حاجی دلیگانی مطرح کرد :بخشی از بودجه احداث شبکه تصفیه فاضلاب شهرهای میمه و وزوان که نقش به‌سزایی در تأمین آب بخش‌های خدمات شهری خواهد داشت، در بودجه امسال دیده‌شده است.

حاجی دلیگانی مطرح کرد :بخشی از بودجه احداث شبکه تصفیه فاضلاب شهرهای میمه و وزوان که نقش به‌سزایی در تأمین آب بخش‌های خدمات شهری خواهد داشت، در بودجه امسال دیده‌شده است.

خبرگزاری فارس:حاجی دلیگانی مطرح کرد


پیگیری برای بازگشت ۱۴ میلیارد تومان مالیات پالایشگاه اصفهان/ مالیات آلایندگی صنایع در شهرستان‌های مربوطه هزینه شود
نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخواردرمجلس شورای اسلامی گفت: به دنبال بازگشت ۱۴ میلیارد تومان مالیات واریزشده پالایشگاه اصفهان به‌حساب اداره کل مالیاتی استان تهران و هزینه این مبلغ به‌منظور اجرای طرح‌های عمرانی در شهرداری‌های و دهیاری‌های شهرستان شاهین‌شهر و میمه هستیم.
حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شاهین‌شهر اظهار کرد: به دنبال بازگشت ۱۴ میلیارد تومان مالیات واریزشده پالایشگاه اصفهان به‌حساب اداره کل مالیاتی استان تهران و هزینه این مبلغ به‌منظور اجرای طرح‌های عمرانی در شهرداری‌های و دهیاری‌های شهرستان شاهین‌شهر و میمه هستیم.

وی افزود: به‌تازگی در نشستی که با رئیس سازمان امور مالیاتی کشور و شهردار شاهین شهر در تهران داشتیم، از سید کامل تقوی نژاد درخواست کردیم که این مبلغ هنگفت که پالایشگاه اصفهان به بهانه این‌که چون دفتر مرکزی آن در تهران است به حساب اداره مالیاتی این استان واریز کرده مطرح کردیم.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخواردرمجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در این جلسه معاون وزیر امور اقتصاد و دارایی قول داد این موضوع را بررسی و نتیجه آن را اعلام کند.

حاجی دلیگانی اظهار داشت: موضوع دیگری که مطرح کردیم این بود که مطابق ماده ۳۸ قانون ارزش‌افزوده، واحدهای که پالایش نفت انجام می‌دهند آلایندگی ذاتی دارند و مالیات آلایندگی آن‌ها می‌بایست به‌حساب شهرستان محل استقرار آن‌ها واریز و در همان‌جا هزینه شود، همچنان‌که پالایشگاه اصفهان به سبب آلایندگی که دارد مالیات ارزش‌افزوده آن باید در دو شهرستان شاهین‌شهر و میمه و برخوارهزینه شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس به این موضوع اشاره کرد که معاونت حقوقی رئیس‌جمهوری مدتی پس از اجرای ماده ۳۸ قانون ارزش‌افزوده، مطرح کرد که این موضوع پس از استعلام سازمان حفاظت محیط‌زیست قابلیت اجرا دارد.

وی ادامه داد: منتظر اعلام نظر سازمان حفاظت محیط‌زیست در خصوص آلاینده بودن یا نبودن پالایشگاه اصفهان می‌مانیم که اگر رأی بر آلایندگی این واحد صنعتی داد، عوارض آلایندگی پالایشگاه، بین سال‌های ۹۱ تا ۹۴ به‌حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌های دو شهرستان شاهین‌شهر و میمه و برخوار واریز شود.

عضو کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه کشور، بر احقاق حقوق شهرداری‌ها و دهیاری‌ها این دو شهرستان تأکید کرد که در شرایط فعلی اقتصادی کشور این دستگاه‌های خدماتی با کاهش درآمدها و فعالیت‌های عمرانی و خدماتی مواجه هستند.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی از شهرداری‌ها و دهیاری‌ها خواست: چنان‌که طرح مدون یا راهکاری در خصوص اصلاح کاستی‌ها دارند به نماینده خود پیشنهاد کنند تاپیگیری و بررسی شود.

حماسه سازان:نماینده مردم برخوار، شاهین‌شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی گفت: بخشی از بودجه احداث شبکه تصفیه فاضلاب شهرهای میمه و وزوان که نقش به‌سزایی در تأمین آب بخش‌های خدمات شهری خواهد داشت، در بودجه امسال دیده‌شده است.

وی افزود: ردیفی در بودجه کشور آورده‌ایم که تمامی شهرهای دو شهرستان شاهین‌شهر و میمه و برخوار در آینده، ازجمله شهرهای میمه و وزوان دارای تصفیه‌خانه‌های فاضلاب خواهند شد.

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: شهرداری‌های میمه و وزوان تلاش کنند سرمایه‌گذار یا سرمایه‌گذارانی برای احداث بخشی از این تصفیه‌خانه را پس از ردوبدل شدن موافقت‌نامه با شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان جذب و عملیات اجرایی را شروع کنند.

حاجی دلیگانی ادامه داد: بخشی از هزینه این طرح که مشکل کمبود آب آبیاری فضای سبز این دوشهر را تأمین خواهد کرد، با دریافت حق آبه برداشت برای سرمایه‌گذار تأمین خواهد شد.

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: پیش‌ از این شهرداری‌های گرگاب، خورزوق، دستگرد و دولت‌آباد، موافقت‌نامه احداث مشترک تصفیه‌خانه‌های فاضلاب شهرهای خود را با شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان مبادله کردند.

۰ لایک کنید!

بازدیدها: ۲۵

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.