محمد حسین از حقایقی می گوید که …………..

هفته ی گذشته دو نفر از بزرگواران و پیشکسوتان فرهنگی و اقتصادی وزوانی با هماهنگی‌های قبلی به عنوان سفیران دوستی، در جلسه ی شورای شهر میمه حضور پیدا می کنند و از شورای شهر میمه درخواست می‌کنند که اختلافات گذشته را کنار گذاشته و با تعامل بیشتر با شورای شهر وزوان در راه نزدیکی بیشتر این دو شهر که قطعا پیشرفت منطقه را در پی خواهد داشت قدم بردارند.
در ابتدا اعضای شورای شهر میمه از حضور دوستانه ی دو نفر وزوانی قدردانی می‌کنند، اما در ادامه و خارج از عرف معمول این گونه جلسات دوستانه، مباحثی مطرح می‌شود که قابل تأمل است:

یکی از اعضای شورای شهر میمه با پیش کشیدن اختلافاتشان با شوراهای قبلی وزوان و مباحث مطروحه در آن زمان که هیچ ربطی به حضور دو بزرگوار نداشته جلسه را متشنّج می کند که حتی ناراحتی سایر اعضای شورا را هم به دنبال داشته‌است و با اعتراض دو بزرگوار نیز همراه می شود.

در ادامه، این عضو محترم شورای میمه بر خلاف قانون حرف‌هایی را به عنوان خط قرمز‌هایشان عنوان می‌کنند و اعلام می کنند که هر کس بخواهد هویت شهرشان را خدشه دار کند جلوش می‌ایستند، همانطور که ایستاده‌اند.
این حرفها تنها بر ناپختگی و بی اطلاعی گوینده از قانون دارد و غفلت ایشان از عواقبی که اینگونه تفکّرات از هر دو سوی منطقه، سال‌هاست مانعی شده‌است در برابر پیشرفت منطقه و رفاه ساکنان آن.

ایشان مباحثی را هم پیرامون قنات وزوان و هزینه‌هایی که برای شهرداری میمه به دنبال داشته بیان کرده‌اند، و البته مانند همیشه بدون در نظر گرفتن تجاوزاتی که از سوی برخیافراد ناشناس به این اثر بی نظیر تاریخی شده‌است، و بدون در نظر گرفتن کم‌کاری شهرداری میمه در موضوع کمربندی و تأمین استحکام این قنات.
قناتی که خود گویای قدمت خود است، و در سال‌های اخیر با بی توجهی مسئولین شهر مجاور به قوانین، حتی از طرح هادی شهری میمه کنار گذاشته شده و همیشه با جنجال‌های به ظاهر سیاسی از حل مشکلات آن جلوگیری شده‌است.

این عضو محترم شورای شهر میمه باید مطالعات قانونیشان را بیشتر کنند تا بلکه به جای تصمیم گیری در مورد بخش میمه، در محدوده ی قانونی وظایف شورای شهر فعالیت داشته باشند.

اما گذشته از همه ی این مباحث که در جلسه‌یی خصوصی و پشت دربهای بسته مطرح شده و با اعتراض دو بزرگوار وزوانی هم همراه بوده، آنچه دور از انتظار بوده، انتشار آن در فضای مجازی‌ست.
انتشار و وارونه جلوه دادن تمام قضایا با این ادعا که دو بزرگوار وزوانی، با اقرار بر ناپختگی مسئولین شهر وزوان، از اعضای شورای شهر میمه بابت رفتار شورای شهر و کشاورزی وزوان در سه سال اخیر، عذرخواهی کرده‌اند و در مقابل از شورای شهر میمه تشکّر کرده‌اند.

آیا این از ناپختگی و بی‌تجربگی عضو شورای شهر میمه نشأت نمی‌گیرد که با انتشار مطالبی خلاف واقع به عنوان فصل‌الخطاب و خط قرمز انتظار پیشرفت منطقه را داشته باشند؟

این روزها بیش از آنچه تصور می‌کنیم چشم و گوش مردم به رفتار و کردار مسئولین می باشد.
و این قدری راه را برای کم‌کاری و کج‌اندیشی برخی مسئولین ناهموار می کند.

۶ امتیاز بدید!

بازدیدها: ۵۲۹

مطالب مرتبط

۸ دیدگاه‌

 1. امیر گفت:

  متاسفم برای این اقایان کوته فکر میمه!!!!!!!!!!!

 2. همشهری دوست گفت:

  سلام
  اصولا مردم با نگاههای تیزبیر و هوشمندانه خود اقدامات را رصد و قضاوت میکنند بدیهی است حرکت به سمت دوستی و همزیستی مسالمت آمیز پسندیده و پرخاشگری و غیر فرهنگی برخورد کردن از ناحیه هر شخص و هرکس باشد نکوهیده است ولی آنچه مهم است اینکه حرکت ارادی یا غیر ارادی یک فرد را نباید به حساب کل مردم یک شهر یا منطقه دانست بلکه منتسب به آن فرد است و نسبتی با جمعیت آن شهر ندارد .
  لذا اینجانب از شورای محترم دو شهر وزوان و میمه میخواهم با کمال درایت به وظایف اصلی خود و ایجاد روابط ساختارمندی منطقی اقدام نمایند و در کرسی تصمیم گیری و تصمیم سازی از هیچ کوششی دریغ نفرمایند

 3. حسین گفت:

  بنابراین ماباید از ظرفیتهای وتوانمندیهای خودمان که الحمدالله مردمی با ایمانی از صلابت و قوّت،می باشند کارهای عمرانی را دنبال کنیم شورای محترم شهر هم با تکیه بر مردم و توانمندی‌های داخلی، در هر شرایطی باید کاستیها را ریشه یابی وپیگیری تا حصول نتیجه ادامه دهد، ولی متاسفانه شورا نه تنهادر پی تعامل و همکاری بانخبگان شهر نمی باشد وکوتاهی میکند وبعضا طرد می نماید حتی توجهی به کاستیهای شهر نداشته واز مسئولیتش شانه خالی می کند از انطرف شورای همسایه مان فرصتها راغنیمت شمرده وارتباط با نماینده ومسئولین را مد نظر قرار داده و عده ای دیگر هم که کارشان هوچی گری است باهوچی گری در صدد کارشکنی می باشند گاهی رنگ به تابلو می پاشند گاه تخریب قنات وگاه اتیش زدن…

 4. محسن گفت:

  این سفیران دوستی که برای پادرمیانی رفته اند چه کسانی می باشند و چه کس یا کسانی این دونفر را مامور کرده اند؟

 5. ﻋﻠﻲ گفت:

  سلام
  برا گفتگوی دوستی ونشان دادن حسن نیت لازم نیستاز گروهی اجازه گرفت درکار خوب وپسندیده باید سبقت گرفت

 6. جان کری گفت:

  محسن حرف حسابی میزنه این سفیران را چه کسی فرستاده بود که فرستنده سفیر بی تدبیر وسفیرمذاکره کننده بی تدبیرتر

 7. محمد حسین گفت:

  با مشاهده اتفاقات پیش آمده در مورد مراسم کلنگ زنی منطقه صنعتی گلستان در روستای ونداده و گریزی به اتفاقات مشابه در سال‌های اخیر، می توان به این نتیجه رسید که عده‌یی دوست دارند بر موج درگیری بین مردم و مسئولین سوار شوند.

  پرداختن بیش از اندازهء سایت صبح میمه به اتفاقاتی که حول کلنگ زنی پروژهء شهرک گلستان رخ داده اتفاق تازه‌یی نیست اما تأمل برانگیز است.

  ذکر عبارت “شهرک صنعتی گلستان شهر میمه” که البته بعد به صورت “شهرک صنعتی گلستان وندادهء میمه” تصحیح گردید،
  و انتشار فیلمی از اعتراض جمعی از اهالی روستای ونداده به مسئولین حاضر در مراسم که در میانهء کار به صورتی نامعلوم تقطیع و به پرخاشگری تعدادی از جوانان روستا به نمایندهء شهرستان و عکس العمل عجیب نمایندهء محترم ختم می شود، در کانال تلگرامی صبح میمه دور از انتظار بود.

  این موضوع که بازتاب درگیریهای پیش آمده و به شُور گذاشتن آن در گروههای مختلف و انتشار آن در صبح میمه با چه نیتی انجام می شود کمی تأمل برانگیز می‌نماید.

  مخفی کردن اعتراض جوانان ونداده‌ای به عدم به کارگیری نیروهای بومی در کارخانه‌ها و شرکت‌های احداث شده در مراتع این روستا و حتی اخراج کارگران ونداده‌ای از یکی از این شرکت‌ها، در پشت درگیریهای لفظی با مسئولین را به هیچ عنوان نمی توان توجیه کرد.

  گذشته از اینها طرح این موضوع که به جای مراتع ونداده می توان پروژهء شهرک را به سمت شرق شهرک صنعتی وزوان میمه که سال‌هاست محل اختلاف دو شهر مجاور است و گه‌گاه با شیطنت‌ افرادی اقدامات ناموفقی برای تغییر نام آن صورت می‌گیرد و انتشار نظرات در سایت صبح میمه دور از انصاف است.

  این موضوع که عده‌‌یی سعی دارند تفکّر و عقلانیت منطقه را به یک شهر منحصر کنند و مردم و مسئولین بقیهء شهرها و روستاها را جنجال طلب معرفی کنند، اتفاق تازه‌یی نیست و سال‌هاست متفکّرین و تحصیل کرده‌های منطقهء دیر و دور افتادهء میمه را از سکونت در زادگاهشان گریزان کرده‌ست.

  اما اگر برخوردهای جانبدارانهء صبح میمه هم قابل هضم باشد، عکس العمل آقای حاجی در مقابل پرخاشگری و توهین‌ عدّه‌ء معدودی از اهالی یکی از روستاهای منطقهء بزرگ میمه قابل هضم نیست.

  سخنان از سر عصبانیت نمایندهء شهرستان مبنی بر این که برای اشتغال جوانان منطقه پول آورده‌اند و اگر بروند دور منطقهء میمه را خط می کشند، ناخودآگاه ذهن مرا به حواشی انتخابات مجلس برد که عده‌یی گویا برای آقای حاجی پیام فرستاده بودند که برای سخنرانی به وزوان نیاید و جلسه سخنرانی نماینده ایشان را هم عده‌‌یی به تشنج کشیدند.
  و پس از پیروزی در انتخابات هم برای تشکر از حضور حدّاکثری در انتخابات و رای مردم به ایشان، در جمع مردم وزوان حاضر نشدند.

  با همه این تفاسیر این‌گونه به نظر می‌رسد که جناب حاجی نیز بر خلاف چهره‌یی که از خود در مجلس به عنوان نماینده‌ای دلسوز برای مردم نشان داده‌اند ناخشنودی مردم از اوضاع وخیم منطقه و وخامت اوضاع اشتغال را تاب نمی آورند.

 8. همشهری گفت:

  سلام
  پیشنهاد میشود اگر قرار است جلسات دوستی و مودت برگزار شود باید قواعد و فنون مذاکره را هم آموخت و هم وزن ظاهر شد آن هم با شرائط معقول و منطقی که نه حقی از کسی ضایع شود و نه غرور قومی له شود لذا بی مقدمه و مطالعه کار کردن عواقب نامطلوب دارد که باید در اتاق فکر رصد شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.