گزارش خطبه های نماز جمعه شهر وزوان ۲۵ آبان ۹۷

 

بسمه تعالی

گزارش خطبه های نماز جمعه شهر وزوان ۲۵ آبان ۹۷

نماز جمعه این هفته وزوان، با شکوهی مثال زدنی به امامت امام جمعه محترم، حضرت حجت الاسلام و المسلمین محمدیان در مسجد صاحب الزمان برگزار شد.

خطبه اول:

امام جمعه وزوان خطبه خود را با سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوی و اطاعت از اوامر الهی و انجام ندادن گناهان آغاز کرد.

در روایت است اگر کسی روزها هر صبح چهار مرتبه بگوید الحمدالله رب العالمین و شب ها چهار مرتبه بگوید الحمد الله رب العالمین، ادای حق شکر همان روز و شب را از نعمت های الهی انجام داده است. خدا را به واسطه همه نعمت هایش بخصوص نزولات آسمانی که با توجه به گزارشی از هواشناسی امسال سه برابر سال های گذشته در این فصل سال نزولات آسمانی داشتیم، شاکریم.

 روز جمعه روز ذکر و یاد خداست، وقتی ندای نماز جمعه داده شد شما بشتابید به ذکر و یاد خدا.

 مکان نمازگزار باید طوری باشد که مردم را فقط متوجه خدا کند، مصلای نماز جمعه مکانی است فقط برای توجه دادن دل ها بسوی خدا، بزرگی خدا، شکر خدا و بخشندگی خدا.

وظیفه اصلی امام جمعه این است که مردم را بسوی خدا متوجه کند و آنها به یاد نعمات خدای متعال بیندازد.

در یک روایت داریم اگر غیر از خدا، خدای دیگری بود، آن خدا پیامبرانی می فرستاد و نشانه هایی از خود نشان می داد، اما می بینیم هیچ خبری نیست، هر چه هست نشانه و آثار اوست. خدای یکتا و بی همتا ،« لا شریک له » شریکی ندارد، چه قدرتی دارد، چقدر عزیز است، چقدر دوست داشتی است، چقدر مهربان است. خدای عزیزی که خطاب به عبد گنهکارش می فرماید همین که از گناهت پشیمان شدی من گناهت را پاک می کنم، کوهی را به کاهی به تو می بخشم. به واسطه یک ذکر سبحان الله و یا یک صلوات بر محمد و آل محمد به انسان نظر می کند.

خدایی که امام حسین (علیه السلام) خودش را فدای او کرد و فرمود: « خدایا خود و همه دار و ندارم از توست». وقتی امام حسین (علیه السلام) شنید که خدا می فرماید: «ان الله شاء ان یراه قتیلا، خدا می خواهد تو را کشته ببیند.»، حضرت اطاعت کرد، چرا که امام حسین (علیه السلام) عاشق خداست، همین که فهمید معبودش می خواهد او را تکه تکه، و اهل بیتش را اسیر ببیند اطاعت کرد. همه انبیای الهی هم چنین سرنوشتی داشتند.

خطبه دوم:

خطیب جمعه وزوان در خطبه دوم پس از سفارش مجدد به رعایت تقوای الهی، به مناسبت های اخیر اشاره کردند:

ایشان سالگرد شهادت امام حسن عسگری را به فرزند بزرگوارش حضرت مهدی (ارواحنا فداه) تسلیت گفتند و فرمودند: از زمان امام هادی و امام حسن عسگری این دو امام زمینه را آماده کردند برای غیبت امام عصر حضرت مهدی (عج). کم کم این دو امام از شیعیان فاصله گرفتند که شیعیان آماده بشوند برای غیبت صغری و کبری، لذا شیعیان از زندگانی امام هادی و امام حسن عسگری (علیهما سلام) کمتر اطلاع دارند.

 اینکه به امام حسن عسگری می گویند «عسگری»، عسگر معرب لشکر است، امام هادی و امام حسن عسگری (علیهما سلام) در لشکرگاه در یک پادگان نظامی تحت کنترل بودند. خصوصاً امام مهدی (عج) که می دانستند از فرزندان امام حسن عسگری (علیه السلام) است، به خاطر همین امام را از خانم ها و زن ها جدا کردند که از تولد امام مهدی (عج) جلوگیری کنند.

فرعونیان هم نتوانستد از تولد حضرت موسی جلوگیری کنند، چون تولد حضرت موسی شبیه به تولد حضرت مهدی (عج) هر دو مخفی بودند.

سالگرد ازدواج پیغمبر خدا با حضرت خدیجه ام المؤمنین.
حضرت خدیجه آن قدر مقام دارند که پیغمبر فرمود که هر بار جبرئیل بر من نازل می شد می گفت سلام خدا را ابلاغ کن به حضرت خدیجه، یک خانم به چه مقامی میرسد. امام حسین (علیه السلام) در کربلا فرمود «أنا ابن خدیجه الکبری». حضرت خدیجه کسی است که در دامنش حضرت فاطمه پرورش یافته است.

آغاز امامت حضرت امام مهدی (ارواحنا فداه).
امام زمان می فرماید ما هیچ وقت مراعات شما را از یاد نمی بریم.

حال سؤال این است که امام زمان چه انتظاری از دوستانش دارد؟
امام زمان آن انتظاری را دارد که خدا دارد. امام زمان فرمودند تا می توانید برای فرج من دعا کنید. فرج من باعث گشایش برای کارهای خودتان هم می باشد.
تمام گره ها توسط حضرت باز می شود. آخر باید حضرت بیاید و امور را اصلاح کند.

در جای دیگر فرمودند برای من دعا کنید، صدقه بدهید به یاد من باشید. فرمودند «هر چقدر به یاد من باشید من هم به یاد شما هستم».

حجت الاسلام و المسلمین محمدیان با اشاره به اعدام انقلابی و بسیجی دو مفسد اقتصادی در هفته گذشته، به تأثیر این اقدام در بازار اشاره کردند. با توجه به اینکه قیمت طلا بالا رفته بود، با این کار قیمت طلا و ارز سیر نزولی پیدا کرد.

 فقط باید در اینجا به دو نکته اشاره کرد:

اول به دستگاه های انتظامی و قضایی می گوییم اگر شما قاطع برخورد کنید چه تأثیری در جامعه می گذارد.

 و نکته دوم اینکه از دستگاه های قضایی و دیوان محاسبات خواهش می کنیم که نگذارید کار به اینجا کشیده شود که طرف چند میلیارد از پول این مملکت را از کشور خارج کرده و به این کشور ضرر برساند.

لازم به ذکر است امام جمعه وزوان از

شهرداری و شورای اسلامی شهر به جهت آسفالت و زیبا سازی فضای اطراف مسجد صاحب الزمان و مصلای نماز جمعه شهر وزوان،

هیئت شیفتگان حسینی به جهت اطعام نمازگزاران جمعه به مناسبت شهادت امام حسن عسگری (علیه السلام)،

 و چند نفر از نونهالانی که در ستاد نماز جمعه و مصلی فعالیت داشتند،

تقدیر و تشکر کردند. و به تعدادی از این عزیزان جوایزی را اهدا کردند.

و السلام علیکم ورحمت الله وبرکاته

۰ لایک کنید!

بازدیدها: ۱۰۵

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.