محمد تقی معینیان; به بهانه سخنان فرماندار شهرستان

به بهانه سخنان اخیر فرماندار شهرستان شاهین شهر ومیمه مبنی بر حل وفصل اختلافات دو شهر میمه ووزوان با ریش سفیدی
به نظر حقیر ابتدا باید ریشه اختلافات روشن شود تا بتوان با ریش سفیدی امام جمعه محترم ومسئولین محترم اختلافات را حل وفصل کرد ،حتماً شنیده‌اید که وقتی یک گروه سارق حرفه‌ای، قصد انجام سرقت مهم و بزرگی دارند. ترفندهای مختلفی به کار می‌برند تا هر چه بیشتر موفقیت‌شان را تضمین کند. یکی از این ترفندها، صحنه‌سازی و ایجاد حوادث صوری و ساختگی است. حوادثی که باعث می‌شود حواس مردم و مسئولین به سوی آن حادثه ساختگی پرت شده و سارقان با بهره‌گیری از این غفلت، به راحتی مقصود خود را عملی کنند. این شگرد، تنها در سرقت‌ها و فیلم‌های ژانر پلیسی و کارآگاهی کاربرد ندارند. بلکه کاربرد بسیار مهم و اصلی آن در عالم سیاست، به منظور جهت دادن و در اصل انحراف افکار عمومی و مسئولان دولتی و ذی‌ربط، شگردی بسیار موفق است. شگردی که بعضی از افراد در آن تبحر و کار کشته‌اند و شاید بارها و بارها آن را به کار گرفته و در بسیار از موارد نیز، به نتیجه مطلوب رسیده‌اند. برای آن‌ها مقدمات این روش مهم نیست. مهم این است که مردم و مسئولین حواسشان از حادثه اصلی پرت شود. در همه این موارد، از حوادثی استفاده می‌شود که فی نفسه مهم و خطیر است اما در مقایسه با حادثه اصلی و آنچه انتظار مردم را می‌کشد، هیچ است و اصلاً نباید آن حادثه فرعی را به هیچ انگاشت و این فقط در سایه شناخت این شگردها حاصل می‌شود.
و امّا ماجرا چیست؟
متأسفانه طی چهار سال گذشته با مطرح شدن طرح ارتقاء بخش میمه به شهرستان، شاهد زنجیره‌ای از حوادث و حواشی از طرف چند تن از اهالی شهر وزوان هستیم که به بهانه رقابت در توسعه و پیشرفت شهر وزوان با شهر میمه، پی در پی سپهر سیاسی افکار عمومی و مسئولین دولتی را در بر گرفته و هر یک برای مدتی انرژی و توان شورای اسلامی، فعالان سیاسی و دلسوزان شهر میمه و مسئولین بخش و شهرستان را به خود معطوف کرده و پس از مدتی گردوغبار منازعه. اولین منازعه هنوز فروکش نکرده، مضمون تازه‌ای از گوشه دیگری کوک شده و ماجرا و منازعه تازه‌ای شکل می‌گیرد. برای مثال به چند نمونه دم دستی و آشکار ماجراها و حوادث کوک شده توسط شوراهای سوم و چهارم اسلامی و شورای کشاورزی شهر وزوان طی چهار سال گذشته اشاره می‌شود:
۱- سخنان سخیف رئیس شورای سوم شهر وزوان، در جلسه برنامه ریزی شده برای تأسیس شهرستان میمه (در فرمانداری شاهین شهر و میمه) که منجر به مسکوت ماندن طرح تأسیس شهرستان در استانداری و وزارت کشور گردید.
۲- اظهارات عجیب رئیس شورای کشاورزی شهر وزوان مبنی بر ثبت جهانی(یونسکو قنات وزوان(و سه شعبه و۳۵ کیلومتری بودن طول قنات وزوان و پر کردن ۳۳ کیلومتر طول قنات وزوان توسط اهالی شهر میمه.درسال۹۳
۳- اقدام بسیار زشت و گستاخانه رئیس شورای کشاورزی شهر وزوان در سیلی زدن به صورت آقای حسین کریمیان در محضر رئیس دادگاه میمه.
۴- واکنش تعجب¬آور شورای اسلامی شهر وزوان به احداث بلوار ولی عصر(عج) شهر میمه (با تنظیم شکایت به سازمان جهاد کشاورزی استان مبنی بر تخریب اراضی کشاورزی وباغات اهالی شهر میمه به خاطر احداث این بلوار).واخیرا شکایت به بهانه عبور خیابان مذکور از روی قنات شهر وزوان به جن وانس و……..شکایت بی محتوی نامربوط علیه احداث طرح مزرعه گلستان میمه
۵- حفاری چاه غیر مجاز در حریم استحفاظی شهرداری میمه و ملک شخصی یکی از اهالی شهر میمه،( بدون اخذ پروانه حفاری و اخذ مجوز از شهرداری و مالک زمین.)
۶- تعریض جاده مالرو حاشیه قنات وزوان به جاده ماشین رو با تصرف عدوانی اراضی ملکی کشاورزان میمه‌ای و تخریب دیوار باغات و نابودی مجاری آب باغات و اراضی کشاورزی اهالی شهر میمه،( به صورت خودسرانه و قلدرمآبانه.)
۷- نصب تاورهای برق رسانی در باغات و اراضی اهالی شهر میمه و در محدوده استحفاظی شهرداری میمه، جهت انتقال برق به محل سد زیرزمینی قنات وزوان (بدون اخذ مجوزها و هماهنگی لازم با شهرداری و مالکین باغات و اراضی).
۸- سخنان غیر منتظره و بعضاً غیر قابل تصور چند نفر از جمله اعضای شورای اسلامی و شورای کشاورزی شهر وزوان با مطبوعات در مورد نامگذاری شهر وزوان به شهرستان وزوان یا شهر وزوان به بخش وزوان (مصاحبه رئیس شورای چهارم وشهردارشهروزوان با روزنامه صبح فردا مورخ پانزده خرداد ماه سال ۱۳۹۳).
۹- اقدام عوام فریبا نه چند نفر از اهالی شهر وزوان بعد از این همه بحران آفرینی و زیاده خواهی، به مظلوم نمایی که خود را مورد حمله قلمداد می¬کنند و بامتوصل شدن به مقامات قضایی به دفاع از خود می¬پردازند (میدان فریب).
متأسفانه به این فهرست می‌توان ده‌ها مورد و نمونه دیگر اضافه کرد. نمونه‌هایی که گاه از سوی چند عضو شوراهای اسلامی و کشاورزی و گاه از سوی حامیان این دو شورا شکل می‌گیرد و در جامعه کوچک دو شهر میمه و وزوان منعکس شده و احساسات اهالی دو شهر را بر علیه یکدیگر تحریک می¬کنند. آیا همه کسانی که در شهر وزوان رفتارهای این چنینی در قبال شهر میمه و( ارتقاء مدیریت سیاسی بخش به شهرستان) در پیش گرفته‌اند افراد مغرض، حسود و جاهل به امور هستند؟ قطعاً چنین نیست و نمی¬تواند به همه آنها چنین نسبتی داد اما می¬توان ادعا نمود که تعداد انگشت شماری از اعضاء شوراها و حامیان آنها عامدانه سخنان تحریک‌آمیز بر زبان می‌رانند و حرکات تحریک‌آمیز و خلاف اصول اخلاقی و حسن همجواری و حتی قوانین و مقررات و کنش‌های شرعی و عرفی انجام می‌دهند تا خشم و خروش اهالی مومن و شریف شهر وزوان را بر علیه اهالی (به ویژه شورای اسلامی) شهر میمه برانگیزند. تا عقده‌های شخصی فروخورده خود را بگشایند، تا شاید لحظه از عقده گشایی خود سبک بال و خنک دل شوند. متأسفانه در بین این افراد، اشخاصی دیده می‌شوند که سینه چاک و حامی قنات و کشاورزی شهر وزوان شده‌اند که به اندازه کف یک دست زمین کشاورزی و به اندازه یک استکان سهم آب قنات ندارند. انشاءالله به زودی بر همگان و حتّی هوادارن این افراد ماجراجو معلوم خواهد شد که این افراد به چه علت بحران می¬سازند، بحران را مدیریت و در نهایت به اوج می‌رسانند و پس از آن که هزینه‌های فراوان سیاسی، فکری و روحی آن را به مردم دو شهر و مردم بخش میمه وارد کردند، برای عقده‌گشائی خود بحران تازه‌ای به راه می‌اندازند.
و اما اکنون چه باید کرد؟ آیا اهالی شریف و بزرگوار دو شهر میمه و وزوان باید منفعل شوند و نسبت به هر حرف سخیف و بی‌محتوا و تحریک‌آمیز و یا هر حرکت خلاف اصول و مبانی اخلاقی و انسانی و غیرقانونی چند نفر چشم بر بندند و دم بر نیاورند؟ آیا باید با جوش و خروش و عربده-کشی و لشگر کشی منطقه را به صحنه نبرد و تقابل دائمی بین اهالی دو شهر تبدیل کرد و هر روز، پیگیر و درگیر بحران‌های ساخته و پرداخته چند نفر ماجراجو شد؟ آیا راه میانه‌ای هم وجود دارد؟ آیا نمی‌توان از ظرفیت‌های دو شهر به ویژه ظرفیت‌های علمی و تجربی دو شهر بهره گرفت و با خنثی¬سازی هوشیارانه، بازی شعبده‌بازان را ناکام گذاشت و با هم دلی، همفکری، همکاری و همیاری واتحاد اهالی و مسئولین دو شهر، در راستای ارتقاء مدیریت سیاسی و رشد و توسعه دو شهر و بخش تاریخی میمه قدم برداشت، برای رشد و توسعه این دو شهر و کل بخش راهی جز ارتقاء مدیریت سیاسی بخش به شهرستان نمی توان جستجو کرد.
خوشبختانه در بین اهالی هوشیار شهر میمه از جمله شوراهای اسلامی و کشاورزی احدی مخالف رقابت سالم، رقابت توأم با رفاقت و رعایت قوانین و ضوابط و شأن و منزلت طرفین، رقابت عاقلانه و مصلحت نگر شوراهای شهر وزوان با شوراهای شهر میمه نیست؛ اما وقتی رقابت توسط هر یک از طرفین رقیب به فتنه، توطئه، تجاوز به ضوابط و مقررات، قانون‌شکنی، زیاده‌خواهی،حرمت شکنی، خودبینی و خودمحوری تعدادی افراد نادان آغشته می‌شود در نزد عقلا دیگر این رقابت نیست بلکه حماقت وسم مهلک و کشنده‌ای است که به زور تزویر لباس رقابت بر تن آن پوشانده شده، برای عقده‌گشایی و کینه‌توزی فردی، افرادی حقیر، حسود و ابله که زمینه و بستری را برای عقده‌گشایی شخصی و بغض‌های شخصیتی خود فراهم دیده‌اند.
و اما سخنی با اعضای محترم شوراهای اسلامی و کشاورزی شهر وزوان
برادران بزرگوار، مطمئن باشید که اگر شورای شهر وزوان اقدامات خود در محدوده و حریم استحفاظی شهر میمه را با شورا و شهرداری میمه مطرح و با هماهنگی با آن‌ها می‌خواستید اقداماتی در راستای رشد و توسعه شهر وزوان و تأمین بخشی از نیازمندی‌های اهالی محترم شهر وزوان (به ویژه در زمینه تأمین آب کشاورزی) انجام دهید، اهالی فهیم و سخاوتمند و دوستدار مردم بزرگوار شهر وزوان نه بلکه مانع اقدامات شما نمی‌شدند بلکه نهایت لطف و همکاری را هم با شما می داشتند اهالی شهر میمه در طول تاریخ بنیان این دو شهر، همیشه اهالی بزرگوار شهر وزوان را مددکار، همیار، دوست و رفیق خود دانسته و در شرایط حساس، بیشترین همکاری و سخاوتمندی را در مورد اهالی شریف شهر جنوبی روا داشته‌اند. مردم میمه افراد فهیم و قدرشناسی هستند و قدر و ارزش زحمات اهالی محترم شهر وزوان در طول تاریخ مدنیت این دو شهر را هیچ‌گاه فراموش نمی‌کنند و نسل به نسل اعتقاد عمیق قلبی به مودت و برادری اهالی دو شهر دارند.
اهالی شهر میمه مدنیت و آبادانی، رشد و توسعه شهر خود را در طول تاریخ چند هزار ساله خود مدیون زحمات نیروی انسانی شهر دوست و برادر وزوان هستند. شاید اگر اهالی بزرگوارو زحمت کش شهر وزوان نبودند رشد و توسعه شهر میمه به خصوص در زمینه‌های کشاورزی و دامداری (که صدها سال تنها ممردرآمد و تأمین معاش و رزق و روزی مردم بود) نابود یا به نحو دیگری رقم خورده بود. ما اهالی شهر میمه، حتی باارزش‌ترین نعمت خدادادی و شریان حیاتی شهرمان در طول تاریخ را (که قنات مزدآباد است) مدیون زحمات طاقت‌فرسای نیروهای انسانی شهر وزوان هستیم. ما معتقدیم که این قنات باارزش با همکاری اهالی زحمتکش و باوفای شهر وزوان حفاری و آب آن جاری و ساری شده است. ما سالیان سال امور کشاورزی و باغداری در شهر میمه را (به خصوص قبل از ورود تراکتور به منطقه) مدیون زحمات و حمایت‌های نیروهای انسانی شهر وزوان هستیم. اگر اهالی فهیم، شریف، وفادار، زحمت‌کش و از همه مهم‌تر امین و امانت‌دار شهر وزوان در کنار شهر میمه نبودند شاید تاریخ توسعه و مدنیت شهر میمه به نحو دیگری رقم می‌خورد. وابستگی شهر میمه طی صدها سال به نیروی انسانی شهر وزوان جزء لاینفک تمدن و تاریخ شهر ماست به نحوی که اگر در مقطع زمانی کوتاهی این همکاری قطع می‌شد اکثر امور دامداری و کشاورزی شهر میمه فشل و فلج می‌شد.
در عوض اگر محبت، وفاداری، لطف ، سخاوتمندی ونوع دوستی اهالی شهر میمه به ویژه خوانین و عمده مالکان و دامداران بزرگ شهر میمه در حق اهالی شهر وزوان (به ویژه در سال‌های خطرناک و تاریخ سوز و حیات کش قحطی و خشک‌سالی، گرانی و هرج‌ومرج) نبود بیشترین آسیب‌های مادی و معنوی برای اهالی شهر وزوان رخ داده بود و در حال حاضر رونق این شهر در حد روستای کلوخ بود.
اگر سخاوتمندی، مردم‌دوستی و گذشت اهالی شهر میمه نسبت به اهالی شریف وبزرگوار شهر وزوان نبود شاید اجداد و پدرمان هرگز اجازه حفاری قنات وزوان، در اراضی ملکی و محدوده حریم شهر و محل سکونت خود را نمی‌دادند. اجازه حفاری این قنات، بهترین مدرک مبنی بر مردم‌دوستی، رفاقت، همبستگی و وابستگی اهالی شهرهای میمه و وزوان در طول تاریخ این دو شهر با همدیگر است. نمونه‌هایی از این دست فراوان است نظیر موافقت اهالی شهر میمه با احداث مرکز خدماتی و رفاهی( یکی از اهالی شهر وزوان در اراضی شمالی شهر میمه،) واگذاری و بخشش یک حلقه چاه عمیق حفاری‌شده توسط شهرداری میمه در صحاری میمه، توسط شهرداری میمه به صورت مجانی به شهرداری وزوان جهت تأمین آب شرب اهالی محترم شهر وزوان( علی‌رغم کمبود و نیاز شدیدشهرداری میمه به آب فضای سبز شهر) موافقت اهالی شهر میمه با استقرار اورژانس ۱۱۵، هنرستان فنی و حرفه‌ای، اداره جهاد کشاورزی در شهر وزوان و احداث ساختمان مخابرات در حد فاصل دو شهر، تخریب اراضی و باغات کشاورزی خود جهت احداث جاده ارتباطی بین دو شهر، فعالیت¬های تجاری و کارگاهی ده‌ها نفر از اهالی شهر وزوان در شهر میمه و خیابان انقلاب اسلامی، پذیرش مدیریت تعدادی از ادارات و ارگان‌های دولتی بخش وشهر میمه از اهالی بزرگوارشهر وزوان و ده‌ها نمونه دیگر.
خوشبختانه همکاری و رفاقت پدران ما در دو شهر به حدی بوده که باعث تشویق و ترغیب جمعیت قابل‌توجهی از اهالی شهر وزوان به مهاجرت و سکونت در شهر میمه گردیده نظیر مهاجرت و اقامت طایفه‌های بزرگوار و محترم احقافی، اسماعیلی، سمائی، خالقی و …
به هر حال برادران وزوانی، به نظر می‌رسد بنیان‌گذاران این دو شهر، فلسفه وجود این دو شهر در کنار هم را بر مبنای همکاری، همیاری، همزیستی، مودت، دوستی، رفاقت و وابستگی انفکاک ناپذیر این دو شهر به هم قرار داده‌اند. پس تلاش کنیم تاتوسط چند نفر ماجرا جو، این گوهر گرانبهای اتحادودوستی بین اهالی دو شهرآسیب نبیند . برادران بزرگوار وزوانی، فراموش نکنیم شاید عمده واکنش بعضی از اعضای محترم شوراهای اسلامی و کشاورزی وزوان نسبت به ارتقا مدیریت سیاسی بخش میمه، از روی غیرت و تعصب ملی و ناسیولیستی ‌باشد؛ اما مصلحت عمومی بخش اقتضا می‌کند که برای حفظ ارزشی عظیم‌تر و گوهری قیمتی‌تر (حفظ اتحاد و دوستی چند هزار ساله اهالی دو شهر) قربانی شدن چند نفر ماجراجو را اهالی بزرگوار شهر وزوان شاهد باشند و با ترد این چند نفر از هر اقدام پلشت و آسیب‌رسان آن‌ها به اتحاد و همدلی و رشد و توسعه دو شهر و بخش جلوگیری کنند تا انشاءالله با همکاری و همدلی اهالی بزرگوار و شریف دو شهر در راستای پیشرفت و ترقی (دو شهر و منطقه) برنامه‌ریزی و نیرویمان را در جهت مقابله با خناسان و گشایش دروازه‌های رونق اقتصادی و رشد و توسعه دو شهر و منطقه متمرکز کنیم و فریب صحنه‌سازی‌های چند جوان بی‌تجربه را نخوریم و از یاد نبریم که با اتحاد دو شهر رشد و توسعه دو شهر و منطقه مضاعف خواهد شد و فرصت از فرصت‌طلبان و ماجراجوها سلب خواهد شد و مطمئن باشید با اتحاد دو شهر حتی لشکر کلاغ‌ها را فقط سنگی کافی است.
اما صحبتی با مسئولین دولتی، استان، شهرستان و بخش
متأسفانه مشاهده می‌گردد که تعدادی از مسئولین با موضعی جانبدارانه و غیرقابل‌تصور عمداً یا سهواً وارد گود شده و از متجاوزان و زیاده‌خواهان و قانون گریزان دفاع می‌کنند و زمینه را برای تحریک و جریحه‌دار کردن احساسات اهالی شهر میمه وبخش میمه فراهم می‌کنند و بسترساز اغتشاش و ناامنی در دو شهر و حتی منطقه می‌شوند.
به این عزیزان توصیه می‌شود دوراندیش و آینده‌نگر باشند و متوجه عملکرد خود باشند. یک اقدام نامناسب و نسنجیده مسئولین می‌تواند عواقب جبران‌ناپذیری در روابط دو شهر به وجود آورد که شاید ده‌ها سال نتوان اثر آن را از بین برد.
نکند خدای نکرده کسی سکوت، بزرگ‌منشی، متانت، صبر، حلم و حجب و حیای اهالی شهر میمه را ناشی از بی‌تفاوتی، بی‌اطلاعی و یا خدای نکرده بی‌تعصبی و بی‌غیرتی یا ترس اهالی تصور کند. اهالی فهیم و هوشیار شهر میمه، بسیار هوشیار و آینده‌نگر و موقعیت شناسند. اگر خدای نکرده مورد بی‌حرمتی و ظلم و تعدی قرار گیرند و احساسات پاکشان جریحه‌دار شود، مثل کوه آتشفشان خواهند شد و هیچ‌چیز و هیچ‌کس و هیچ ابزاری نمی‌تواند مانع اقدامات شجاعانه و غیرتمندا نه آنها شود. اهالی شهر میمه در طول تاریخ مدنیت و بقاء شهرشان ثابت کرده‌اند که سکوتشان در بعضی مقاطع بر اساس هوشیاری، فرهنگ غنی، نوع‌دوستی، سخاوتمندی، حجب و حیا و آینده‌نگری و موقعیت‌شناسی بوده، اما هر زمانی که تصمیم به دفاع از حق‌وحقوق خود گرفته‌اند چنان شجاعانه، غیرتمند و غیور در صحنه حاضر شده‌اند و ضربه شستی به متجاوز و زیاده‌خواه داده‌اند که طی ده‌ها نسل هم فراموش نشده است. از این نمونه می‌توان به قیام شجاعانه سالهای ۱۳۳۶ و ۱۳۵۹ علیه تجاوز و زیاده‌خواهی شهر شمالی، قیام سال ۴۶ علیه متجاوزان به معادن تخت سرخ، قیام سال ۱۳۳۸ علیه خودسری‌ها تنی چند از خوانین شهر جنوبی وتعدادزیادی ازموارد کوچک وبزرگ دیگر اشاره کرد.ختم کلام درشرایط زمانی فعلی مهمترین اهداف واستراتژی راهبردی برای رشد وتوسعه منطقه میمه ارتقا مدیریت بخش به شهرستان است لذا اهالی ومسئولین هر شهر وروستایی (در محدوده بخش )که با این هدف مهم وحیاتی مخالفت یا در روند طرح وتصویب آن کارشکنی کنند بایداز محدوده بخش فعلی وشهرستان آینده حذف شودمحمد تقی معینیان
۱۶ امتیاز بدید!

بازدیدها: ۴۹۷

مطالب مرتبط

۴۳ دیدگاه‌

 1. شاهد حاضر در دادگاه گفت:

  آقای معینیان یا مطلبی را ننویسید یا اگر می نویسید اولا کامل بنویسید و دوما منصفانه و تمام حقایق را بنویسید.
  یک مورد را اشاره می کنم که نوشته اید رییس شورای کشاورزی در محضر دادگاه توی گوش حسین کرمیان زده واقعیت این است که کریمیان در دادگاه پشت سر محمد فتاح از اعضای شورای وقت کشاورزی نشسته بوده و با بی ادبی کامل ناسزا به نامبرده می گفته و ایشان هم با ارنج توی دهان آن زده به حدی که یکی از دندانهای پوسیده اش شکسته می شود و به قاضی دادگاه هم می گوید که اگر شما هم همچین ناسزاهایی بگوید توی دهانتان می زنم.

 2. رضا گفت:

  شما مطمین هستید زمانی که قنات وزوان حفر می گردید میمه ای وجود خارجی داشته است.من که گمان نمی کنم ،می دانید چرا،چون قومی که اجازه لایروبی و تعمیرات قنات را نمی دهد چطور قابل باور است که اجازه حفر قنات در املاک خود را داده باشد پس ساده انگاری و ساده لوحی می باشد که باور کنیم در زمان حفر این قنات میمه ای وجود داشته است.

 3. صدای آشنا گفت:

  تنها راه توسعه منطقه دوری از خود بزرگ بینی و خود خواهی عده ای خاص در میمه بوده و تا زمانی که حق و حقوق به حق مردم منطقه را به رسمیت نشناسید و همه امکانات را برای خود نخواهید و کمی حقیقت بین نباشید ،شاهد هیچ توسعه و شکوفایی در منطقه نخواهیم بود.شما فکر می کنید همه برتری ها از آن شماست و شهر بزرگ و با فرهنگی مثل وزوان را نه می توانید درک کنید و نه حاضر به تقسیم امکانات می باشید.

 4. شهروند وزوانی گفت:

  زمانی وزوان دایره می شود میمه در کار نبوده مینه در واقع نام باغات انگور وزوان بوده به از انگور شراب میگرفتتد پس آقای معینیان زیاد تند نروید چون احتمال این که از سوار خر بیفتید زیاد است انقدر میمه را گونده نکنید انقور هم شیره بر سر مردم وزوان نمالید ضمن اگر در وزوان عده ای هستند که شما نسبت به آنها تعبیر بد می کنی تو در میمه جز آن چیزی که خودت فکر می کنی هستی در پایان خوب گوشت را باز کن تمام این غلط غولوطهایی که به شهر تاریخی وزوان می دهد میایلی بوده که در میمه قبلا بوده ضمنا میمه با جمعیت ۴۵۰۰نفر دیگر شهرستان بودنش یعنی چه که حتی چندین بار اعضای شوراهای قبل تا امروز مطرح می کننداین را هم بدان چیزی بیش از ۳۵۰۰۰ وزوانی فقط ور مجیدیه تهران ساکن هستند که روز به روز به وطن شان شهر بزرک وزوان در منطقه برمی گردند.

 5. همشهری گفت:

  آقای معینیان گور تنگ است .خوشبختانه پایت لب گور است .کم این مطالب کذب و محض دا بنویس چهار روز دیگر در آن دنیا باید جواب مردم را بدهی لطفا از مطالب رویایی دروغین پرهیز کن دیگر وقتی نداری

 6. صادقی شهر میمه گفت:

  آقای معینیان متاسفانه اول از شهر خودم بگویم متاسفانه در شهر میمه یک تعدای مثل شماها هستید که باعث عقب ماندگی منطقه هستید .وزوان و میمه دو شهر همجوار هستند که خداوند عالم بدون یکی از آنها را عامل پیشرفت قرار نداد و بنده با جرات می توانم بگویم مردمان این دو شهر دارای دوتن ویک قلب هستند و خدا را شاکرم بدون یکی تز آنها پیشرفت حاصل نشده و خدا لعنت کند کسانی را که قید همسایه خودرا می زند و به غیره پناه می برد ما مردم وزوان و میمه باید منطقه مان را آباد کنیم ما همه اکثرا فانیل هستیم ما را به شاهین شهری چه ؟از خودمان چه که همه همدیگر را می شناسیم چه خیری دیدیم که شاهین شهری به ما خیر برساند!به فکر نان باشیم که خربزه آب است .به خدا بنده در شاهین شهر بابت پارکینگ میمه صد با رفتم اصلا شاهین شهری ها ما را آدم حساب نمی کنند من تعجب می کنم این فرهنگیان ما در شورا چه به جون مردم دارند اکثرا هم کارشان در وزوان بوده .پیر شدند غقلشان قد نکشید یکیشون که اهل میمه نیست ولی از جون میمه من نمی دونم چیه می خواهد متاسفانه مطالبم را در صبح میمه چاپ نمی کنند مجبور شدم در صبح وزوان چاپ کنم

 7. شهبازی گفت:

  بنده فکر می کردم بچه ها این مطالب کذب می نویسند حالا متوجه شدم پیرمردها بدترند

 8. دهقان گفت:

  خدا کند آقایان فتنه گرها شرشان از منطقه کوتاه شود اینها سیاست منطقه را بدست گرفتند و تیش به ریشه منطقه می زنند

 9. اهل منطقه بی طرف گفت:

  آقای حاجی ،آقای فرماندار،جمعیت این دو شهر با کل منطقه ۲۰۰۰۰نفر نیست که تقریبا ۱۲۰۰۰نفر آن اهل دو شهر وزوان و میمه است آقایان تورا به خدا بیاید واسطه بین دو شهر بشید و یک اسم بارضایت دو شهر انتخاب و منطقه را ارتقا بدید این امر گردن شماهاست.و ما را از حرفهای پوچ یک مشت اخمق و نادان و روانی بی اصل و نصب نجات بدهید

 10. ممد گفت:

  معینیان حیاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا کن نفرین خدا بر تو به لعنت خدا نمی ارزی

 11. دور از وطن خرده مالک قنات تاریخی وزوان گفت:

  اقای معینیان دست از نوشتن اراجیف بردار و پایت را از گلیم خودت بیرون نبر وگرنه ……..ومواظب حرف زدنت باش بیش از سی وسه مرتبه در همین چند خط چرت و پرت به مردم شریف و بزرگوار وزوان توهین کرده ای بنا براین برای آخرین بار میگویم مواظب دست ودهانت باش…….چون مردم با فرهنگ میمه وکیل مدافعی چون تو را نمیخواهند .وسلام

 12. نفرت از هر چی دروغ گفت:

  آقای معینیان:بنده بر اساس مراوداتی که با همشهریانتان داشتم به این نتیجه رسیدم که در همه بلا استثناء حس خودبرتر بینی وجود داره. لطفا سنگ اندازی های همشهریان خود و اعضای شورا رو هم بنویسید. اگر واقعا سخاوت مند بودند و گذاشتن قنات در محدوده باغات و خانه ها ساخته شود چرا با گذشت ۲۵۰۰ سال اجازه لایه روبی داده نمیشود؟ اصلا اون زمان این محدوده که قنات وزوان به وجود آمده میمه ای وجود داشته؟ سخاوت رو مردم وزوان دارند چرا که در محدوده قنات ونداده ساخت و ساز نکرده و هر ساله بدون هیچگونه منتی اجازه لایه روبی به انها داده میشود. ضمنا منت نگذارید و کارمندان وزوانی که در سازمانها و ادرات میمه استخدام هستند نانخور شما و امسال شما نیستن ، بلکه بر اساس شایستگی هایشان استخدام شدند و حتی اگر سنگ اندازی های شما و امثال شماها نبود پست های بالاتری نیز داشتن.- ضمنا به عرض برسانم گشتی در محدوده شهرتان بزنید و نیز گشتی در وزوان فکر میکنم به این نتیجه برسین که شهرسازی و پیشرفت کدام بهتر است سپس حق را به وزوانی ها میدهید تا سهمی در این منطقه داشته باشند .

 13. ناشناس گفت:

  شهروند میمه ای جناب اقای معینیان احسنت برشما که حقایق راگفتیدولعنت خدابرکسانی که چشمانشان رابروی حقایق بسته اندانشاالله فرمانداری شهرستان میمه ثبت خواهدشد مانندخواری درچشم وزوان

 14. همشهری گفت:

  سلام جناب آقای معینیان
  اصولا میگویند اگر حرف زدن بلد نیستی حرف نزدن هم بلد نیستی
  شما هزاران موضوع را یکجانبه به شهر وزوان منتسب نموده و با مطالب بدون پشتوانه از نگاه ارباب رعیتی موضوع را مطرح و از روی ظاهرا دلسوزی مطالبی غیر اصولی و غیر منطقی مطرح و از مثالهای غیر منطقی برای توجیه دیدگاه به ظاهر منصفانه خو دفاع نمودید ما را از تو خبری نیست شر مرسان

 15. ناشناس گفت:

  ارتقا بخش به شهرستان حق مردم است ولی ان شهر باید ظریفیت را داشته باشد وهمچنین جمعیت بالای ده هزار نفر داشته باشدحالاگر بدون درنظر گرفتن جمعیت وزوان میمه به شهرستان ارتقا میابد خوب بروید شهرستان بگیرید وکاری به شهروزوان نداشته باشید وزوان در موقعیتخودش به شهرستان تبدیل خواهد شدوانقدر بهم بد وبیراه نگویم هرچه قانون بگوید مردم شریف وزوان ومیمه به ان احترام میگزارند وحرف زور را هیچ کس خریدار نیست اخیران اداره ثبت واحوال میمه سعی کرده اسم وزوان را از شناسنامه حذف کرده وفقط اسم میمه را محل صدور قراداده واین یک ظلمی از ظلملهای دیگری است که در هیچ از شهرهای ایران در حق ان شهروندان انجام نداده است هرشهر کوچکی یک کد منحصر بفردی دارد ولی متاسفانه بخاطر غفلت مردم وزوان وزرنگی مسولین قبلی میمه کدملی صرفا جهت میمه گرفته شده وحق بقیه مثل ازان وونداده وزیاد اباد وخسرواباد گردیده است همانطوری که کد مخابرات هم یکی وانهم فقط به اسم میمه بوده است واین یعنی میمه مالک همه است وبقیه حق حرف زدن هم نداشته باشند به امید روزی که حق به حقدار برسد وهرکسی به حق خودش قاع باشد

 16. همشهری گفت:

  جناب آقای معینیان
  با سلام
  اگر فردی صادقانه قصد اصلاح و ایجاد وحدت و انسجام را داشته باشد در دایره اشتراک بازی میکند نه در افتراقات
  هرچند در پیام بسیار چندش آورتان قدری انصاف دیده نمیشود و در بسیاری از جملات به مردم شریف وزوان با دیده حقارت نگریسته اید و این همان نکته کلیدی اختلاف با اشخاصی مثل شماست
  بهتر است به جای نصایح غیر اصولی موضوع را به بزرگان واگذارید

 17. دوستارمردم روستاهای منطقه و شهر وزوان گفت:

  خیانت دیگر اداره گاز میمه به وزوان و ازان و روستاهای منطقه مردم شهر وروان و روستاها هزینه قبوض گاز را باید یک متر مکعب ۳۰۰تومان پرداخت کنند در صورتی که میمه ها متر مکعب ۲۰۰تومان پرداخت می کنند این خیانتی دیگر است که متاسفانه مردم عزیز شهرمان و روستاهای اطراف اطلاع نداشت چرا شورای شهر نسبت به اداره گاز وزوان هیچ اقدامی نمی کنند مسولین شورای شهر وزوان تحت هر شرایط باید ادارات شهر وزوان را از میمه جدا کنند ما تحت هر شرایطی باید اداراتمان را از میمه جدا کنیم اینها یک عمر به شهرمان وروستاهای منطقه خیانت کردن خدا خواست تا نمازجمعه شهر مان جدا شد این نعمت الهی بود که خدا به ما داد و بابد مردم شهرمان نسبت به آن فوق العاده احترام بگذاریم و هر هفته هرچه باشکوه تر برگزار کنیم.

 18. حمید گفت:

  آقای معینیان به قیافه شما نمی خورد که دراین گونه مسائل دخالت کنید بهتر است که به امورات شخصی و خانوادگی خود بپردازی سنی که روز ازل شفیع اش عمر بود کور بود که …….

 19. وزوانی کاملا دلسوز گفت:

  وای معینیان ؛تو با این سنت چه تاصبی نسبت به میمه داری ما وزوانی ها با توجه به این که میمه ها اینهمه حق ما را خوردن یه روی خودمون نیاوردیم ما نباید همان روز اول اجازه می دادیم شما در کنار شاهین شهر جان بگیرید که بر علیه وزوان قد علم کنید آقای معینیان آیا شنیدی مار را زیر آستین پرورش دادن یعنی چه ؟ می فهمی یعنی چه؟ متاسفانه گذشتگان ما ساده بودن و انشاالله خودمان این اشتباهی که کذشتگانمان مرتکب شدن جبران می کنیم . اقای معینیان این را بدان بخش سه قسمت است قسمت اول وزوان و قسمت دوم میمه وقسمت سوم روستاها ،

 20. ناشناس گفت:

  با کمال ادب خدمت مهمان محترم. متاسفانه رویکرد شما که سبقه در نوشتجات دیگر شما نیز دارد در راستای حل مشکل نیست و بیشتر تلاش برای توجیه پایمال شدن حقوق دیگران است.

 21. همشهری خوب گفت:

  آقای معینیان
  سلام لطفا و حتما ارشاد نفرمایید کسی از شما نظر نخواسته بود که راجع به شهر فرهنگی وزوان اظهار نظر فرمائید سکوت شما بهتر از حرف زدن است به عبارت دیگر از این به بعد به وزوان فکر نکنید بچسبید کلاه خودتان را باد نبرد هوا بس طوفانی است و سرد

 22. محمد گفت:

  خوبه آقای معینیان نگفتند جاده بُمب بارو ما وزوونیا افتتاح کردیم!!
  آقای معینیان بهتره سرتو تو همون جاده بمب بار گرم کنی.تو همون جا هر حرفی داری بزن.بیرون از بمب بار حرف بزنی کسی قبول دارش نیس!

 23. توکلی گفت:

  اقای معینیان بهتره بری به کارهای شخصی ات برسی و وکیل وصی مردم نباشی البته خود به خودت //انسان نماها سعی در انسان بودن خود را القا میکنند /میدونم گه شیبانی مطالب من را درج نمیکند مجبورم از این طریق اقدام کنم

 24. محمد رضا گفت:

  ,واقعا باعث تعجب است مگرآقای معینیان چه نوشته جز واقعیتها چرا بدون مطالعه متن وی قضاوتهای نادرست می کنید کدام مطلب ایشان کذب یا ناصحیح است در جه قسمتی از مطالب ایشان به اهالی شهروزوان توهین شده است .دست از تعصبات خشگ برداریم به فکر رونق منطقه باشیم تا کی باید برای یک کار کوچک اداری سحر بلندبشیم تا با مینی بوس خودمان را به شاهین شهر برسانیم درآنجا هم چند کارمند دون پایه خوزستانی به ما بی محلی وبی حرمتی کنند بیاییم با اهالی شهر میمه دست در دست هم دهیم به مهر منطقه مان را آباد کنیم

  • سعید گفت:

   محمد رضا یا معنی توهین را متوجه نیستی یا اینکه متنو درک نمی کنی یا اینکه خودتو زدی به اون راه من نمیدونم ولی برای یاد آوری می خوام بهت بگم که مقایسه تراکتور و انسان توهین نیست دیگه توهین بالاتر از این و یا چرندیات دیگر که کذب محض می باشد.متوجه شدید؟

 25. همشهری گفت:

  با سلام و احترام خدمت هم منطقه ای های محترم
  در خصوص تنویر افکار عمومی و وجدانهای بیداری که این پست را مطالعه می نمایند و به جای سوختن و ساختن در اتش تعصبات و احساسات بی ارزش ناسیونالیستی چندین و چند ساله رجوع به حق و انصاف و تعقل را در پیش گرفته و می گیرند ذکر چند نکته را لازم و ضروری می دانم البته به شرط عدم سانسور این کامنت توسط مدیریت محترم و معزز سایت:
  ۱_ در جواب دوستان عزیز وزوانی که فرموده بودند از کجا معلوم که در زمان احداث قنات وزوان میمه ای وجود داشته بوده است ؟ باید گفت که به همان دلیل که بعد از انقلاب در اراضی شرقی میمه و کمربندی میمه چاه اب اختصاصی شهرداری میمه با سفارش بزرگان ان زمان میمه همانند عیسی خان گرانمایه
  جهت استفاده اب شرب مردم شهر وزوان اهدا شد ایا ان زمان هم شهر میمه وجود خارجی نداشت ؟ یا اینکه شهر میمه بود اما انجا اراضی حاشیه ای شهر میمه بود و توسط بزرگان و مردم میمه مجوز داده شد درست همانند قنات وزوان که در ان زمان به علت کوچک تر بودن شهر قدیم میمه و وسعت اراضی ملکی و کشاورزی جنوبی شهر میمه اجازه حفر قنات توسط بزرگان و مردم شهر میمه به کشاورزان زحمتکش و بعضا تنگ دست وزوانی که در میمه مشغول به کار بودند داده شد و قنات وزوان در دل اراضی جنوبی شهر میمه ساخته شد
  صحت این همیاری و دوستی ها را هنوز که هنوز است پدران ما می گویند که در زمان برداشت خرمن گندم از اراضی جنوبی شهر میمه و حاشیه جاده وزوان به میمه
  بخش زیادی از خرمنهای گندم برداشت کشاورزان میمه با احترام کامل و رضایت قلبی به اهالی محترم و شریف و زحمتکش و تنگ دست شهر جنوبی که بر سر مزارع حضور می یافتند یا عبور می نمودند اعطا می شد .ایا این حقایق را می توان نادیده گرفت وحالا به جای قدرشناسی به قول معروف
  طلب آش را باجایش نمود؟؟؟
  ۲_ مبحث جدا شدن نماز جمعه دو شهر ابتدا در شهر میمه مطرح و پی گیری شد و اتفاقا برخی ها مخالف بودند چون فکر می کردند نماز جمعه و امام جمعه مشترک می تواند منتهی به بخش و شهرستان مشترک و سهم خواهی و تقسیم بخش میمه صرفا میان دو شهر شود اما همگان دیدند کاری که زودتر باید می شد عاقبت شد و مردم دو شهر از نماز جمعه هر هفته بهرمند شدند و این فریضه الهی محل تسویه حسابهای قومی و محلی نشد.
  ۳- نیم نگاهی به ادعا ها و اقدامات هم منطقه ای های محترمی که بیشترین مخالفت و ضدیت را با میمه و میمه ای ها در سالهای اخیر داشه اند از تعرض به اراضی جنوبی شهر میمه به بهانه توریستی نمودن قنات وزوان و جریمه و محکوم شدنشان در دادگاه گرفته تا مخالفت و کارشکنی در احداث بلوار ولی عصر شهر میمه به بهانه قنات وزوان گرفته تا مخالفت با توسعه شرکت تعاونی کشاورزی گلستان میمه باز هم به همان بهانه قنات یاد شده و مخالفت با نامگذاری شهرستان شاهین شهر و میمه در زمان انفکاک بخش برخوار و ارتقا ان به شهرستان و درخواست به حذف نام میمه از عنوان شهرستان شاهین شهر و میمه علیرغم رای محکم و یکصدای تمامی شوراهای شهرها و روستاهای بخش میمه در حمایت از نام بخش در عنوان شهرستان جدید التاسیس و…..جمگلی نشان می دهد که این حرفها و کارها ماجراجویانه و بی فایده ناسیونالیستی هیچ بهره و نتیجه ای که برای مردم شریف شهر وزوان نداشته که هیچ ضرر و زیان و تشدید مهاجرتها به شهرههای بزرگ دیگر و عقب ماندگی و سرخوردگی های مردم مهاجرت نکرده داخل منطقه را هم داشته است در عوض درخشش همشهریان و هم منطقه ای های محترم و فرهیخته ای همانند دکتر سیامک نقیان مدیر نمونه کشور فلاند اهل شهروزوان …همانند دکتر محمدرضا زمانی ریاست کل دانشگاههای پیام نور سراسر کشور اهل شهر میمه و….نشان داده است که اگر استعدادها و توانمندی های همشهریان و هم منطقه ای های ما به جای مسیر تقابل در مسیر تفاهم و سازنده قرار بگیرد
  قطعا همگان را در سراسر کشور و دنیا به تمجید و تحسین واخواهد داشت به جای سرزنش و ریش خندهای همیشگی غریبه و خودی در باب داستان قدیمی و تکراری و ابرو برنده و خسته کننده دعوای وزوان و میمه که هیچ نتیجه و فایده ای جز عقب افتادگی و تشدید مهاجرتهای فزاینده از منطقه بهمراه نداشته است.

  —————————————–_________________________________________
  همشهری محترم که نگران درج نام خود می باشید با سلام
  آیا تاکنون کامنتی ارسال نموده اید که در آن توهین و افترا وجود نداشته و توسط بنده سانسور گردیده است؟ انصاف هم خوب چیزی است.لطفا در ذیل آن اعتراف نمایید که یک کلمه هم سانسور نشده چون بنده سانسور چی نمی باشم در عین حال که تهمت و افترا به کسی را هرگز منعکس نمی کنم.

  • علی گفت:

   شما که اینقدر ادعای بذل و بخشش می کنید که فلان چاه را به وزوان بخشیدیم(ما که فراموش نکرده ایم بابت همین چاه عده ای از وداده با خط و خطوط میمه اقدام به پر کردن همین چاه با خیمه شب بازی نمودند) چرا در حال حاضر اجازه لای روبی که حق مسلم وزوان است را نمی دهید.(در نظام اسلامی این را ما یاد گرفته ایم که حال انسانها مهم است و نه گذشته آنها)
   ما با هم کاری هیچ مشکلی نداریم و معتقدیم که بدون همکاری هیچ کدام از این دو شهر به جایی نخواهند رسید ولی چرا شما حاضر به تقسیم امکانات نیستید و همه را برای میمه می خواهید، آیا این تفکر عین ناسیونالیستی نیست؟
   راه گفتگو در شرایط برابر و احترام به حقوق به حق مردم باز است ،یک در مقابل یک و………

  • همشهری گفت:

   با سلام و درود و احترام خدمت مدیریت محترم سایت صبح وزوان
   ضمن تشکر از حسن توجه شما در انعکاس کامنت حقیر
   اما قبلا یکی از کامنتهای بنده نه در ذیل این پست بلکه در ذیل پستهای قبلی همین سایت که راجع به همین مباحث تکراری وزوان و میمه بوده است منعکس نشد حال به هر دلیلی که باشد
   از حسن توجه شما برادر بزرگوار کمال تشکر و امتنان را داشته و دارم چراکه اعتقاد دارم اگر مردم فهیم و شریف وزوان و میمه تاب تحمل شنیدن حرفهای یکدیگر و دل مشغولی و نگرانی ها و دلخوری های یکدیگر را داشته باشند انقدر غنای فرهنگی و شخصیتهای ارزشمند و فهیم داشته و دارند که بالاخره به نقطه تفاهم و توافق خواهند رسید
   در خصوص جواب برادر بزرگوار وزوانی که فرمودند ما میمه ای ها با اهدای چاه اب کشاورزی شهرداری میمه به شهرداری وزوان جهت تامین اب شرب مردم شریف شهر وزوان یا اجازه حفر حلقه های چاه قنات وزوان در اراضی جنوبی شهر میمه جهت تامین اب کشاورزی مردم زحمتکش و شریف شهر وزوان خدایی ناکرده قصد بذل و بخشش و منت نهادن داشته بر شهر همسایه و هم سرنوشت خود داشته ایم؟ باید گفت که کاملا سو تفاهم شده است چراکه قصد بیان این دوستی ها و مودتهای تاریخی میان همسایگان تاریخی دو شهر هم سرنوشت بوده است به جای ترویج این تفکرات دشمن سازی و بر علیه یکدیگر عمل نمودن ها به جای اینکه پشت یکدیگر باشیم
   مگر نه اینکه اب شرب مصرفی اهالی محترم روستای زیاد اباد و روستاشهر ازان در بخش میمه
   از شبکه اب شهری میمه تامین نمی شود ؟ایا تابحال کسی از شهر منتی یا ادعای بذل و بخشش نسبت به این مناطق ازبخش میمه داشته است؟
   اتفاقا زمانی که دکتر ابوالفضل عرب زاده از روستای ازان کاندیدای مجلس شورای اسلامی شهرستان شدند مردم میمه در کنار مردم ازان حمایت قاطعی از این همشهری هم منطقه ای نمودند
   یا زمانی که روستای لایبید سابق در شرف ارتقا به شهر بود مردم و مسولین شهر میمه حمایت قاطعی نمودند ایا ان زمان هم نیت ّبذل و بخشش بوده است ؟ یا هدف رشد و پیشرفت جای جای همسایگان قدیمی در بخش میمه بوده است.
   در خصوص توریستی نمودن قنات وزوان هم اگر همان ابتدا با رعایت قوانین مستدل کشوری و احترام متقابل و حریم استحفاظی شهر میمه متولیان امر از شهر وارد عمل شده بودند الان قنات وزوان جلوتر از اینها بود ؟ رقابت سازنده خوب و پسندیده است اما نه به قیمت تخریب و تخطئه
   یکدیگر و ابروریزی و اشوب در منطقه که ابرو و سرنوشت کل منطقه را باد فنا می دهد.
   و در پایان یک سوال خدمت دوستان و همشهریان محترم وزوانی داشتم
   علیرغم اینکه حقیر ساکن خارج از منطقه هستم اما به کرات دیده و رجای واثق دارم که میمه ای برای وزوانی و وزوانی برای میمه ای
   دلسوزتر و
   خیرخواه تر
   و برادرتر بوده است تا یا شاهین شهری یا تهرانی یا اصفهانی و ….
   پس چرا این همه خودمان دا تخریب می نماییم و تیشه به ریشه خودمان می زنیم؟
   حتما باید جلای وطن و مهاجرت در پیش بگیریم تا قدر یکدیگر بدانیم قدر فرهنگ و اصالت و دیگر داشته های باارزش مشترکمان را بدانیم؟
   اگر کاری برای منطقه اباواجدادی و شهرهایمان نکرده و نمی کنیم لااقل این همه ضربه و لطمه به انها نزنیم ؟ بگذاریم مسیر خودش را برود و شهرهای و روستاهای کوچک اما سرافراز و بدور از حوشی و بلوا و اشوب در تاریخ داشته باشیم و بمانیم .
   به امید روزی که شهر وزوان و یا شهر میمه و دیگر روستاها و شهرهای منطقه میمه انقدر رشد و پیشرفت نماید که همانند کلان شهرهای بزرگ این نام و عنوانهای قدیمی چیزی جز نام محله هایمان
   برایمان نباشد و شهر ی بزرگ و متحد و اباد و توسعه یافته در این دیار داشته باشیم
   که همانند شهرستانهای کاشان و نجف اباد و …. شهر و شهرستان مشترکمان تحت نام و عنوانی
   همانند شهرستان مهستان یا مهر شهر یا باستان شهر ویا گلستان شهر و….
   شامل یک شهرداری مرکزی و چند شهرداری مشتمل برشهرداری منطقه ۱ (میمه)
   شهرداری منطقه ۲ (وزوان)
   شهرداری منطقه ۳ (جوشقان و کامو)
   شهرداری منطقه ۴(ازان و زیاد اباد)
   و…. را داشته باشیم و همه ما در یک جبهه و هدف مشترک به فکر رشد و پیشرفت کل منطقه مشترکمان و ایجاد ارزش افزوده و پیشرفت برای خود و خانواده هایمان باشیم نه تخریب و تخطئه یکدیگر در این دنیای ماراتن توسعه و پیشرفت سایر شهرهای کشور

   همشهریان محترم هم منطقه ای گرانقدر
   موفق و پاینده باشید
   در پناه حق

 26. شهروند دلسوز گفت:

  اقایی که ادعای بذل و بخشش میمه میکنی و مشخص است که از کدام طایفه هستی که با خوانین میمه که رحمت خدا رفته اند میخواهی حرفت را به کرسی برسانی برو وزوان کسی که اطلاع کامل از این ماجرا دارد که کاملا کار غیر قانونی میکردید از بزرگان شهروزوان مانند حاج سید جلال حسینی نژاد و حاج اق طاهونه که کاملا مطلع هستند بپرسد بعد صحبت بذل و بخشش بکنید در ضمن الان هم بعضی از مردم شریف میمه با وانت مبادرت به فروش محصولات کشاورزی خودشان در وزوان و جاهای دیگر میکنند که جزو افتخارات یک انسان تولید کننده است پس به زعم شما باید سرزنش شود .

 27. علی گفت:

  همشهری چرا به جای پاسخ دادن به سوالات موارد دیگری را مطرح می کنید و به نوعی طفره می روید.سوال این است چرا اجازه لایروبی به حق قنات وزوان را نمی دهید اگر صادق می باشید.اینکه آب از شهرکرد به منطقه منتقل شده و بین شهر ها و روستا ها تقسیم می گردد چه ربطی به مباحث بین وزوان و میمه دارد.

 28. اهل منطقه بی طرف گفت:

  اقای همشهری اولا تفرقه افکنی نگنید چون شما کارتان تفرقه افکندن برای بدست آوردن منافع شخصی خودتان بود آقای عرب زاده در تمام شهر و روستاها تقریبی مساوی بود و رای شاهین شهر و دولت آباد مهم بود اگر می خواهید قضاوت کنید باید حقیقت را بیان کنی و ضمنا ثابت شده اگر مسولی وارد منطقه شد تا می توانید از آن برای پیشرفت شهر میمه به کار می گیرید و اگر او بخواهد برای روستاهای منطقه و بویژه شهر وزوان قدمی بردارد با آبروی آن بازی می کنید برای نمونه یادواره شهدای بخش میمه و جوشقان قالی و کامو چون می خواستید مجوز شهرستان را به نفع خود بگیرید به قول قدیمی ها گربه در را رضای خدا موش نمی گیرد.دوما از ابتدا تا به حال که بخش به نا م میمه بوده چه جنایتهایی که همشهریان شما بر سر این مردمان مظلوم وارد نکردن .جمعیت منطقه را فراری دادن امکانات فقط در یک نقطه کوچک منطقه مستقر شده و فقط لذتش را مردم میمه می برند بقیه مردم هیچ ضمنا شما تا به حال خیرتان به مردم منطقه نرسید و اگر دولت طرحی پیاده می کند سریعا به داخل میمه می کشانید اگر جایی آباد می شود دولت محترم تلاش می کند اما شما به نفع خود تمام می کنید .به خدا قسم این امکاناتی که در شهر شما است حق شما نیست چون میمه جمعیتی ندارد شهر میمه با جمعیت افاغنه ۴۶۰۰نفر است و استقرار این امکانات یک بی عدالتی است و اما موضوع قنات وزوان ،زمانی که قنوات وزوان بوجود آمده میمه ای نبود قنات وزوان بیش از ۳۰۰۰سال قدامت داشته اصلا میمه ای وجود نداشته که شهرداری میمه بخواهد مجوز قنات صادر کند ما با علم و مدارک قانونی می توانیم بگویم میمه یک محله ای از وزوان است مثل شهر اسلام آباد وزوان پس لطفا کم دروغ ببافید شما حتی می خواستید بر سر مردم شهرهای جوشقان و کامو کلاهبردای کنید حتی به بهانه یادواره شهدا بر سر استاندار وقت جهت مجوز فرمانداری کلاهبرداری کردید ضمنا اگر قرار برای شهرداری شهرها شمارگذاری بشه ۱_شهرداری منطقه ۱وزوان۲_ شهرداری منطقه ۲ جوشقان و کامو ۳_شهرداری منطقه ۳ لایبد۴_شهرداری منطقه ۴ ونداده و ازان ۵_شهرداری منطقه ۵ میمه

  • همشهری گفت:

   استدلال ها و در بهترین حالت اسمان و ریسمان به هم بافتن های شما در مدح دومین شهر منطقه میمه و تهمت و افترا و دروغ بستن به اولین شهر و مهمترین شهر منطقه میمه که به عنوان مرکز بخش میمه در شهرستان شاهین شهر و میمه انقدر ضعیف و غیر مستدل و کوچک انگاشته و پنداشته شده است که ارزش جواب دادن را که ندارد هیچ فقط هیجانات ناسیونالیستی شما
   دوست بزرگوار را تسکین می دهد.
   فقط اگر حداقل یکی از ادعاهایی که در کامنت بالا در مورد تخریب شهر میمه و شهروندان
   میمه داشته اید را توانستید ثابت نمایید ان هم نه در حرف بلکه در مراجع قانونی و در عمل توانستید اثبات نمایید شک نکنید جایزه نوبل را برای شما خواهند گرفت

 29. همشهری دلسوز گفت:

  سلام و درود بر منطقه بی طرف واقعا درد دل مردم منطقه را به این بیچاره گفتید. انشاءالله همیشه موفق و برقرار باشید.

  • همشهری گفت:

   بیچاره کسی است که چون از روی دلیل و منطق و قانون و استدلال عقلایی نمی تواند افکار عمومی و دیگران را قانع و توجیه نماید با تهمت و ناسزا و بی ادبی و افترا می خواهد به خیال خام خودش حریف را از میدان به در کند اما مطمئن باشید انهایی که هفتاد سال است میدان داری کرده اند در این منطقه از حالا به بعد هم نخواهند گذاشت برخی ها با هوچی بازی و تهمت و دروِغ و افترا و ناسزا و ناروا گفتن کارشان را به پیش ببرند
   حالا قضاوت با انهایی که به دنبال حقایق هستند نه انهایی که خود را به خواب زده اند
   پس بی جهت برخی ها ژست قهرمان مابانه نگیرند چون عاقبت رو سیاهی روی زغال

 30. الیکی گفت:

  اصلا این معینیان کی هست که چرت و پرت مینویسه کسی که کار و زندگی داشته باشه اینقدر وقت اضافه نداره پس مسلما ادم بیکار و . …….

 31. صدای آشنا گفت:

  آقای معینیان انسانهای نادان و عربده کش کسانی هستند که به قول شما خواستند ضرب شصت به اهالی جوشقان بر سر حفر چاه در اراضی آن شهر نشان دهند که نتیجه آن عصبانی کردن یک راننده بدبخت و زیر گرفتن یک پیر مرد و آلخون والخون کردن چند خانواده برای چندین سال گردیدند.دنیا آنقدر پیشرفت کرده که دیگر نادانی برای حرف شنوی از شما کمتر پیدا شود و دست به کارهای ابلهانه بزند.از بخشدار فعلی سوال کنید که چه کسی نزد شما آمد و به دروغ و ایجاد بلوا اعلام کرد که گروهی چماق به دست از طرف وزوان در حال آمدن به میمه می باشند(زمانی که شورای شهر قبلی میمه با خیمه شب بازی ماشین آلات شهرداری اقدام به تخریب قنات وزوان کردند،یادتان که هست پس چرا هیچ اشاره ای به آن نکردید؟!!) که بخشدار با ماشین تا وزوان را آمده و کسی را مشاهده نکرده!! لطفا آنچه را در تخیلات خود می پرورانید به دیگران نسبت ندهید که دیری نخواهد پاید که در محضر باری تعالی باید پاسخگو باشید.آقای به اصطلاح روشنفکر! آقای خان زاده و متمول، فکر کردی کی هستی که هرچه بر قلم آمده را روی کاغذ نوشته ای و از حرمت قلم و مسولیت بویی نبردی؟شرم بر کسانی که ندانسته روز اول قلم را با دستان شما آشنا کردند که اگر می دانستند بدین حد شرمگین خواهند شد، در مدرسه را تخته و کتابخانه ها را به آتش می کشیدند.

 32. وزوانی ساکن شهرک ناسیونال گفت:

  این معینیان برادر دکتر معینیان است که خودش استاد دانشگاه است وحدود ۲۰ تا۳۰ جلد کتاب چاپ شده دارد که تعدادی ازکتابهای وی دردانشگاههای سراسر کشور تدریس می شود انصاف هم خوب است اگر یکی از اهالی شهر ما در مورد میمه مطلبی با این نگارش زیبا می نوشت آیا میمه ها این همه به اوتوهین می کردند شما چرا مطالب دیگری که ایشان درهمین سایت می نویسند وقتی می خوانید لدت میبرید ونوشته هایش را می پسندید حال چون مطالب واقعیت را نوشته که باب میل بعضی هانیست اینگونه ناراحت شده اید همین تفکرات تعصبی وبی منطق باعث شده ما قیومیت تعدادی خوزستانی وگزی رادر شاهین شهر بپذیریم اما حاضر نیستیم با میمه ای ها که انصافا باما برادر هستند تعامل کنیم عزیزان شما یک مورد پیدا کنید که در مراجعه به یک کارمند میمه ای یا یک مغازه دارمیمه به شما بی حرمتی کرده باشند شما بیایید در ناسیونال ببینید میمه ای ها بخدا باما وزوانی ها بهتر ومحترمانه تر از وزوانی ها که همشهری وفامیل هم هستیم برخورد می کنند عزیزان‌ وزوانی چند مریض شما رادکتر معینیان که حدود ۱۵ سال در وزوان مطب داشت معالجه کرده خانم دکتر نوشین خواهر زاده معینیان چه قدر به اهالی وزوان خدمت کرده لااقل اگر به آقای معینیان معترص هستید انصاف داشته باشید وبه او توهین نکنید اعتراض خود را بارعایت ادب بنویسید توهین وفوش دادن در مرام اهالی وزوان نیست من به عنوان یک وزوانی از آقای دکتر معینیان ودکتر نوشین وآقای محمدتقی معینیان که تابحال وی رازیارت نکرده ام معدرت خواهی می کنم

  • همشهری گفت:

   درود بر شما وزوانی فهیم و فرهیخته و با ادب و با فرهنگ و قدر شناس
   این است فرهنگ اصیل وزوان و وزوانی که منتظر درخشیدنش در برابر تفکرات تند متعصبانه بوده ایم وگرنه
   جر و بحثهای بالابرره ای و پایین برره ای ماها هیچ امتیاز و نفعی که نمی رساند هیچ فقط چون در فضای مجازی ثبت و توسط همگان خوانده می شود اگر با توهین و تهمت و افترا و بی ادبی همراه باشد قطعا ابرو و فرهنگ و حیثیت ما را در برابر دیگران دجار خدشه و اسیب خواهد نمود
   هر چند که خدایی ناکرده برخی عزیزان بخواهند با بازی با کلمات دق دلی ها و عصبانیتهای خودشان را بر سر دیگری تخلیه کنند و قدری تخلیه شوند اما به خدا ارزشش را ندارد چون جایگاه فرهنگ و ابرو و عزت شهرهای همسایه مشترک ما بیش از اینهاست و این حرفها یکشبه شهرهای کوچکمان را تهران و اصفهان نخواهد کرد
   خداوند همیشه و همه جا یار و نگهدار تمامی
   وزوانی های عزیز و فهیم و اصیل و بافرهنگ و قدرشناس و حق گو و باوجدان باشد

 33. دور از وطن خرده مالک قنات تاریخی وزوان گفت:

  همه اهالی میمه به جز تعداد افرادی معلولولحال که توی وزوان هم هستند همه جا هست دکتر نوشین ویا کسی که به همنوعش خدمت میکند از لحاظ انسانیت حتما جای تقدیر دارد ولی شما که اهالی گز یا خوزستان را بیگانه میبینی حتما خودت هم دارای ضعف هستی ولی کسی به مردم با فهم میمه توهین نکرده به شخص اقای معینیان گه حالا بر فرض دویستا کتاب نوشته باشه چند دهبار به مردم با فرهنگ وزوان توهین کرده و باید توی همین رسانه از مردم عزیز وزوان عذر خواهی بکنه و این موضوع نه ربطی به همشهریهای ایشان و نه ربطی به فامیلهای ایشان داره و یا کتابهای در حال تدریس ایشان و شما را توصیه میگنم به خواندن متن پر از توهین این اقای به اصطلاح فرهیخته که این همه به همگان توهین کرده است

 34. یک شهروند گفت:

  لعنت خدا بر او باد

 35. غریب دور از وطن گفت:

  علت عقب ماندگی بخش و منطقه و بالاخص دو شهر وزوان و میمه ، وجود منحوس و پر از شر عقب ماندگان ذهنی …………………………میباشد .
  آخه تو چی حالیت میشه که داری اظهار نظر میکنی ؟؟؟؟؟ یک دوری تو منطقه بزن و ببین اصلا کسی تو رو …………….. که داری مقاله مینویسی برای مردم شریف دو شهر وزوان و میمه ؟؟؟
  تو و امثال تو اگر ……………….خودتون کنید ، مردم وزوان و میمه خودشون بلدند چطوری منطقه رو آباد کنند ولی با کمال تاسف وجود افراد بیمار و بی شعور………. دلیل مضاعفی شده برای پسرفت منطقه
  خدا یا تو و امثال تو رو به راه راست هدایت کنه …………………
  ………… برو کشکت رو بساب که حنای تو پیش کسی رنگی نداره
  حیف دکتر معینیان عزیز که برادر مثل تو داره

 36. سلام خدمت مدیریت محترم سایت وزین صبح وزوان
  جناب چرا کامنت بنده رو توی سایت نگذاشتید ؟؟

 37. محمّد گفت:

  با سلام. این سخنان قابلیت پیگیری قضایی دارد. مسئولین و مردم وزوان نگذارند هر کسی با اظهار فضل‌های بی‌مایه و مقالات بیهوده حیثیت مردم منطقه را لکّه‌دار کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.