دیدار سه‌ همکلاسی پس از ۹۱ سال در استان یزد

دیدار سه‌ همکلاسی پس از ۹۱ سال در استان یزد

شماری از دانش آموزان بافقی در استان یزد پس از گذشت حدود یک قرن دوباره بر سرکلاس درس حاضر شدند و خاطرات گذشته را زنده کردند.

به گزارش ایرنا این عده که سال ۱۳۰۶ و در سن هفت سالگی به مدرسه رفته بودند، صبح امروز (یکشنبه ۲۶ فروردین) بر سر کلاس درس حاضر و خاطرات گذشته را زنده کردند.

این سه دانش آموز دیروز و پدر بزرگ امروز، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره دیگر همکلاسی‌های خود که چهره در نقاب خاک کشیده‌اند در یک دورهمی به یاد ماندنی، لحظات شادی را برای یکدیگر رقم زدند که برای نسل کنونی زیبا و شنیدنی بود.

یکی از این دانش آموزان قدیمی گفت: در سال ۱۳۰۶ که آموزش و پرورش (اداره فرهنگ سابق) در بافق تشکیل شد ۱۶ دانش آموز برای یادگیری درس و قرآن در کلاس حاضر بودند ولی امروز جای آنها خالی است.

رئیس آموزش و پرورش بافق هم در حاشیه این برنامه با اشاره به افتتاح موزه فرهنگ و هنر در سال ۹۵ در این شهرستان، گفت: نخستین اسناد و عکس‌های متعلق به آغاز بکار آموزش و پرورش این شهرستان از جمله یادگارهایی است که در این موزه نگهداری می‌شود.

علی اصغر رنجبر افزود: دستگاه‌های کاربردی قدیمی اعم از تلفن، تلویزیون، دستگاه تایپ و تکثیر، اسلاید، دوربین فیلمبرداری، ضبط صوت، رادیو، آلات موسیقی، کتاب‌های درسی، دفاتر و نوشت افزار، لوحه‌های درسی، مجلات و روزنامه از دیگر وسایلی است که در این موزه نگهداری می‌شود.

مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری بافق در فاصله ۱۱۰ کیلومتری جنوب شرق شهر یزد قرار دارد.

۰ لایک کنید!

بازدید: ۱۶

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.