طرح تشکیل استان اصفهان شمالی به کجا رسید؟

یک عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان گفت که طرح تشکیل استان اصفهان شمالی هفته بعد از تعطیلات مجلس در دستور کار کمیسیون شوراها قرار می‌گیرد.

به گزارش «تابناک»، جواد ساداتی‌نژاد در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: طرح تشکیل استان اصفهان شمالی مراحل قانونی خود را طی کرده و بعد از تعطیلات در دستور کار کمیسیون شوراها قرار می‌گیرد که در صورت تصویب کمیسیون به مجلس برای رأی گیری ارائه خواهد شد.

به گفته‌ وی طبق این طرح قرار است استان اصفهان شمالی از ۹ شهرستان نائین، خور و بیابانک، اردستان، نطنز، گلپایگان، خوانسار، کاشان، آران و بیدگل و میمه تشکیل شود.

نماینده کاشان در مورد بار مالی این طرح گفت: در حال مذاکره با دولت هستیم تا ان‌شاء‌الله مشکل بار مالی آن هم رفع شود کما این که دولت نظر منفی درباره‌ این طرح اعلام نکرده ما به دنبال آن هستیم که نظر مثبت دولت را بگیریم.

به گفته ساداتی نژاد نمایندگان استان اصفهان هم نگاه مثبتی به این طرح دارند و در مجموع فضای خوبی در مجلس در این باره حاکم است.

۲ امتیاز بدید!

بازدیدها: ۱۴۱

مطالب مرتبط

۳ دیدگاه‌

 1. جواد گفت:

  این چه استانی است که می خواهد تشکیل شود؟اگر قرار است که با تشکیل استان جدید فاصله ها بیشتر گردد پس دلیل تشکیل ان چیست؟
  میمه را نمی دانم به کدام سمت خواهد رفت ولی وزوان هرگز به استان شمالی با مرکزیت کاشان نخواهد پیوست.چون به اصفهان هم نزدیکتریم و هم دسترسی به اصفهان خیلی راحت تر از کاشان خواهد بود.
  شورای شهر و مسولین وزوان از هم اکنون باید اقدام به مخالفت با این طرح نمایند و وزوان را استثنا نمایند.

 2. ناشناس گفت:

  بشرطی وزوان جز استان جدید خواهد شد که خودش فرمانداری داشته باشد ویکی از شهرستانهای محروم استان تازه تشکیلا ت باشد لطفا تایید نماید امضا وتومارهم نوشته شود همه ان را تایید میکنند

 3. عاشق وزوان گفت:

  وزوان با استان شدن کاشان به جایی نخواهد رسید پس بهتر است که با ماندن در اصفهان مرکزی به عنوان بخش مرکزی شاهین شهر ارتقاع یافته و برای همیشه از میمه جدا شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.