آقای حاج میرزا عبدالرسول رسولی پدر شهید محمد رسولی به دیار باقی شتافت.

آقای حاج میرزا عبدالرسول رسولی پدر شهید محمد رسولی  به دیار باقی شتافت.

 

 

انا لله و انا الیه راجعون

با کمال تأسف و تأثر مطلع شدیم آقای حاج میرزا عبدالرسول رسولی فرزند میرزا محمدعلی و پدر شهید محمد رسولی دارفانی را وداع گفت و به دیار باقی شتافت.

صبح وزوان ضمن عرض تسلیت به خانواده معزای رسولی و بستگان محترم، به اطلاع میرساند مراسم تشییع پیکر مطهر آن مرحوم روز چهارشنبه ۹۷/۸/۱۶ همزمان با ۲۸ صفر از مقابل منزل وی واقع در مهرآباد جنوبی، کوی فردوس، کوچه شهید رسولی تشییع خواهد شد.

خداوند روح آن مرحوم را قرین رحمت واسعه خود قرار دهد.

زندگی نامه و وصیت نامه شهید محمد رسولی

زندگی نامه شهید محمد رسولی

در اولین روز از فروردین ماه سال ۱۳۴۵ ،در خانواده ای مذهبی و متدیّن به دنیا آمد. پدر و مادرش اهل وزوان بودندکه در سال ۱۳۴۹ به علت شغل پدر به تهران مهاجرت کرده و در منطقه مهرآباد ساکن شدند. پدرش در کارخانه پلاسکو کار می کرد. محمد از همان روزها با عشق و محبت به ولایت بزرگ شد. سال ۱۳۵۲ وارد دبستان نظام مافی واقع در مهرآباد جنوبی شد و در آنجا الفبای علم را آموخت. دوران راهنمایی او همزمان بود با آخرین سال های حکومت پهلوی. محمد از علاقه ای که به حضرت امام و گفتمان ایشان داشت با همان سن کم تکلیف سنگینی بر دوش احساس می نمود و به همین سبب در تمامی راهپیمایی ها و محافلی که علیه رژیم طاغوت منعقد می گردید شرکت داشت. در دوران تحصیل از شاگردان ممتاز محسوب می شد و اعتقاد داشت که باید در علم، قله های دنیا را فتح کرد و اسلام باید در جهان حرف اول را در زمینه های گوناگون بزند. پس از انقلاب در نماز جمعه ها و جماعت شرکت می کرد و به نماز اول وقت اهمیت خاصی می داد. بعد ها از اعضای فعال بسیج گردید و به سرعت امور فرهنگی و کلاس های قرآن و عقیدتی را در مسجد تشکیل داد. با همت خود و دوستانش کتابخانه ای را در مسجد ایجاد کردند تا نمازگزاران در کنار شرکت در نماز جماعت مطالعه نیز داشته باشند. دوران دبیرستان را در مدرسه ارشاد آغاز کرد. جنگ آغاز شده بود و محمد سال چهارم بود. با عطشی که به انقلاب و کشورش داشت برای اعزام به بسیج مراجعه کرد. دو ماهی را آموزش دید و از طریق لشکر محمد رسول الله(ص) تهران به منطقه اعزام شد. طینت پاک و روح بلند او موجب شد که در شب دوم عملیات والفجر۴ در تاریخ ۲۸/۸/۱۳۶۲ در منطقه پنجوین عراق از ناحیه سر مورد اصابت گلوله قرار گرفت و به درجه رفیع شهادت نائل گشت. شهید محمد رسولی ارادت ویژه ای نسبت به حضرت زهرا(س) داشت از خدا می خواست اگر چنانچه شهادت روزی اش گردید همچون مادرش زهرا(س) قبرش بی نام و نشان باشد و پیکر پاکش هرگز باز نگردد. خدای متعال نیز خواسته اش را اجابت کرد و پیکرش هرگز به دامان میهن بازنگشت و تنها سنگی به نشانه یادبود در شهر زادگاهش از وی به یادگار مانده تا زیارتگاه عاشقان و مریدان شهادت قرار گیرد.

روحش شاد و راهش پر رهرو باد.

 فرازی از وصّیت نامه شهید

 بِسم ربّ شهداء و الصّدیقین…آری برادران! مبارزان مسلمان با ساده ترین وسایل می جنگند و حاضر نیستند یک روز ساکت بنشینند. ای امت قهرمان! همانطور که امام فرمود شما با حرکت خود جریان تاریخ را عوض کردید و می روید تا اسلام را در جهان گسترش دهید و می روید تا در دنیا افسار بردگی را از گردن مستضعفان پاره کنید. امیدوارم در این راه سستی به خود راه ندهید وای به حال شما اگر از انقلاب اسلامی و از خون هزاران شهید در طول تاریخ حمایت نکنید. نگذارید عدّه ای مزدور، جوانان عزیز ما و همسنگرانمان را فریب دهند، و با رهبرانِ آنان قاطعانه برخورد نمایند و اگر طرفدارانشان هدایت نشوند نگذارید هرکاری که خواستند انجام دهند که ناگهان می بینید کار از کار گذشته است. بیشتر مخالفان این انقلاب کسانی هستند که اسلام واقعی را با اسلام شاهنشاهی اشتباه گرفته اند اگر دقت کنید می بیند که آنها درست راه شاه خائن را می روند با این تفاوت که این ها وظائف مذهبیشان را از روی صداقت انجام می دهند ولی شاه معدوم برای عوام فریبی چنین روشهایی را به کار می برد من که فرد ناقابلی هستم به شما توصیه می کنم مواظب صحبت کردنتان باشید، اظهار نظر درباره این حکومت با اظهار نظر درباره حکومت های دیگر فرق دارد. در موقع صحبت کردن نباید وظایف اسلامی خود را فراموش کنید چرا که این انقلاب و این رژیم تداوم بخش راه پیغمبران و امامان است و آنهایی که از روی هوای نفس حرفهایی می زنند خدا آنها را نخواهد بخشید. من شما را به وحدت و یگانگی دعوت و از اختلاف و چند دستگی برحذر می دارم و سفارش می کنم هر حرکت کوچک و بزرگی را که انجام می دهید برای رضای خدا باشد و انشا الله خودخواهی و برای نفس حرف زدن را در خود نابود کنید. در آخر از خدا می خواهم کشته شدنم را باعث پاک شدن گناهانم قرار دهد.

                                                                                    والسلام

                                                                                       محمد رسولی

 

۰ لایک کنید!

بازدیدها: ۷۲

مطالب مرتبط

۲ دیدگاه‌

  1. رضامصنوعی گفت:

    خانواده محترمه پدرشهیدبزرگواررسولی،باسلام.باکمال تاسف وتالم درگذشت پدرمهربان،دلسوز،خادم الحسین،پدرشهید،بنام حاج عبدالرسول رسولی،رامحضرشماعزیزان تسلیت وتعزیت عرض نموده وبرای آن عزیزسفرکرده غفران الهی،وبرای کلیه بازماندگان صبرجزیل راازدرگاه خداوند متعال مسالت داریم.روحش شادویادش گرامی

  2. خانواده شهید رخشانی گفت:

    خانواده محترم شهید رسولی
    درگذشت پدر بزرگوار شهید معزز محمد رسولی حاج میرزاعبدالرسول رسولی را خدمت شما و دیگر بستگان تسلیت عرض نموده و برای آن عزیز رحمت و غفران الهی و برای بازماندگان صبر و تحمل آرزومندیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.