افکار شفر استقلال را به جایی نمی رساند.

صبح وزوان ؛ محمد علی بخشنده – در ادامه بازی های جام باشگاههای آسیا عصر امروز استقلال تهران میزبان تیم قدرتمند العین امارات بود.این بازی راس ساعت نوزده در ورزشگاه آزادی با حضور بیش از ۷۰ هزار تماشاگر مشتاق که آمده بودند تا پیروزی تیم محبوبشان را جشن بگیرند ،برگزار گردید.هردو تیم با احتیاط بازی را آغاز کردند ولی از استقلال که میزبان این بازی بود انتظار می رفت که طوفانی بازی را شروع کنند ولی نه تنها بازی طوفانی شروع نشد بلکه در ادامه هم انگار نیازی به پیروزی ندارد و طوری بازی می کرد که به یک مساوی راضی است و در آخر هم به تساوی یک بر یک تن داد.

استقلال برای گذر از  بحران بازی های آسیایی با توجه به دو بازی انجام شده و کسب یک امتیاز که بسیار ناامید کننده می باشد،می بایست نسبت به موارد زیر هرچه سریعتر اقدامات مربوطه را انجام و تکلیف خود را برای هواداران روشن کند:

۱- خارج کردن روحیه بی تفاوتی در بین بازی کنان به طوری که به جای نظاره گر بودن در صحنه ها به سوی جنگندگی بیشتر پیش روند.

۲- استفاده از ترکیب ثابت به جای ترکیب های من در آوردی و شناور روزانه شفر.

۳- استفاده از بازی کنان جوان و جنگنده به جای استفاده از منشاء و بازی کنان پا به سن گذاشته و رانده شده از تیم های دیگر.

۴- جا انداختن تفکرات تیمی به جای انفرادی و در خدمت تیم بودن و نه آوازه گل زنی تک نفره.

۵- استفاده بیشتر از بازی کنان با انگیزه وطنی به جای بازی کنان بی انگیزه خارجی.

۶- آموزش جا گیری صحیح و استفاده از فضای مناسب هنگام دریافت پاس از هم تیمی خودو استفاده از تمام فضای زمین به خصوص بدون توپ.

۷- استفاده از مربیان تصمیم گیر در کنار شفر به خصوص در هنگام تعویض ها به طوری که مربی مربوطه بتواند کاستی های ناشی از خستگی ، فراموشی و پیری شفر را جبران نماید.

۸ – جریمه بازی کنانی که با توپ زیاد ور می روند و به سرعت اقدام به پاسکاری نمی کنند که این عامل باعث هدر رفت زمان ، آرایش بهتر تیم مقابل ، لو رفتن توپ و تحت فشار قرار گرفتن تیم می گردد.

۹ –  مربییان بدن ساز تیم با توجه به در پیش بودن بازی های فشرده می بایست طوری برنامه ریزی و کار کنند که بازی کنان به این خستگی را در تیم شاهد نباشیم که خود درخواست تعویض بدهند مثل غفوری و اسماعیلی در این بازی.

استقلال اگر به خود نیاید و ضعف های فوق را برطرف نکند ، با این افکار شفر نه تنها در باشگاههای آسیا به جایی نخواهد رسید بلکه در ادامه لیگ هم با مشکلات اساسی روبرو خواهد شد.

۴ امتیاز بدید!

بازدیدها: ۳۴

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.