روز خبرنگار مبارک باد

“محمد علی بخشنده “”دست به دست می چرخد آنچه خبرنگاران با زحمات شبانه روزی خود ، بدون کمترین چشم داشتی و پاسخگویی و پرداخت هزینه  فراوان در پی تولید آنند.تولیدی که با چرخیدن کج و راست ،افزون و کاست،به حقیقت نزدیک و از آن دور ،راست و دروغ و……. نقل محافل می گردند.خبر ممکن است نشات گرفته از واقعیتی انکار ناپذیر و یا شایعه ای ساختگی  باشد که توسط خبرنگاران  آراسته و پایش شده و به خورد مردم داده می شود.

خبر هرچه رساتر، هیجان انگیز تر و از منابع موثق باشد، در وهله اول بیشتر مورد اقبال عمومی قرار خواهد گرفت اگر چه پذیرش آن منوط به واقعیاتی است که آن خبر را پشتیبانی ، تغذیه و ساخته است.در واقع خبر رولی است که جامعه را به سوی شادی و غمگینی، اضطراب و امیدواری،آگاهی وگمراهی، جنگ و صلح،شفاف و غیر شفاف ، بزه و کارآمد ، آزادگی و بردگی ، دموکراسی و دیکتاتوری ، آزادی و خفقان ، استقلال و استثمار،مستکبر و مستضعف،رکود و رونق، گرانی و ارزانی،سروسامان و آشفته بازاری و…………..دوستی و دشمنی هدایت می کند.

صبح وزوان که در اجرای  وظایف خطیر فوق مستثنی نبوده  و هرازگاهی در پیچ و خم واقعیات و شایعات  از رسالت خود  فاصله می گیرد، با احترام و تکریم فراوان این روز فرخنده را به جامعه خبرنگاران  تبریک و درود می فرستد بر خبرنگارانی که به دنبال روشن شدن حقایق ، شفافیت جامعه مدنی،صدای رسای خلایق ،تولیدات کم نقص و رول مثبت می باشند.

۳ امتیاز بدید!

بازدیدها: ۹۴

مطالب مرتبط

۴ دیدگاه‌

 1. حسن اسدی گفت:

  حسن اسدی

  موفقیت هر کشوری در عرصه‌های گوناگون، ارتباط مستقیم با سلامت جسمی و روحی شهروندانش دارد و رفتار آنها که تریبونی در اختیار دارند، در آرامش یا التهاب جامعه موثر است.

  با تبریک روز خبرنگار و پاسداشت تلاش، حقیقت‌جویی، صداقت و سلامت نفس طلایه‌داران آگاهی، امیدوارم همه ما، هرآنچه از دست‌مان برمی‌آید، برای آسایش ملت بزرگ و شریف ایران، به انجام برسانیم؛ که در محضر پروردگار، همه مسئولیم.

 2. نرگس گفت:

  جناب اقای محمدعلی بخشنده از زحمات شما بسیار سپاسگزاریم، روح پدر و مادر عزیزتون شاد

 3. رضامصنوعی گفت:

  براداران بزرگوار، جناب آقایان بخشنده واسدی باسلام. باعنایت به اینکه شماسروران گرامی، ازفعالین حوزه رسانه وخبر درشهرمان هستید، به پاس قدردانی از زحمات شماعزیزان، که ازسرمایه های خاموش شهرمان هستید، مراتب تقدیروتشکرویژه راداشته وامیدواریم درانتخاب این مسیربسیاردشواروسختی راانتخاب نموده اید، موفق ومویدباشید. برایتان آرزوی موفقیت وبهروزی راداریم. (شورای اسلامی دوره چهارم شهروزوان)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.