حاجی دلیکانی :فضا برای رفع اصفهان ستیزی فراهم شود

فضا برای رفع اصفهان ستیزی فراهم شود

«حسینعلی حاجی دلیگانی» نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سؤال که آیا این امید می‌رود که رقمی به اعتبارات استان اضافه شود یا خیر؟»، می‌گوید: خیر، چون فضایی که در دولت و مجلس راجع به اصفهان وجود دراد، بر خلاف واقعیات است.

وی اظهار می‌کند: وظیفه نمایندگان و سایر مسئولان استان این است که واقعیات شرایط استان را برای مسئولان تبیین کنند؛ زیرا در حال حاضر با ذهنیات غیر واقع و اینکه تصور آنها از اصفهان استانی برخوردار از هر جهت است، درباره اصفهان تصمیماتی گرفته می‌شود که مخالفت‌هایی به همراه دارد.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی ادامه می‌دهد: تصور دولت این است که بیش از ۴۰ سال پیش، با دلار ارزان مجتمع فولاد مبارکه یا ذوب آهن ایجاد شده که امروزه امور استان را تامین می کند، در حالی که این واحدهای بزرگی که در استان اصفهان قرار گرفته و نمونه آنها در استان‌های دیگر هم وجود دارد، درآمد دولت را تامین می‌کند.

وی تصریح می‌کند: در لایحه بودجه سال آینده میزان مالیاتی که برای اصفهان تعیین شده هشت هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان پیش بینی شده که البته دولت پیشنهاد داده ۱۳۰۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کند که عدد بزرگی است و به بخش هایی از صنعت و اقتصاد استان فشار زیادی وارد می‌کند.

حاجی دلیگانی با تاکید بر اینکه باید نگاه برخورداری به اصفهان باید اصلاح شود، می‌گوید: شاید ضعف رسانه‌ها، مسئولان، علما، مسئولان قوه مجریه بوده که نتوانستیم واقعیات استان را به گوش دولتمردان برسانیم، در حالی که اطلاع رسانی بر اساس واقعیات اصفهان، می‌تواند فضا را برای رفع اصفهان ستیزی فراهم کند.

وی اظهار می‌کند: اصل مسأله این است در زمانی که شرایط برای پروژه های ملی استانی فراهم بوده، از ۲۰ سال پیش به این طرف کم‌کاری شده، در حالی که در آن زمان پروژه‌ها به راحتی ردیف می‌گرفت، اما در چند سال اخیر کمتر به اصفهان توجه شده و یکی از مسئولان اصلی آن سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و متولی مشخص آن مسئولان ادارات مختلف بوده‌اند.

۵ امتیاز بدید!

بازدیدها: ۸۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.