مردم وزوان، خواستار تداوم همدلی مردم منطقه در نماز جمعه هستند؛

مردم وزوان، خواستار تداوم همدلی مردم منطقه در نماز جمعه هستند؛

◻️نماز عبادی سیاسی جمعه به عنوان پایگاهی وحدت‌آفرین، در کشور عزیزمان، همواره محل تجمع قلب‌ها و رفع تفرقه‌ها بوده‌ست و عامل در هم شکستن توطئه‌های دشمنان قسم‌خورده‌ی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران.

◽️در منطقه‌‌ی ما و در دو شهر همجوار وزوان و میمه هم، این پایگاه عبادی سیاسی همواره نافی اختلافات و خط کشی‌های مختلف سیاسی و اجتماعی بوده‌ست.
یکی از معدود تجمّعات باقی‌مانده برای همنشینی مسئولان و مردم منطقه، که سال‌هاست با درایت ائمّه‌ی جمعه‌ی مختلف، با شکوهی قابل تحسین در دو شهر همجوار در حال برگزاری‌ست و هیچ اختلافی نتوانسته‌ست از رنگ و بوی این ودیعه‌ی الهی در این منطقه، کم کند.

◽️اجتماعی که عده‌یی چندسالی است همدلی شکل گرفته در آن بین مردم دو شهر و به نوعی وسیع‌تر، بین مردم منطقه را برنمی‌تابند و به شکل‌های مختلف در پی تضعیف این همنوایی و همنشینی هستند.

👈گاهی با تغییر هدفمند عنوان “امام جمعه‌ی شهرهای وزوان و میمه” که از ابتدا با درایت و هوشمندی مسئولان امر، برای امام جمعه‌ی این دو شهر انتخاب شده است،
👈گاهی با پیشنهاد تغییر محل برگزاری نماز جمعه،
👈و این روزها، با پیشنهاد جدایی نماز جمعه‌ی این دو شهر همجوار.

◽️این روزها مجدّداً این افراد به شکلی جدّی‌تر از پیش، در حال تفرقه‌‌افکنی میان مردم منطقه و به صورتی خاص، میان مردم دو شهر همجوار هستند.
دو شهری که سال‌هاست، در سایه‌ی ضعف مسئولان، جز در این عرصه، توفیق قابل توجّهی در حل اختلافات مابین خود، در سایر موضوعات را نداشته‌اند.

◽️تصمیماتی خودسرانه نظیر نوشتن طومارهای یک‌جانبه برای تعیین امام جمعه‌‌یی که باید مجری همدلی و اتحاد کل منطقه باشد، و یا تمرّد از پذیرش امام جمعه‌ی منتخب شورای سیاست‌گذاری ائمه‌ی جمعه، عدم حضور در نماز جمعه‌ی شهر وزوان برای تضعیف یکسویه‌ی این پایگاه، و نمونه‌هایی از این دست، بی اساس بودن سایر ادعاهای این دوستان را پیرامون موضوع وحدت شهرها و روستاهای منطقه، به خوبی نشان می‌دهد.

▫️اتفاقی که مسئولان فرهنگی شهرستان و استان باید پیش و بیش از این‌ها به آن توجه ‌می‌کردند تا فرصت بروز و ظهور نداشته باشد و اجازه نمی‌دادند عده‌یی مغرض، که قصد برداشتن بهره‌ی سوء از این پایگاه وحدت آفرین دارند، کار را به جایی برسانند که اقامه‌ی نماز جمعه‌ی دو شهر با امام جمعه‌ی موقت برگزار شود.

👈آن روزها که امام جمعه‌ی سابق شهرهای وزوان و میمه در محافل مختلف، در لفافه‌، از جدایی نماز جمعه‌ی دو شهر می‌گفت، نوشته بودم که اگر از سوی مردم و مسئولان شهر وزوان نسبت به پیشنهاد ایشان انتقاداتی وارد می‌شود نمی‌توان بر آنها خرده گرفت و انتقاداتشان را نشانه‌ی گریز از وحدت منطقه‌یی به حساب آورد.

👈اما امروز که این دوستان مغرض، به شکلی آشکار در پی دیوارکشی بین مردم منطقه هستند، چه باید نوشت؟!
باید از این عزیزان پرسید؛ شما که داعیه‌ی گرفتن عنوان شهرستان را دارید، اگر نماز جمعه را که نماد وحدت و همدلی است، جدا کردید، دیگر بر سر چه موضوعی #ساز_اتحاد را کوک خواهید کرد؟

▫️به هر حال، امیدواریم که این حرکات منفعلانه که جز خیانت به مردم منطقه، نام دیگری نمی‌توان برای آن کنار گذاشت، با درایت مسئولان شهر، منطقه، شهرستان و استان، ختم به خیر شود و به شکلی راه بر این گونه تفرقه افکنی‌ها بسته شود.
و نماز جمعه‌ی شهرهای وزوان و میمه، بیش از پیش، همدلی مردم منطقه را به نمایش بگذارد.

◽️اتفاقی، که پس از تجمع نمازگزاران شهر و درخواست ایشان از مسئولان و شورای سیاست‌گذاری ائمه‌ی جمعه پیرامون تعیین سریع‌تر امام جمعه‌ی شهرهای وزوان و میمه، لزوم وقوع آن را بیش از پیش می‌توان احساس کرد.
مردمی که علیرغم تمام خیانت‌ها، اهانت‌ها و ناملایمات دهه‌های اخیر، هنوز هم خواستار همدلی مردم و خروج این منطقه از بحران‌های ریز و درشت هستند.

#نماز_جمعه‌ء_وزوان_و_میمه

✍کانال وژگون‌نوشت
@Vazhgoon_Nevesht

۰ لایک کنید!

بازدیدها: ۷۱

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.