اصلاح موادی از قانون تشکیلات و وظایف و انتخابات شورای اسلامی کشور و انتخابات شهرداران

درخواست رای اعتماد به شهردار با پیشنهاد حداقل دو سوم اعضای شورا قابل طرح است

خبرگزاری شبستان:مجلس مصوب کرد: با پیشنهاد حداقل دو سوم اعضای شورا درخواست رای عدم اعتماد به شهردار به طور فوق العاده قابل طرح در شورا است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان، نمایندگان مجلس در ادامه جلسه علنی امروز سه‌شنبه ۱۷ آذر طرح اصلاح موادی از قانون تشکیلات و وظایف و انتخابات شورای اسلامی کشور و انتخابات شهرداران را بررسی و مصوب کرده‌اند.

نمایندگان در ماده ۳ این طرح مصوب کرده‌اند ماده ۸۲ این قانون و تبصره آن به شرح زیر اصلاح شود:

طبق تبصره ۱ این ماده در فاصله صدور رای عدم اعتماد به شهردار و یا پذیرش استعفا و یا خاتمه خدمت شهردار تا انتخاب فرد جدید که نباید بیش از سه ماه به طول انجامد یکی از معاونان شهردار و یا کارکنان رسمی یا ثابت شهرداری با انتخاب شورای شهر عهده‌دار و مسئول اداره امور شهرداری می‌شود. چنانچه شورای اسلامی شهر حداکثر ظرف مدت سه ماه نتواند شهردار خود را انتخاب کند مرجع صدور حکم شهردار راساً اقدام به معرفی و صدور حکم برای شهردار جدید می‌کند.

طبق تبصره ۲ این ماده با پیشنهاد حداقل دو سوم کل اعضای شورا، درخواست رای عدم اعتماد به شهردار به طور فوق‌العاده قابل طرح در شورا است و در صورتیکه با رای سه چهارم کل اعضا در اولین جلسه شورا به تصویب برسد، شهردار برکنار می شود و شورا بلافاصله نسبت به انتخاب سرپرست شهرداری برابر این قانون اقدام می‌کند.

۱ امتیاز بدید!

بازدیدها: ۲۸

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.