مدیرکل تقسیمات کشوری: حوزه‌های انتخابی امسال تغییر نمی‌کنند

 

ایران > دولت –
مدیرکل تقسیمات کشوری وزارت کشور گفت: نامزدهای انتخابات درباره ایجاد تقسیمات کشوری به مردم تعهد ندهند و حوزه‌های انتخابی امسال تغییر نمی‌کند.

به گزارش ایسنا، زهرا احمدی‌پور مدیرکل تقسیمات کشوری در حاشیه نشست تخصصی کارشناسان تقسیمات کشوری استان کشور در جمع خبرنگاران گفت: متاسفانه در دوره انتخابات، نامزدها برای کسب رای وعده‌هایی برای ایجاد تقسیمات جدید کشوری می‌دهند در حالی که این تقسیمات براساس ظرفیت‌های موجود انجام می‌شود نه براساس تبلیغات.

وی با بیان اینکه وعده‌هایی که نامزدهای انتخاباتی می‌دهند تقسیمات کشوری را از ریل قانونی خارج می‌کند، می‌کند، افزود: این وعده‌ها برای توسعه کشور کمکی نمی‌کند زیرا مدیریت منابع محدود کار دشواری است و این تقسیمات براساس منابع موجود انجام می‌گیرد و برای تقسیمات کشوری باید نگاه بلندمدتی داشته باشیم. بنابراین توصیه ما این است که نمایندگان و نامزدهای انتخابات وارد این حوزه نشوند زیرا این امر کمکی به توسعه کشور نمی‌کند.

احمدی‌پور با اشاره به اینکه در دولت قبل تقسیمات کشوری زیادی مصوب شد و درخواست‌های زیادی هم به دولت رسیده است، افزود: دولت ۲۳۰ درخواست برای تقسیمات جدید وزارت کشور داده است و ما در حال بررسی درخواست‌هایی هستیم که بدون کارشناسی به دولت ارائه شده است. ما این درخواست‌ها را بررسی کرده‌ایم و در مجموع کمتر از ۱۰ مورد آنها شرایط قانونی دارند.

وی افزود: ما وقتی این تقسیمات کشوری را تایید کنیم آن را به دولت خواهیم فرستاد. البته ما به دنبال تقسیمات کشوری بی‌حساب و کتاب نیستیم. در دو سال گذشته هم تلاش ما این بوده که تقسیمات کشوری‌ که در گذشته انجام شده آسیب‌شناسی شود.

مدیرکل تقسیمات وزارت کشور همچنین با اشاره به اینکه در انتخابات سال جاری حوزه‌های انتخابی تغییری نمی‌کند، خاطرنشان کرد: بنابراین تعداد نمایندگان مجلس هم افزایش یا کاهش نمی‌یابد.

۳ امتیاز بدید!

بازدیدها: ۹۰

مطالب مرتبط

۳ دیدگاه‌

  1. شهرستان دوست گفت:

    مدیر کل تقسیمات کشوری حتما منظورش به حاجیه که قول بی خودی ندهید از شهرستان خبری نیست این بار پای قانون تو کاره و مثل دولت قبل نیست که بی قانونی بیداد بکنه.

  2. بی ربط بی ربط گفت:

    آقای مصنوعی عضو محترم شورای شهر چرا در سایت صبح میمه کامنت می گذاری که اینجور کنفتان کنند.لااقل متنی را که می نویسید با دقت و بدون غلط باشد؟؟؟؟!!!!!!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.