دهند و این کار را به اطرافیان متوفی ها واگذار و هر قبری به یک سمت می باشد!!! یکی پیدا می شه این دو مورد را پاسخ بده تا ما انوری نشدیم!!!

۳_سال گذشته عزیزانی زیادی را از دست دادیم از دوستان صمیمی گرفته تا پدران و مادران مهربانی که عمرشان کفاف دیدن سال جدید را به آنها نداده که اولین نفرشون مرحوم ناصر خانعلی و آخرینشون مرحوم محمد طاحونه بود و خوبه بدونید طی همین سال حدود ۵۰ نفر از همشهری های ما دار فانی را وداع گفتند و تا آنجا که بنده اطلاع دارم   شاهد همین اندازه تولد توی شهر وزوان نبودیم که این هم در نوع خود جالبه،روح  تمام رفتگان سال گذشته وزوان شاد باشه و برای همه آنها طلب مغفرت از خداوند متعال مسالت می نماییم.

۴_اگه از شهر سازی و معماری وزوان نگم ظلم بزرگی به مهندسینی شده که تونل های مترو و …….تهران را طراحی و اجرا کرده اند چرا که حد فاصل بهداری وزوان تا میدانی که برای اولین بار در دنیا طراحی و به اجرا در آمده   ،انواع و اقسام طرح ها در آن دیده می شه، از پارکینگ خودروگرفته تا تعرض تالار مطهری به خیابان اصلی و جالبتر از آن ساخت یک کلاس استثنایی در مدرسه جهاد وزوان ،آنهم در قرن بیست و دوم و تکمیل کننده این مهندسی سرویس بهداشتی مدرسه جهاده.!!! همه اینها دست آورد شورای ۴ دوره ای وزوانه!!!!!

۵_یکی میگه بد می نویسی آن یکی می گه خوب می نویسی ،این در حالیه که طرف حاضر نیست اسم و رسم خودش را بنویسه که ما بدونیم خوب می نویسیم ، بد می نویسیم یا اینکه کلا مشکل داریم.

۵ امتیاز بدید!

بازدیدها: ۱۶۳

مطالب مرتبط

۹ دیدگاه‌

 1. غلامرضا گفت:

  جالب بود خوب به خال زدین جناب بخشنده

 2. سعید گفت:

  من نمی دانم نقشه این میدان تقاطع خیابان اصلی با بلوار جانبازان را چه کسی کشیده است؟در نوع خود واقعا بینظیر و جالب می باشد.

 3. هادی گفت:

  خیلی بد نوشتید.اقای بخشنده برادرتون دبیر ادبیات بودند بهتراست بدید مطالب رو ابتدا ویرایش کنند بعد لود کنید پراز اشکال ادبی بود.هرچتد که برخی انتقادها وارد است ولی نگارش …………….. بود

  • علی گفت:

   با سلام
   مزید امتنان است که جناب عالی نقد خود ا به صورت موردی بیان فرمایید تا متن مورد نظر قابلیت اصلاح پیدا کرده و دیگران هم در این نقادی مشارکت نمایند.

 4. همشهری گفت:

  جناب بخشنده سلام سال نو مبا ک گویا در پیش جلسه تصمیم گیری برای عید دیدنی وهم اندیشی نخبگان با حضور شهردار واعضای شورا مقرر شده فقط برنامه در حد عید دیدنی باشد وکسی سخنرانی نکند گویا اطلاع رسانی عملکرد چهارساله در شرایط فعلی که انتخابات است خیلی خ شایند آقایان شورا نیست اگر اینطور بوده بی تعارف بگویم آقایان مردم را ………..فرض گرده اند

 5. وزواني گفت:

  جناب بخشنده سال ٩۵ برای وزوان خیلی بد بود حق وحقوق مردم شهر مثل همیشه ضایع شد ومتاسفانه کسی برای دفاع نداشتیم سه عضو شورا که بیرون از وزوان دو عضو دیگر هم که قربون بودنشون ای کاش اینها هم بیرون بودند تا تکلیفمان را میدانستیم که شهرمان صاحب ندارد قنات که روز روشن بستند وآتش زدند منطقه صنعتی را که روز روشن بنام میمه کردند آزمایشگاه دبیرستان مدرس را که روز روشن بردند آمبولانس اورژانس را که روز روشن بنام میمه کردند کشاورزی وزوان را که نابود کردند زمینهای متعلق به مردم وبیت المال را که مجانی واگذار کردند جلسات بی خاصیت شورا را برگزار کردند وحق جلسه گرفتند وام گرفتند وپاداش دادند وهزار بدبختی دیگر واقعا باید به حال این شهر ومردم آن گریه کرد

 6. وزواني گفت:

  آقایان شورا که دوباره ثبت نام کردید فقط به این سوال جواب بدید چرا در تعویض شناسنامه های مردم نام وزوان حذف میشود

 7. وزواني گفت:

  جناب بخشنده عزیز خواهشا پیگیری کنید شورا فعلی باید بیاید به مردم در مجامع عمومی جواب بدهد

 8. وزواني گفت:

  جناب بخشنده بهداری فعلی وزوان بدون امکانات وپزشک است بهداری قبلی در مرکز شهر در حال نابودی است مدرسه فاطمیه سابق در دهنو انبار بسیج دانش آموزی میمه شده این در حالی است آقای شکوهمند کار آفرین عزیز شهرمان برای محل کارش دچار مشکل است زمینهای کنار جاده در اختیار مسکن وشهر سازی است وشهرداری وشورا هیچ اقدامی برای آزاد سازی آن برای کار آفرینان وسرمایه گزاران انجام نداده اند بدبختی از این بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.