تکمیل قطار سریع‌السیر اصفهان – تهران ضروری است.

تکمیل قطار سریع‌السیر اصفهان – تهران ضروری است.
تصویر خبر
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان گفت: تکمیل قطار سریع‌السیر اصفهان، قم، تهران یکی از ضروری ترین مسائلی است که باید توسط مسئولان پیگیری شود.

آیت‌الله سید یوسف طباطبایی ‌نژاد نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان در دیدار با مدیرکل راه آهن اصفهان اظهار داشت: با وجود سالانه حدود ۲۴ هزار نفر کشته در جاده‌های کشور و مشکلات ترافیکی در راه‌ها، یکی از امن‌ترین وسیله‌ها برای حمل و نقل مسافر و یا بار، قطار است.

وی با اشاره به موفقیت کشورهای پیشرو در توسعه خطوط ریلی افزود: لازم و ضروری است تا موضوع قطار سریع و السیر اصفهان، قم و تهران پیگیری شود چراکه این موضوع سال‌ها است که مطرح بوده و عملاً کاری انجام نشده است، از سوی دیگر حمل و نقل ریلی نسبت به حمل و نقل با خودرو، کند و آهسته تر است به همین دلیل مردم از خودرو استفاده می‌کنند، بنابراین لازم است تا خط سریع و سیر ایجاد شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان بیان کرد: در بخش قطارهای گردشگری باید اصولی همچون تمیزی رعایت شود چراکه گردشگران حتی با دیدن نظافت یک ایستگاه قطار هم می‌توانند درباره فرهنگ یک کشور یا شهر اظهارنظر کنند و به نوعی یک ایستگاه قطار در چشم یک گردشگر به عنوان پیشانی یک شهر به شمار می‌رود بنابراین نیازمند نظارت دقیق بر روی اینگونه موارد است.

وی با تأکید بر ضرورت راهنمایی صحیح مسافران توسط کارمندان متعهد و ایجاد امنیت گفت: برای مثال اگر وسایلی که در ایستگاه‌های قطار استفاده می‌شود به نوعی مستهلک شده باشد، نیاز است تا این وسایل نوسازی شود، این اقدام بدون شک نه تنها اسراف نیست بلکه سبب رضایتمندی و تکریم مسافران و گردشگران داخلی و خارجی می‌شود.

در ابتدای این دیدار مدیرکل راه آهن استان اصفهان با بیان اینکه اداره کل راه آهن استان اصفهان یکی از ادارات کل راه‌آهن استراتژیک و تأثیرگذار در کشور است، بیان کرد: جا به جایی مسافر و بار از جمله وظایف اصلی راه‌آهن در سطح کشور به شمار می‌رود.

وی گفت: اجرای کامل برنامه ششم توسعه به ویژه توسعه خطوط ریلی در مناطق محروم کشور، بالا بردن ظرفیت محورها، افزایش ایمنی و سرعت عمل، پیگیری قطار سریع السیر و ایجاد قطارهای مسافری حومه‌ای از جمله موضوعاتی است که در دوره جدید مدیریتی راه آهن اصفهان پیگیری می‌شود.

ارسال کننده داود راحم

۵ امتیاز بدید!

بازدیدها: ۷۶

مطالب مرتبط

۲ دیدگاه‌

 1. حسن _همشهری وزوان دوست گفت:

  با عرض سلام : مسولین شهر ،بیدار باشید ،دست از حنبلی و ضعف بردارید ،با وجود این که اکثر مهاجرت در شهر وزوان به تهران است باید ایستگاه در قلب وزوان و به نام وزوان باشد .مدرکی بالاتر از این ،تورا به خدا کمی همت کنید .از مردم رای گرفتید .در کار مردم احساس مسولیت کنید .از همه مردم و مسولین کمک بگیرید

  • وزوانی دوست گفت:

   عجب مدرکی؟
   عجب استدلالی؟
   با این استدلال پیشنهاد میدیم اسم تهران رو هم بزراید وزوان
   و اسم استان اصفهان رو هم بزارید استان وزوان؟
   دوره این حرفها و جنگولک بازی ها گذشته برادر من

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.