محمد تقی معینیان؛ در رسای شهید محمد طه اقدامی

لبیک یا حسین
فاجعه تروریستی اهواز از آن دست حوادثی است که داغ بزرگی را بر دل مردم ایران و آزادیخواهان جهان گذاشت و داغ (محمد طاها اقدامی) غمبار ترین واقعه این حادثه ناگوار بود . شهادت این کودک چهارساله ، نمادی شد از مظلومیت شیعیان علی(ع) در ایام عاشورای حسینی که قلب میلیونها انسان با شرف و آزادی خواه جهان را به درد آورد و در غم شهادت مظلومانه این کودک معصوم اشک ریختند .
خون محمد طاها، خونی است که از بعثت پیامبران جوشیده است خونی که از زمان بعثت انبیاء دو صف حق و باطل را از هم جدا ساخته و باعث شهادت یاران ثارالله شده تا ظلم و ستم را رسوا و ریشه کن کند .
محمد فرشته بی پناه ، که در عاشورای حسینی ، سینه اش هدف گلوله تفنگ صیادی خون آشام و سنگدل قرار گرفت . شهادتش ، شهادت حضرت علی اصغر (ع) و دیگر حماسه آفرینان بنی هاشم در صحرای کربلا و روز عاشورا را در اذهان تداعی می کند و بهترین سرمشق برای آینده سازان میهن اسلامی مان است ، محمد از شایستگانی است که جاودانند . محمد با نثار خون خود بر طراوت و سرخی خون شهدای از( بدر و حنین تا صحرا نینو و کربلای خوزستان) افزود .
محمد جان : تو با شهادت خود به معراج رفتی تا سد ره المنتهی شوی و با خون پاکت چهره ظالمانه و ستمگر حکام جنایتکار سفیانی و حامیان ترورسیم خونخوار آنها را رسوا کنی ،
محمد جان : تصویر چهره زیبا و معصومانه تو ، چون خورشیدی نورانی سرتاسر جهان را در نور دیده و کاخ ظلم و ستم جلادان و قاتلین تو را به لرزه در آورده و انزجار مردم جهان را علیه قاتلین تو برانگیخته است .
محمد جان : تو قرار بود عشق واحسان را بما بیاموزی ، اما چه زیبا مشق شهادت را به آموختی
محمد جان : عکس تو ، بعنوان سمبل و نماد مظلومیت مردم ایران ، در سراسر جهان بین آزاد مردان و آزاد زنان دست به دست می شود و در سراسر جهان کودکان هم سن و سال تو را در عزا و ماتم فرو برده و بر مظلومیت تو اشک و ماتم بر چهره دارند .
محمد جان : قرار بود تو روز اول مهر به کلاس مهد کودک بروی ، اما به کلاسی رفتی تربیتی در بزرگ ترین حماسه انسانی ، حماسه ای فرا تاریخی و فرا جغرافیایی برای دمیدن روح حقیقت انسانی ، در برابر خونخوارگی و دناعت حیوانی ،تو کلاسی را آراستی به سپاهیان خون و شهادت برای رویاروئی با سپاهیان جهل و رذالت ،نور در برابر ظلمت ،معرفت در برابر جهالت ،عزت در برابر ذلت ، فضیلت در برابر دناعت ،حریت در برابررقیت ، هدایت در برابر ضلالت و سعادت در برابر شقاوت
محمد جان : پرچمی را بر افراشتی که فرا راه همه آزادیخواهان و عزت جویان ایران و جهان تا قیام ، قیامت خواهد شد
بسی خون کرده اند اهل ملالت
ولی این خون نخسبد تا قیامت
هر آن خونی که بر روی زمانه است
برفت از چشم و این خون جاودانه است .
سرگرد سعدالله اقدامی : محمد شما فرزند ایران است . مطمئن باش که خون علی اصغر تو در تداوم خون علی اصغر حسین است و تا قیام ، قیامت خواهد جوشید تا چهره حرمله صفتان را افشا و رسوا کند و حیات ننگین شان را در هم پیچد .
بلی علی اصغر تو با تیر حرمله صفتان زمان سینه اش دریده شد تا با علی اصغر حسین محشور شود (چه جایگاه عظیم و بلند مرتبه ای )
وقتی قدمهای استوار و قهرما نانه ات را دیدیم که چون سید الشهدا بر سر پیکر غرق در خون فرزندت فرا رسیدی و جسم خون آلود و سینه دریده اش را نگریستی و بر تابوت فرزندت مویه کنان تکیه زدی ، خون از چشمانمان جاری شد و این صحنه را نصب العین داشته و از آن درس صفا و وفا و درس فتوت و وفاداری و عشق به ثارالله آموختیم .
لبیک یا حسین : مادر محمد طاها « فرزندم شب قبل از حادثه گفتن لبیک یا حسین را یاد گرفته بود و فردای آن روز شهید شد »
چه زیبا و سریع سالار شهیدان به ندای لبیک محمد طاها پاسخ داد و روح بلند این کودک عاشق و دوستدار خود را به سوی خویش کشید تا در زمره یارانش در بهشت برین قرار گیرد و جسم پاک و مطهراش در آغوش فرزند صالحه اش (لبیک یا حسین)
و اما پیام محمد طاها : هر کشوروملتی با آرمان ها واسطوره ها ونمادهای خود زندگی می کند ما باید چراغی را که محمد طاها در مظلومانه ترین حالت با شهادت خود روشن کرده ، پرنور نگه داریم .
زنده نگه داشتن یاد محمد طاها،ازاصالت های نظام مقدس جمهوری اسلامی است که باید در تاریخ جهاد و شهادت این کشور به ثبت برسد . باید روز اول مهر بعنوان نمادی از مظلومیت ملت شهید پرور ایران در مقابل ترورسیم در ایران و جهان به ثبت برسد تا در یادها باقی بماند هر چند که نام محمد طاهادر قلبها ماندگار شده است «محمد طاها اقدامی نامی باشکوه » یادت گرامی باد .

محمدتقی معینیان

۰ لایک کنید!

بازدیدها: ۸۵

مطالب مرتبط

۲ دیدگاه‌

  1. حضرت مستطاب گفت:

    این مطلب در وبلاگ صبح میمه اومده بود . دیروز.
    از اونجا کپی کردید آقای بخشنده؟
    سعی کنید مطالب جدید بگذارید و کمتر کپی برداری باشه.
    مرسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.