فرهنگیان ۴۵ روز دیگر هم صبر کنند

 

– سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: «پرداخت معوقات فرهنگیان تا ۴۵روز آینده شروع می‌شود.»

این در حالی است که وی مرداد‌ماه در اجلاس رؤسای مناطق آموزش و پرورش اعلام کرد که پاداش پایان خدمت بازنشستگان سال ۹۳ شهریور پرداخت می‌شود.

سیدمحمد بطحایی که پس از برکناری علی‌اصغر فانی به سرپرستی این وزارتخانه منصوب شده این معوقات را شامل حق‌التدریس‌ها، حق‌الزحمه برگزاری امتحانات، بدهی پیشین به برخی شرکت‌های بیمه‌ای و همچنین پاداش پایان خدمت بازنشستگان سال ۹۴ برشمرده و وعده داده که به مرور پرداخت‌خواهد شد. وی هیچ اشاره‌ای به ۳هزار نفر از بازنشستگان سال ۹۳ که هنوز پاداش پایان خدمت خود را نگرفته‌اند، نکرد. او همچنین گویا حق‌الزحمه انتخابات مجلس در اسفند ۹۴ را فراموش کرده و تنها گفته است: «با مساعدت سازمان برنامه و بودجه و وزارت اقتصاد و دارایی مقرر شده اوراق خزانه را دریافت کنیم و به وسیله ۲بانک عامل که دولت معرفی می‌کند این اوراق نقد شود تا معوقات را بپردازیم.» البته اوایل مهر نیز مدیرکل دفتر برنامه و بودجه وزارت آموزش و پرورش همین وعده را به همشهری داده بود ولی تاکنون اجرایی نشده ‌است.
•اذهان معلمان را مشوش نکنید

بطحایی که چند سالی است نایب‌رئیس هیأت امنای صندوق ذخیره فرهنگیان نیز هست روز گذشته در حاشیه مراسم نمادین المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای در پاسخ به پرسشی درباره بازداشت‌های اخیر در این صندوق و نگرانی و ناراحتی معلمان از تخلفات اعضای آن تصریح کرد: مشکلاتی در این صندوق وجود داشته و دارد که مقامات قضایی با جدیت این موضوع را پیگیری می‌کنند. از ورود قوه قضاییه به این موضوع خوشحال هستیم.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه اعلام اعداد و ارقام درباره میزان تخلفات صندوق ذخیره فرهنگیان فقط اذهان معلمان را مشوش و نگران می‌کند و تأثیر دیگری ندارد، افزود: سیر قضایی این پرونده به خوبی پیش می‌رود و نمایندگان مجلس هم طرح تحقیق و تفحص از این صندوق را تصویب کرده‌اند. او بعد هم اظهار امیدواری کرد که واقعیات آنطور که بوده روشن شود تا نگرانی معلمان رفع شود.
• چرا شیر به مدرسه نرفت؟

شیر که همواره در چند سال اخیر برخلاف وعده‌های مسئولان با تأخیر به دانش‌آموزان رسیده، امسال هم هنوز به مدارس نرفته ‌است. بطحایی در این‌باره گفت: این تأخیر به‌علت ابلاغ نشدن اعتبارات است و امیدواریم ظرف ۲هفته آینده تخصیص بودجه انجام و قرارداد عملیاتی شود.

۰ لایک کنید!

بازدیدها: ۱۵

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.