آیا استاندار اصفهان به منطقه فلات مرکزی ایران خواهد آمد؟

صبح وزوان: محمد علی بخشنده _در سنوات گذشته بارها وبارها اعلام گردید که استاندار اصفهان جهت بازدید به منطقه فلات مرکزی ایران خواهد آمد ولی هر بار به دلایلی این بازدید لغو گردید.اکنون جناب اقای حاجی نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی خبر از بازدید قریب الوقوع آقای رضایی استانداراصفهان از منطقه می دهد،آیا این بار استاندار اصفهان به منطقه فلات مرکزی ایران خواهد آمد؟

(قرار است استاندار در تاریخ بیست و نهم دی ماه به منطقه بیایند)

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهانبا اشاره به دعوت از استاندار اصفهان برای حضور در بخش میمه و بررسی مسائل این بخش از نزدیک، اظهار داشت: بنا به دعوتی که انجام شد بازدید آقای رضایی استاندار اصفهان از بخش میمه، روز یکشنبه آینده، ۲۳ دی ماه دی ماه انجام می‌شود.

وی ادامه داد: امیدوار هستیم که این سفر بتواند شروعی برای رو به تعالی رفتن بخشی که در دروازه ورودی استان اصفهان هست باشد.

نماینده شاهین‌شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی به ظرفیت‌های بخش میمه اشاره کرد و گفت: بخش میمه ظرفیت‌های بالقوه بسیاری دارد که تاکنون بالفعل و شکوفا نشده است، از جمله نیروهای انسانی فرهیخته که در جای جای این بخش، هم در شهرهای وزوان، میمه، لای بید و هم در روستاهای موته، حسن رباط، ازان، زیادآباد، ونداده، خسرو آباد و سعید آباد و دیگر نقاط جمعیتی این بخش حضور دارند.

وی با بیان اینکه این بخش در حوزه گردشگری فرصت‌های خوبی دارد، افزود: دو قنات مزدآباد و وزوان که هر دو در یونسکو به ثبت رسیده و بسیار دیدنی هستند در این بخش قرار دارند، همچنین اثر طبیعی دره دوزخی و پارک وحش که تعداد زیادی از گونه‌های مختلف حیوانی در آن هست، همچنین معادنی مانند طلا  که در جای جای این بخش وجود دارند.

(توضیح اینکه بر اساس گزارشات ناموثق به دلیل حضور معاون اول رییس جمهور آقای جهانگیری در روز یکشنبه در اصفهان ،سفر استاندار به منطقه به روز شنبه بیست و نهم دی ماه تغییر کرده)

۲۶ امتیاز بدید!

بازدیدها: ۱۹۵

مطالب مرتبط

۹ دیدگاه‌

 1. شهروند دلسوز گفت:

  استاندار که بیاد چی میشه اقای حاج دلیگانی بهتره به جای کارهای سیاسی خدمت به منطقه بکنی ………………..

 2. رضامصنوعی گفت:

  قطعاحضورمهمه اینکه بعدچه اتفاقی می افته،بایدجزپیگیریهای نماینده محترم ونمایندگان محترم مردم شهروشخص شهردارمحترم باشد.

 3. ناشناس گفت:

  خوشبحال میمه میشه برای وزوان هیچ سودی نخواهد داشت . تازمانی که ما مدیر جنگجو و دلسوز نداشته باشیم رییس جمهورم بیاد هیچ سودی خواهیم برد

 4. D گفت:

  آیا مشکلات منطقه وزوان و میمه حل می شود ؟مسولین نباید با سرنوشت شهر وزوان بازی کنند این بخش شامل دو قسمت است قسمت اول وزوان و قسمت دوم میمه و چند روستا که سرنوشت شهر وزوان باید مشخص شود البته موضوع الحلق شاهین شهر به اصفهان بزرگ تا حدودی حل شده و ۸۰درصد به مقاومت مسولین و مردم شهرمان بستگی دارد چون بحث ارتقا بخش به شهرستان وزوان و میمه مطرح خواهد شد که این موضوع خیلی مهم است اگر بحث شهرستان مطرح نشود به شرط عدم ارتقا به شهرستان موضوع ارتقای شهر وزوان به بخش، باید رسیدگی شود چرا که یا باید نام بخش وزوان و میمه باشد یا اگر منطقه به شهرستان تبدیل نشود به شرط عدم ارتقا به بخش تبدیل شود امید است حق به حق دار برسد.

 5. حسین یک شهروند گفت:

  ما منتظر خبرهای جدید شورای شهر هستیم .ما دیگر نمی توانیم با میمه ها کار کنیم . اگر حتی هیچ اتفاقی هم نیفتد شورای شهر باید حرف مردم را بگوش مسولین شهرستان و استان و کشور برساند ما دیگر نمی خواهیم نام شهرستان شاهین شهر و میمه را تحمل کنیم ,نام شهرستان همان شاهین شهر تنها کفایت می کند مردم منطقه آسیب دیدند هرچه امکانات هست در یک نقطه کوچک دور از منطقه در میمه با جمعیت کم رو به هدر می رود چرا باید یک عده کمی از جمعیت منطقه بایداز امکانات فراوان لذت ببرند این عدالت نیست وزوان با جمعیت ونداده و ازان و خسرو آبادحدود ۱۴۰۰۰جمعیت دارد در صورتی که میمه با زیادآباد ۵۰۰۰جمعیت را هم ندارند آیا واقعا استفاده از این امکانات اداری یک عدالت است ؟

  • همشهری گفت:

   مرجع این امار دروغ شما کجاست ؟
   می توانید به عنوان یک شهر جداگانه به بخش مرکزی شاهین شهر الحاق پیدا کنید
   و برای کارهای اداری و نهادهای دولتی در مسیر هشتاد کیلومتری شاهین شهر به وزوان طی طریق نمایید
   و گرنه اگر الان کشور در دوران شکوفایی اقتصادی و فوران بودجه های دولتی و عمرانی هم بود
   به خاطر خوشایند معدود انسانهای محترمی همانند شما یک شهر را در مجاورت مرکز یک بخش قدیمی و تاریخی به بخشداری ارتقا دهد و نهادها و ادارات دولتی مستقل برایش بسازد ؟؟
   قدری

 6. همشهری گفت:

  قدری تفکر راجع گفته هایمان
  در جواب ان دوست بزرگواری که می گوید دیگر حاظر نیست به میمه ای ها کار کند
  باید گفت نشان به همان نشانی که در خواست انفکاک و استقلال نماز جمعه مرکز بخش از نماز جمعه یکی دیگر از شهرهای بخش میمه شدیم و مزیتهای بی شمار برگزاری نماز جمعه مستقل بخش میمه را همگان دیدند می گوییم که اگر برخی ها از کار کردن با میمه و میمه ای ها خسته شده اند تقاضای انفکاک شهرشان از بخش و منطقه میمه و الحاق ان به بخش قمصر کاشان یا بخش مرکزی شاهین شهر را داشته باشند تا این استقلال و انفکاک هم همانند انفکاک شهر گز از بخش و منطقه برخوار و الحاق ان به بخش شاهین شهر برای همگان مایه خیر و برکات و رفع خستگی های گوناگون قرار گیرد

 7. محمد گفت:

  سلام. چرا از ترکیب “فلات مرکزی” استفاده می کنید برای منطقه یا وزوان؟ تعریفتون از فلات چیه؟ فلات گاهی به بزرگی یک قارَه است جناب بخشنده. فلات ایران از چندکشور تشکیل شده. چیزی به نام فلات مرکزی رو وقتی به کار می بریم مساحت بیشتر استان های ایران رو دربر می گیره. در استفاده از این ترکیب ها دقت بفرمایید.

 8. صدای آشنا گفت:

  چه خبر از استاندار اصفهان؟باز هم مثل همیشه همه را سر کار گذاشتند؟!!!!چند شنیه و یکشنبه گذشت ولی از استاندار خبری نشد که نشد!!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.