محمد صاحبقرانی ؛ چرا از ظرفیت های موجود شهر وزوان استفاده بهینه نمی شود(قسمت سوم )

محمد صاحبقرانی ؛ چرا از ظرفیت های موجود شهر وزوان استفاده بهینه نمی شود(قسمت سوم )

✍مشارکت شهروندان، تنها راه پیشرفت شهر وزوان؛

 

#برگ_سوم

▫️شاید تنها راه برون رفت از این معضلات، تلاش در حفظ جمعیت فعلی و جلوگیری از مهاجرت شهروندان است که این مهم از طریق استقرار و احداث کارخانجات و صنایع تولیدی کوچک و زودبازده محقق خواهد شد. که اگر فرصت شغلی در شهر ایجاد شود، علاوه بر حفظ جمعیت، مسلما موجب افزایش جمعیت و مهاجرت معکوس خواهد شد و امید به زندگی در شهر و زادگاه را در بر خواهد داشت.

▫️آنچه که برای مدیران کشوری در برنامه‌ریزیهای خرد و کلانشان تاثیرگذار است، استفاده و استناد به آمار و سرشماری جمعیت است که براساس آن، به تقسیم امکانات و بودجه می‌پردازند.
استقرار صنعت، حفظ و افزایش جمعیت و استقرار امکانات در شهر را به همراه دارد.
اگر از دولت انتظار داریم برایمان کاری کند، توقعی بیهوده است. چون دولتمردان درگیر مسائل خودشان هستند و کمتر به شهرهای کوچک و کم جمعیت و مشکلات آنها توجه دارنند و این واقعیتی است که باید پذیرفت.

▫️به همین دلیل اگر بخواهیم در راستای پیشرفت و عمران شهرمان گام برداریم، باید مثل گذشته با اتحاد و همدلی و مشارکت یکدیگر هر کس به توانایی خودش کمکی کند.
یک نفر با کمک فکری، یک نفر با تخصصش، یک نفر با سرمایه‌اش، یک نفر با نفوذ و روابطش و…
هرکس به نوبه‌ی خود کمک و مشارکت نماید، با هدف پیشرفت و آبادانی شهر به عنوان زادگاه.

▫️دوستان شورای اسلامی شهر نیز، باید با کمک شهرداری در زمینه‌ی بسترسازی و کمک به سیر مراحل اداری و قانونی و جذب و حمایت از سرمایه‌گذار، در تخصیص زمین، تسهیلات بانکی و ساخت و ساز همکاری نمایند و خدای ناکرده با سنگ اندازی و مشکل تراشی قصد متوقف نمودن طرح و پروژه‌ای را نداشته باشند.
و به جای آنها در تسریع روند اجرای کار همکاری و تشریک مساعی نمایند.

▫️برای تحقق این موضوع که ممکن است غیرواقعی و غیرقابل اجرا به نظر آید و مخاطبین گرامی با خود بگویند از حرف و عمل فاصله‌ای زیاد است و این کار نشدنی است و به قولی أیه‌ی یاس بخوانند، بهتر است خوش‌بین و با انگیزه و با اراده بود و گامها را مستحکم برداشت،
حقیر پیشنهاد تاسیس شرکت تعاونی را دارم که شهروندان سهام‌دار آن شوند و به نوعی مشارکت نمایند، آن وقت می‌توان با پشتوانه‌ی محکم مردم و اتحاد و عرق به زادگاه و اراده‌ای مصمم گام برداریم و شعار ما می‌توانیم را عملی سازیم و به شهر و زادگاهمان افتخار کنیم.
به امید داشتن شهری آباد و به دور از مشکلات در سایه‌ی اتحاد و همدلی و مشارکت تک تک شهروندان.

📋 کانال وژگون‌نوشت
▫️@Vazhgoon_Nevesht

۰ لایک کنید!

بازدیدها: ۲۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.