قهرمانی تکواندوکاران نوجوان ایران در جهان با ۷ طلا و ۲ برنز و عبداللهی بهترین مربی تکواندوی نوجوانان جهان شناخته شد

قهرمانی تکواندوکاران نوجوان ایران در جهان با ۷ طلا و ۲ برنز و عبداللهی بهترین مربی تکواندوی نوجوانان جهان شناخته شد

تیم ملی نوجوانان ایران در پایان دوازدهمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی نوجوانان جهان ۲۰۱۸ با ۷ طلا و ۲ برنز بعد از هشت سال قهرمان جهان شد.

به گزارش ایسنا، تیم‌ ملی تکواندو نوجوانان پسر ایران در این دوره از رقابت‌های قهرمانی نوجوانان جهان در تونس، با ترکیب حسین لطفی، محمد رستم نژاد، امیر ولی‌پور، امیرسینا بختیاری، حامد اصغری، عرفان مرادی، محمد مهدی عمادی، علی اشکوریان، محمدعلی خسروی و نیما مهرعلی به مصاف رقبایش رفت.

تیم پسران ایران در پایان این رقابت‌ها، با کسب ۷ مدال طلا (حسین لطفی، امیر ولی‌پور، امیرسینا بختیاری، حامد اصغری، محمدمهدی عمادی، علی اشکوریان و محمدعلی خسروی)، دو برنز (عرفان مرادی و نیما مهرعلی) و ۱۱۰ امتیاز موفق شدند عنوان قهرمانی جهان را بعد از هشت سال به نام خود ثبت نمایند.

تیم کره‌جنوبی نیز با یک مدال طلا، یک نقره، دو برنز و ۵۴ امتیاز نایب قهرمان شد و ترکیه با یک مدال طلا، دو نقره و ۵۲ امتیاز بر سکوی سوم ایستاد.

هدایت تیم پسران برعهده وحید عبدالهی به عنوان سرمربی، رشید فتاحی و وحید ناصری به عنوان مربی است. محمدرضا زوار نیز مدیر فنی تیم است.

تیم‌ملی تکواندو نوجوانان دختر نیز در این رقابت‌ها موفق به کسب یک مدال برنز توسط مبینا کلی‌وند شد. هدایت این تیم برعهده فاطمه صفرپور به عنوان سرمربی بود.

پیشتر مسابقات کسب سهمیه المپیک تکواندو جوانان، ۱۷ و ۱۸ فروردین‌ماه برگزار شد و تیم‌ملی ایران که با ۶ نماینده در این رقابت‌ها (سه نماینده پسر و سه نماینده دختر) شرکت کرده بود، موفق شد صد در صد سهمیه حضور در بازی‌های المپیک ۲۰۱۸ آرژانتین را مقتدرانه به دست آورد.

در پایان این رقابت‌ها حامد اصغری (مدال طلا)، علی اشکوریان (مدال نقره)، کیمیا همتی (مدال نقره)، محمد خانی و یلدا ولی‌نژاد (برنز) و مهلا مومن‌زاده توانستند نام خود را در میان نفراتی که موفق به کسب جواز حضور در بازی‌های المپیک جوانان شدند، ثبت نمایند.

عبداللهی بهترین مربی تکواندوی نوجوانان جهان شناخته شد

وحید عبداللهی سرمربی تیم ملی نوجوانان پسر ایران در پایان رقابت‌های جهانی تونس به عنوان بهترین مربی جهان شناخته شد

به گزارش ایرنا، دوازدهمین دوره این رقابت‌ها که با حضور ۹۵۰ هوگو پوش از ۱۱۸ کشور جهان برگزار می‌شد، روز جمعه پایان یافت.
نوجوانان پسر ایران در این مسابقات موفق به کسب هفت مدال طلا، ۲ برنز و ۱۱۰ امتیاز شدند و پس از هشت سال، بار دیگر روی سکوی قهرمانی ایستادند.

کره‌جنوبی با یک مدال طلا، یک نقره، دو برنز و ۵۴ امتیاز نایب قهرمان شد و ترکیه با یک مدال طلا، دو نقره و ۵۲ امتیاز بر سکوی سوم ایستاد.

هدایت تیم پسران را «وحید عبدالهی» بر عهده داشت که در این رقابت ها به عنوان بهترین مربی جهان شناخته شد.
حسین لطفی، محمد رستم نژاد، امیر ولی‌پور، امیرسینا بختیاری، حامد اصغری، عرفان مرادی، محمد مهدی عمادی، علی اشکوریان، محمدعلی خسروی و نیما مهرعلی اعضای تیم ملی ایران در این رقابت ها بودند.
محمدعلی خسروی و نیما مهرعلی روز جمعه در رده پسران روی شیاپچانگ رفتند و به ترتیب مدال های طلا و برنز جهانی را کسب کردند.

تیم‌ملی تکواندو نوجوانان دختر نیز در این رقابت‌ها موفق به کسب یک مدال برنز توسط مبینا کلی‌وند شد.
افتخار آفرینان تکواندو کشورمان، ساعت ۴ بامداد روز یکشنبه ۲۶ فروردین‌ماه از طریق فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) وارد ایران ‌می‌شوند.

۰ لایک کنید!

بازدید: ۱۱

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.