مردم وزوان، خواستار تداوم همدلی مردم منطقه در نماز جمعه هستند؛

مردم وزوان، خواستار تداوم همدلی مردم منطقه در نماز جمعه هستند؛

◻️نماز عبادی سیاسی جمعه به عنوان پایگاهی وحدت‌آفرین، در کشور عزیزمان، همواره محل تجمع قلب‌ها و رفع تفرقه‌ها بوده‌ست و عامل در هم شکستن توطئه‌های دشمنان قسم‌خورده‌ی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران.

◽️در منطقه‌‌ی ما و در دو شهر همجوار وزوان و میمه هم، این پایگاه عبادی سیاسی همواره نافی اختلافات و خط کشی‌های مختلف سیاسی و اجتماعی بوده‌ست.
یکی از معدود تجمّعات باقی‌مانده برای همنشینی مسئولان و مردم منطقه، که سال‌هاست با درایت ائمّه‌ی جمعه‌ی مختلف، با شکوهی قابل تحسین در دو شهر همجوار در حال برگزاری‌ست و هیچ اختلافی نتوانسته‌ست از رنگ و بوی این ودیعه‌ی الهی در این منطقه، کم کند.

◽️اجتماعی که عده‌یی چندسالی است همدلی شکل گرفته در آن بین مردم دو شهر و به نوعی وسیع‌تر، بین مردم منطقه را برنمی‌تابند و به شکل‌های مختلف در پی تضعیف این همنوایی و همنشینی هستند.

👈گاهی با تغییر هدفمند عنوان “امام جمعه‌ی شهرهای وزوان و میمه” که از ابتدا با درایت و هوشمندی مسئولان امر، برای امام جمعه‌ی این دو شهر انتخاب شده است،
👈گاهی با پیشنهاد تغییر محل برگزاری نماز جمعه،
👈و این روزها، با پیشنهاد جدایی نماز جمعه‌ی این دو شهر همجوار.

◽️این روزها مجدّداً این افراد به شکلی جدّی‌تر از پیش، در حال تفرقه‌‌افکنی میان مردم منطقه و به صورتی خاص، میان مردم دو شهر همجوار هستند.
دو شهری که سال‌هاست، در سایه‌ی ضعف مسئولان، جز در این عرصه، توفیق قابل توجّهی در حل اختلافات مابین خود، در سایر موضوعات را نداشته‌اند.

◽️تصمیماتی خودسرانه نظیر نوشتن طومارهای یک‌جانبه برای تعیین امام جمعه‌‌یی که باید مجری همدلی و اتحاد کل منطقه باشد، و یا تمرّد از پذیرش امام جمعه‌ی منتخب شورای سیاست‌گذاری ائمه‌ی جمعه، عدم حضور در نماز جمعه‌ی شهر وزوان برای تضعیف یکسویه‌ی این پایگاه، و نمونه‌هایی از این دست، بی اساس بودن سایر ادعاهای این دوستان را پیرامون موضوع وحدت شهرها و روستاهای منطقه، به خوبی نشان می‌دهد.

▫️اتفاقی که مسئولان فرهنگی شهرستان و استان باید پیش و بیش از این‌ها به آن توجه ‌می‌کردند تا فرصت بروز و ظهور نداشته باشد و اجازه نمی‌دادند عده‌یی مغرض، که قصد برداشتن بهره‌ی سوء از این پایگاه وحدت آفرین دارند، کار را به جایی برسانند که اقامه‌ی نماز جمعه‌ی دو شهر با امام جمعه‌ی موقت برگزار شود.

👈آن روزها که امام جمعه‌ی سابق شهرهای وزوان و میمه در محافل مختلف، در لفافه‌، از جدایی نماز جمعه‌ی دو شهر می‌گفت، نوشته بودم که اگر از سوی مردم و مسئولان شهر وزوان نسبت به پیشنهاد ایشان انتقاداتی وارد می‌شود نمی‌توان بر آنها خرده گرفت و انتقاداتشان را نشانه‌ی گریز از وحدت منطقه‌یی به حساب آورد.

👈اما امروز که این دوستان مغرض، به شکلی آشکار در پی دیوارکشی بین مردم منطقه هستند، چه باید نوشت؟!
باید از این عزیزان پرسید؛ شما که داعیه‌ی گرفتن عنوان شهرستان را دارید، اگر نماز جمعه را که نماد وحدت و همدلی است، جدا کردید، دیگر بر سر چه موضوعی #ساز_اتحاد را کوک خواهید کرد؟

▫️به هر حال، امیدواریم که این حرکات منفعلانه که جز خیانت به مردم منطقه، نام دیگری نمی‌توان برای آن کنار گذاشت، با درایت مسئولان شهر، منطقه، شهرستان و استان، ختم به خیر شود و به شکلی راه بر این گونه تفرقه افکنی‌ها بسته شود.
و نماز جمعه‌ی شهرهای وزوان و میمه، بیش از پیش، همدلی مردم منطقه را به نمایش بگذارد.

◽️اتفاقی، که پس از تجمع نمازگزاران شهر و درخواست ایشان از مسئولان و شورای سیاست‌گذاری ائمه‌ی جمعه پیرامون تعیین سریع‌تر امام جمعه‌ی شهرهای وزوان و میمه، لزوم وقوع آن را بیش از پیش می‌توان احساس کرد.
مردمی که علیرغم تمام خیانت‌ها، اهانت‌ها و ناملایمات دهه‌های اخیر، هنوز هم خواستار همدلی مردم و خروج این منطقه از بحران‌های ریز و درشت هستند.

#نماز_جمعه‌ء_وزوان_و_میمه

✍کانال وژگون‌نوشت
@Vazhgoon_Nevesht

بازدید: ۷۱

مطالب مرتبط

۲ دیدگاه‌

 1. محمد صاحبقرانی گفت:

  حماسه سازان:نماینده مردم برخوار، شاهین‌شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی گفت: بخشی از بودجه احداث شبکه تصفیه فاضلاب شهرهای میمه و وزوان که نقش به‌سزایی در تأمین آب بخش‌های خدمات شهری خواهد داشت، در بودجه امسال دیده‌شده است.

  حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شاهین‌شهر اظهار کرد: بخشی از بودجه احداث شبکه تصفیه فاضلاب شهرهای میمه و وزوان که نقش به‌سزایی در تأمین آب بخش‌های خدمات شهری خواهد داشت، در بودجه امسال دیده‌شده است.

  وی افزود: ردیفی در بودجه کشور آورده‌ایم که تمامی شهرهای دو شهرستان شاهین‌شهر و میمه و برخوار در آینده، ازجمله شهرهای میمه و وزوان دارای تصفیه‌خانه‌های فاضلاب خواهند شد.

  نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: شهرداری‌های میمه و وزوان تلاش کنند سرمایه‌گذار یا سرمایه‌گذارانی برای احداث بخشی از این تصفیه‌خانه را پس از ردوبدل شدن موافقت‌نامه با شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان جذب و عملیات اجرایی را شروع کنند.

  حاجی دلیگانی ادامه داد: بخشی از هزینه این طرح که مشکل کمبود آب آبیاری فضای سبز این دوشهر را تأمین خواهد کرد، با دریافت حق آبه برداشت برای سرمایه‌گذار تأمین خواهد شد.

  عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: پیش‌ از این شهرداری‌های گرگاب، خورزوق، دستگرد و دولت‌آباد، موافقت‌نامه احداث مشترک تصفیه‌خانه‌های فاضلاب شهرهای خود را با شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان مبادله کردند.

 2. محمد صاحبقرانی گفت:

  خبرگزاری فارس:حاجی دلیگانی مطرح کرد
  پیگیری برای بازگشت ۱۴ میلیارد تومان مالیات پالایشگاه اصفهان/ مالیات آلایندگی صنایع در شهرستان‌های مربوطه هزینه شود
  نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخواردرمجلس شورای اسلامی گفت: به دنبال بازگشت ۱۴ میلیارد تومان مالیات واریزشده پالایشگاه اصفهان به‌حساب اداره کل مالیاتی استان تهران و هزینه این مبلغ به‌منظور اجرای طرح‌های عمرانی در شهرداری‌های و دهیاری‌های شهرستان شاهین‌شهر و میمه هستیم.
  حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شاهین‌شهر اظهار کرد: به دنبال بازگشت ۱۴ میلیارد تومان مالیات واریزشده پالایشگاه اصفهان به‌حساب اداره کل مالیاتی استان تهران و هزینه این مبلغ به‌منظور اجرای طرح‌های عمرانی در شهرداری‌های و دهیاری‌های شهرستان شاهین‌شهر و میمه هستیم.

  وی افزود: به‌تازگی در نشستی که با رئیس سازمان امور مالیاتی کشور و شهردار شاهین شهر در تهران داشتیم، از سید کامل تقوی نژاد درخواست کردیم که این مبلغ هنگفت که پالایشگاه اصفهان به بهانه این‌که چون دفتر مرکزی آن در تهران است به حساب اداره مالیاتی این استان واریز کرده مطرح کردیم.

  نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخواردرمجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در این جلسه معاون وزیر امور اقتصاد و دارایی قول داد این موضوع را بررسی و نتیجه آن را اعلام کند.

  حاجی دلیگانی اظهار داشت: موضوع دیگری که مطرح کردیم این بود که مطابق ماده ۳۸ قانون ارزش‌افزوده، واحدهای که پالایش نفت انجام می‌دهند آلایندگی ذاتی دارند و مالیات آلایندگی آن‌ها می‌بایست به‌حساب شهرستان محل استقرار آن‌ها واریز و در همان‌جا هزینه شود، همچنان‌که پالایشگاه اصفهان به سبب آلایندگی که دارد مالیات ارزش‌افزوده آن باید در دو شهرستان شاهین‌شهر و میمه و برخوارهزینه شود.

  عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس به این موضوع اشاره کرد که معاونت حقوقی رئیس‌جمهوری مدتی پس از اجرای ماده ۳۸ قانون ارزش‌افزوده، مطرح کرد که این موضوع پس از استعلام سازمان حفاظت محیط‌زیست قابلیت اجرا دارد.

  وی ادامه داد: منتظر اعلام نظر سازمان حفاظت محیط‌زیست در خصوص آلاینده بودن یا نبودن پالایشگاه اصفهان می‌مانیم که اگر رأی بر آلایندگی این واحد صنعتی داد، عوارض آلایندگی پالایشگاه، بین سال‌های ۹۱ تا ۹۴ به‌حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌های دو شهرستان شاهین‌شهر و میمه و برخوار واریز شود.

  عضو کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه کشور، بر احقاق حقوق شهرداری‌ها و دهیاری‌ها این دو شهرستان تأکید کرد که در شرایط فعلی اقتصادی کشور این دستگاه‌های خدماتی با کاهش درآمدها و فعالیت‌های عمرانی و خدماتی مواجه هستند.

  نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی از شهرداری‌ها و دهیاری‌ها خواست: چنان‌که طرح مدون یا راهکاری در خصوص اصلاح کاستی‌ها دارند به نماینده خود پیشنهاد کنند تاپیگیری و بررسی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.