بازی با طبیعت و بی مهری به آن ،عواقب وحشتناکی خواهد داشت!!

بازی با طبیعت و بی مهری به آن ،عواقب وحشتناکی خواهد داشت.
محمد علی بخشنده ؛ سال ۱۳۹۸ را ایران با بارانهای سیل آسا در حالی آغاز کرد که طی سالیان گذشته نه تنها دست از بازی با طبیعت نکشیده ایم،بلکه طبیعت را مورد بی مهری و خشمگین نموده ایم.
شروع حوادث خروشان سیل با عبور از دروازه قرآن شیراز و به کام مرگ کشیدن عده زیادی از هموطنان عزیز و بی پناه همراه بود و در ادامه بیشتر روستاهای آق قلا و گمیشان در استان گلستان به زیر آب رفت.
اینکه در یک سال بارش باران به حدی می رسد که همه جا را سیل فرا می گیرد ،نه چیز تازه ای است و نه به دور از انتظار از آسمان و زمین، ولی مهم این است که ما با طبیعت چه کرده ایم که اینطور خشمگین شده است و تمام دارایی و جانمان را می گیرد.
اگر رودخانه ورودی شهر شیراز را به حال خود رها کرده بودیم و برای ساخت جاده و اتوبان راه دیگری را جستجو می کردیم ،الان هم وطنان مسافر ما بعد از بازدید از شهر شیراز با کلی خاطره در کنار خانواده به شادی زندگی می کردند.
اگر به جای صرف بودجه های آن چنانی برای ……….بخشی از آن را صرف پاکسازی رودخانه های استان گلستان می کردیم ، حالا مجبور نبودیم اسکناس بدون پشتوانه برای باز پرداخت خسارات سیل به چاپ برسانیم و هزاران………

لطفا نظرات خود را در باره سیل های ویرانگر برای ما ارسال فرمایید.

۱ امتیاز بدید!

بازدیدها: ۹۵

مطالب مرتبط

۳ دیدگاه‌

 1. ناشناس گفت:

  رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به حادثه سیل در برخی از استانهای کشور و مشکلات ناشی از آن و همچنین تلفات و خسارات سیل، افزودند: در این حادثه، تلاش مردم و روحیه همبستگی و بسیج شوندگی در میان آنان، بسیار خوب بود و ملت ایران جانانه وارد میدان شدند و کمک‌کار مسئولان بودند و مسئولان نیز با همین پشتیبانی مردمی و با اتفاق کلمه توانستند اقدامات ابتدایی را انجام دهند.
  حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه هنوز کارهای زیادی برای کاهش آلام مردم سیل زده باقی مانده است، خاطرنشان کردند: به مسئولان تأکید کرده ام که کارهای اصلی یعنی بازسازی ویرانی ها و جبران خسارتها، از این به بعد است و باید این خسارات و صدمات جبران شود.
  ایشان افزودند: البته مردم عزیز در مناطق سیل زده باید به همکاری با مسئولان ادامه دهند زیرا کمک آنها حقیقتاً گره گشا خواهد بود.

 2. ناشناس گفت:

  علاج واقعه قبل از وقوع باید کرد همین رودخانها وپلهای که در جاده اززمانهای قدیم احداث شده بود اینها را کارشناسان خارجی احداث کرده بودند وپیش بینی سیل کرده بودند وحالا چندین سال است که کار به دست افرادی افتاده که که بیشتر بفکر حال خود هستند وبیشتر به فکر جیبشان هسند واینده هرطور بخواهد بشود بشودفکر این کارشناسان فقط جلو چشمشان را هم بازور میبیند چه رسد به دید باز که دور اندیش باشند حالا چوب اینهارا راملت بیچاره باید بخورند وسیل کمکها باید از طرف مردم بیچاره باشدسیل خوب است اگر مدیریت شود چقدر ابادانی ورونق تولید محصوالات کشاورزی خواهداشت حال که ازاین ببعد باید به فکر ایندگان باشیم وبجا ی دست کاری در طبیعت وازبین بردن محیط زیست وتغیر مسیر سیلابها وازبین بردن انها اینده را فدای حالمان نکنیم باید کاری کنیم که ایندگان نفرین گذشتگان که نسل ما باشد نباشیم سیل خیلی مفید خواهد بود اگر برای مهارش از قبل بفکر باشیمباید سد بزنیم در سرجایش نه درجایکه که بیهوده وعدم کارشناسی باشد

 3. ناشناس گفت:

  میره,,,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.