کاربر محترم  :ارائه راهکار های توسعه ای جهت توسعه و پیشرفت شهر ما وزوان

کاربر محترم  :ارائه راهکار های توسعه ای جهت توسعه و پیشرفت شهر ما وزوان

توسعه و پیشرفت شهر ما وزوان، پیش از هر چیز به همدلی نیاز دارد. یقینا همه ما هدفی جز موفقیت و پیشرفت شهرمان نداریم؛ اما برای هدایت این عواطف و خواسته های جمعی نیاز به ساز و کار مشخص و مدونی است.
برای اصلاح امور؛ ابتدا به اجرای ۲ طرح نیاز است که توامان انجام می شود… اولی بررسی نیازهای اساسی بر اساس اولویت و دومی بررسی ظرفیت های موجود در شهرمان. بعد باید دید چه بخشی از مشکلات با ظرفیت های موجود محقق می شوند و چه بخشی به ظرفیت های تازه نیاز دارند که باید ایجاد و یا جذب شود.
توضیح آنکه ظرفیت را نباید الزاما بودجه شهرداری یا سایر نهادها درنظر گرفت، بلکه هر امکانی می تواند ظرفیتی تازه باشد… از مشورت با افراد متفکر(ولو غیر همشهری) گرفته تا استفاده از حمایت های دولتی… مثلا کدامیک از همشهریان اطلاع دارند که برای توسعه فرهنگی شهر، چه تسهیلاتی در وزارت فرهنگ ارائه می شود؟ همچنین تا کنون آیا کسی دنبال بهره مندی از تسهیلات سازمان میراث و گردشگری رفته است؟ کشاورزی، اقتصاد و غیره و غیره… چطور؟ چقدر به نهادهای ذی ربط مراجعه شده؟
با این اوصاف، برای آبادانی نباید منتظر بودجه ماند… یا خیری که به صلاح دید خود پیشنهاداتی را ارائه کند. به اتاق های فکر فعال و البته بی ادعا و بی تعصب نیاز است… به کارگروه های سازمان یافته و حتی غیر سازمان یافته و خودجوش که با مشارکت های گروهی ایجاد شود.
همشهریان عزیز… کمی به موفقیت های سایر شهرها و مناطق هم تراز با وزوان نظر بیندازید… مطمئنا حس خوبی سراغ شما نخواهد آمد… عرق وزوانی، سرمایه بزرگی است که می تواند ورق را برگرداند و شهر ما را از شهری دل مرده و ساکن، به شهری پویا تبدیل کند. پس باید شروع کنید به تولید فکر، ایده و راهکار… و البته ایجاد ظرفیت هایی که هم اغنای مالی را به همراه دارد و هم رضایتمندی معنوی ما را.

بازدید: ۷۴

مطالب مرتبط

۲ دیدگاه‌

 1. رضامصنوعی گفت:

  جناب بخشنده آزارایه مطلب بسیارزیبامتشکریم. انشاءالله باهمکاری اساتیدبزرگ شاهد دریافت پیشنهادات خوب جهت ورود مباحث باشیم

 2. صمد شعبانی گفت:

  باسمه تعالی

  همشهریان مومن ،تلاشگر واعضا محترم وخدوم شورای شهروزوان
  باسلام واحترام
  همانگونه که استحضار دارند ؛نیازها وخواسته های انسان گسترده ،پیچده،متکثر ونامحدود است .واز سوی دیگر منابع انسانی ،مادی وزمانی محدوند.لذا همیشه منابع موجودکافی ووافی برای تامین وبراوردن همه خواسته ها نبوده است.
  این امر برای همه افراد،گروه هاوجوامع محلی وملی مصداق داشته و دارد.الخصوص برای همشهری های عزیز ودوست داشتنی وزوانی که همواره کمال گرا ودر پی توسعه اجتماعی ،اقتصادی،بهداشتی واخلاقی مجموعه شهر وزوان بوده ومی باشند.
  شورای شهریکی ارکان جهت سازبرای تامین خواسته های مزبور می باشد. باتوجه به تکثر خواسته ومحدودیت منابع مالی موارد ذیل برای تحقق آرمان های همشهری های معززبه شورای محترم پیشنهاد می شود
  ۱-تشکیل کارگروه برنامه ریزی توسعه جامع شهروزوان برای تهیه وتدوین یک برنامه راهبردی ۱۰ساله
  ۲-تعریف وضع موجود شهر ازمنظر فضا ،امکنات ،اموراقتصادی ،نیروی انسانی و… که درشهرسکونت دارندیامهاجرت کرده اند.
  ۳-دسته بندی نیروی انسانی ازنظر تخصص وتوانمندی
  ۴-پیش بینی وضع مطلوب شهردر افق ۱۰ساله از نظر بهداشتی،اجتماعی،توسعه شهر،امکانات رفاهی،ایجادکاروشغل و….
  ۵- براورد فاصله بین وضع موجود وآرمانی در افق ۱۰ساله
  ۶-اولویت بندی نیازهای براساس درجه اهمیت مناسب برنامه های جاری وزارت کشوروقوانین مصوب مجلس شورای اسلامی وایین نامه های فعالیت شورا ها ی شهری ونظریات همشهری های محترم
  ۷-شناسایی امکانات موجود انسانی ومالی موجود درونی شهروزوان برای اجرای راهکارها
  ۸- شناسایی منابع مالی وانسانی برونی شهر وزوان مانند همشهریان مهاجر،فارغ التحصیلان ،خیرین و….
  ۹- تولید وانتخاب راهکارهای اثزبخش برای رسیدن به آرمان ها
  ۱۰-اجرای راهکارها
  ۱۱-ارزیابی میزان پیشرفت کار
  ۱۲-ارایه مستمر امار واطلاع رسانی مداوم به همشهریان معظم ازمیزان پیشرفت امور،برای تقویت اعتمادآنان به عملکرد شوراوترغیب شان به همکاری ومشارکت بیشتر واثربخش تر
  باتجدید احترام صمد شعبانی ۱۳۹۷/۲/۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.