اهداف تحریم ها چیست؟

“صبح وزوان””- محمد علی بخشنده ؛این روز ها تمام اخبار و رسانه ها در حال تحلیل و تفسیر تحریم هایی می باشند که به صورت ظالمانه و البته هدفدار از طرف دولتی به اجرا در آمده که خود را مهد دموکراسی و آزادی در جهان جا انداخته و دیگران که راه و چاره ای جز تبعیت از آن ندارند بر این باورند که چون امریکا دارای قدرت برتر اقتصادی و نظامی می باشد هر کاری که بخواهد می تواند انجام دهد.

در این مقاله هدف پرداختن به آنچه که  موجب و علل این بهانه های واهی از طرف امریکا در جهت تحریم ها گردیده و چه کسی را هدف قرار داده و امثالهم نیست که خود داستانی طولانی و دراز است.

امروز وقتی از اخبار شنیدم که بندر چابهار از اینگونه تحریم ها به دلیل خدمات رسانی و جلوگیری از آسیب زیر ساخت های افغانستان  معاف گردیده ،یاد زمان هشت سال جنگ تحمیلی با عراق افتادم که بنابه تحریم های آن زمان و امن نبودن خلیج فارس برای ورود کالا ،مجبور بودیم از طریق ترکیه نسبت به واردات مایحتاج خود اقدام نماییم .  اگر چه ما در حال جنگ با عراق بودیم ولی برای ترکیه بازار خوبی بودیم و همین بازار خوب در وهله اول موجب گردید که ترکها بیشترین بهره برداری را از ایران کرده و تمام اجناس مورد نیاز ما را با چندین برابر قیمت جهانی به ما بفروشند و خود را به قله های پیشرفت برسانند.

اما امروز امریکاییها اعلام کرده اند که در جهت جلوگیری از آسیب زیر ساخت های افغانستان بندر چابهار از کلیه تحریم ها معاف گردیده است. اگر چه تمام این تحریم ها از اساس مغایر با قوانین بین المللی و انسانی بوده و هست ولی در این شرایط ،معافیت این بندر یک روزنه  برای ایران  خواهد بود که اینبار از طریق راه اندازی چرخ اقتصاد افغانستان که امریکاییها حدود ۱۷ سال بر آن تاخته و تخریب نموده اند ، نفسی کشیده و ارتزاق نماید .

بله همینطور خواهد بود که کلیه کالاهای مورد نیاز ایران از طریق افغانستان خریداری ،در بندر چابهار به مقصد افغانستان بارگیری و با چندین برابر قیمت دوباره  به ایران فروخته خواهد شد تا اینار  هم چرخ زنگ زده اقتصاد افغانها را روغن کاری نماییم و هم مایحتاج خودرا برآورده نماییم.این یکی از اهداف پلید و شوم امریکاییها خواهد بود و اهداف متعدد آنها به صورت روزانه در اخبار و …….به سمع و نظر مردم می رسد.

۰ لایک کنید!

بازدیدها: ۱۰۴

مطالب مرتبط

۶ دیدگاه‌

 1. رضامصنوعی گفت:

  جناب بخشنده،باسلام.نگارش وبیان اینگونه ادبیات درخصوص تحریم های ظالمانه دولت جعلی آمریکا علیه ملت ایران،بسیارجذاب وپرمحتوامیباشد،وانشاالله باانتقادات وارده شمادرتهیه این مقاله شاهددورزدن اینگونه تحریمهاازجانب دولتمردان دولت تدبیروامیدخواهیم بود.

 2. جواد گفت:

  آقای مصنوعی درست می گویید ما تحریم ها را دور خواهیم زد و از این پیچ ساختگی ابر قدرت جهان عبور خواهیم کرد ولی به چه قیمتی؟ به قیمت خرید دولا سه لای قیمتها که این مردم بدبخت تمام تاوان آن را خواهند داد و هر روز از روز گذشته با مشکلات بیشتری دست و پنجه نرم خواهند کرد.انشاالله خداوند متعال به داد این مردم بد بخت برسد.

 3. رضامصنوعی گفت:

  جوادجان،راهکارپیشنهاددهید؟این رسانه معیاری است برای سنجش دیدگاه جنابعالی واعلام آن به مخاطبان خاص حتی شخص دولتمردان،چراکه آنهاهم ازبدنه خودماهستندوهیچگونه ادعایی هم بیشترنیست،سپاس ازشماوحضورتان

 4. رضا گفت:

  زور گویی از این بیشتر امریکا خودش همه نوع سلاحی داره و هر کجا که بخواد استفاده می کنه حالا گیر داده به موشک های ایران

 5. رضامصنوعی گفت:

  هیچ غلطی نمیتونه بکنه،سخن چندین سال پیش معمارانقلاب

 6. قابل توجه آقای مصنوعی گفت:

  آقای مصنوعی فعلا که این تحریم ها روی گرده من و شما سنگینی می کنه و الا آن نماینده ای که از شرکت نفت بیش از بیست میلیون حقوق علاوه بر نمایندگی داره می گیره به ریش من و امثال شما می خنده و یه اب هم روش می خوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.