کاربر محترم  :ارائه راهکار های توسعه ای جهت توسعه و پیشرفت شهر ما وزوان

کاربر محترم  :ارائه راهکار های توسعه ای جهت توسعه و پیشرفت شهر ما وزوان

توسعه و پیشرفت شهر ما وزوان، پیش از هر چیز به همدلی نیاز دارد. یقینا همه ما هدفی جز موفقیت و پیشرفت شهرمان نداریم؛ اما برای هدایت این عواطف و خواسته های جمعی نیاز به ساز و کار مشخص و مدونی است.
برای اصلاح امور؛ ابتدا به اجرای ۲ طرح نیاز است که توامان انجام می شود… اولی بررسی نیازهای اساسی بر اساس اولویت و دومی بررسی ظرفیت های موجود در شهرمان. بعد باید دید چه بخشی از مشکلات با ظرفیت های موجود محقق می شوند و چه بخشی به ظرفیت های تازه نیاز دارند که باید ایجاد و یا جذب شود.
توضیح آنکه ظرفیت را نباید الزاما بودجه شهرداری یا سایر نهادها درنظر گرفت، بلکه هر امکانی می تواند ظرفیتی تازه باشد… از مشورت با افراد متفکر(ولو غیر همشهری) گرفته تا استفاده از حمایت های دولتی… مثلا کدامیک از همشهریان اطلاع دارند که برای توسعه فرهنگی شهر، چه تسهیلاتی در وزارت فرهنگ ارائه می شود؟ همچنین تا کنون آیا کسی دنبال بهره مندی از تسهیلات سازمان میراث و گردشگری رفته است؟ کشاورزی، اقتصاد و غیره و غیره… چطور؟ چقدر به نهادهای ذی ربط مراجعه شده؟
با این اوصاف، برای آبادانی نباید منتظر بودجه ماند… یا خیری که به صلاح دید خود پیشنهاداتی را ارائه کند. به اتاق های فکر فعال و البته بی ادعا و بی تعصب نیاز است… به کارگروه های سازمان یافته و حتی غیر سازمان یافته و خودجوش که با مشارکت های گروهی ایجاد شود.
همشهریان عزیز… کمی به موفقیت های سایر شهرها و مناطق هم تراز با وزوان نظر بیندازید… مطمئنا حس خوبی سراغ شما نخواهد آمد… عرق وزوانی، سرمایه بزرگی است که می تواند ورق را برگرداند و شهر ما را از شهری دل مرده و ساکن، به شهری پویا تبدیل کند. پس باید شروع کنید به تولید فکر، ایده و راهکار… و البته ایجاد ظرفیت هایی که هم اغنای مالی را به همراه دارد و هم رضایتمندی معنوی ما را.

۶ امتیاز بدید!

بازدیدها: ۷۴

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. رضامصنوعی گفت:

    جناب بخشنده آزارایه مطلب بسیارزیبامتشکریم. انشاءالله باهمکاری اساتیدبزرگ شاهد دریافت پیشنهادات خوب جهت ورود مباحث باشیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.