به جرأت می‌توان ادعا کرد که اداره کردن شهری مثل وزوان از اداره‌ی شهری مانند تهران یا اصفهان به مراتب سخت تر و طاقت‌فرساتر است

به جرأت می‌توان ادعا کرد که اداره کردن شهری مثل وزوان از اداره‌ی شهری مانند تهران یا اصفهان به مراتب سخت تر و طاقت‌فرساتر است


ضمن تشکر و قدردانی از مدیریت کانال وژگون‌نوشت که در اقدامی بدیع و جالب و به منظور یادآوری اظهارات فعالان اجتماعی آن روز که بعضا خود در جایگاه شورای شهر امروز قرار گرفته‌اند را متذکر شده‌اند، از جمله مقاله‌‌ای، که اینجانب درباره وظایف کلی شوراها و جایگاهی که در قانون برایشان تعریف شده نگاشته‌ بودم را در لابلای مقالات انتخاب و به رٶیت خوانندگان محترم رسانده‌اند.

شکی نیست که این اقدام در جهت حمایت و پشتیبانی از شورای اسلامی منتخب مردم بمنظور تحقق اهداف و برنامه‌های مصوب شوراها بوده و انگیزه‌ی دیگری را برای آن نمیتوان متصور شد.
چرا که وجود رسانه‌ها آنهم رسانه‌هایی که آزمون خود را در جهت پیگیری مطالبات مردم بخوبی نشان داده و مراتب دلسوزی و تعهدشان بر کسی پوشیده نیست.

بله، آنچه از قبل نگاشته شده و نظر نگارنده بر آن تاکید داشته امروز هم مورد توجه، اصرار، پیگیری و ابرام بوده و کمترین تردیدی در هیچ موردی از آنان وجود ندارد.
خدا را شاکریم که طی این مدت تقریبا هشت ماهه‌ی اخیر کمترین کوتاهی، قصور، کم‌کاری، سستی و رخوتی در انجام امور از خود نداشته و مجدانه و مصرانه با حضور مداوم و حتی شبانه‌روزی در محل کار و مراجعه به دستگاه‌های مسئول پیگیری مطالبات مردم بوده‌ایم و ٳن شاء الله خواهیم بود.

همانطور که می‌دانیم، دامنه‌ی مشکلات و مسایل شهر بسی گسترده، ریشه‌دار، عمیق، همه‌جانبه و مزمن بوده که نباید انتظار داشته باشیم که به راحتی بتوان برای آنها راه چاره و نسخه‌ی برون رفتی پیچید.
چرا که طبق قانون شوراها وظایف و اختیاراتی را دارا هستند که محدود و بیشتر جنبه‌ی نظارتی داشته و به تنهایی و بدون کمک مردم و مسئولین قابل حل نبوده و نیست.

این شورا تاکنون به لطف و مدد خدا تمامی مسایل و مشکلات شهر را رصد و پیگیری نموده و به مسئولین امر گزارش کتبی و حضوری نموده و کمترین مماشات و کوتاهی انجام نداده است و دراین گونه موارد باید همه‌ی ابعاد ماجرا را نیز در نظر داشت.
مثلا دستگاههای ذیربط تا چه اندازه حاضر به تعامل و برآوردن خواسته‌ی شورا بوده‌اند؟
و امکانات مادی و معنوی و کمک‌های مردمی در این زمینه تا چه اندازه بوده است؟

بی شک در شهری مانند وزوان که هیچ نهاد و سازمان جوابگویی برای مطالبات مردم بجز سازمان مردم نهاد شهرداری وجود ندارد، میزان توقعات و انتظارات مردم از شورا فزونتر از سایر جاهاست.
به جرأت می‌توان ادعا کرد که اداره کردن شهری مثل وزوان از اداره‌ی شهری مانند تهران یا اصفهان به مراتب سخت تر و طاقت‌فرساتر است چرا که در شهرهای بزرگ همه‌ی امکانات توسعه موجود بوده و فقط برنامه‌ریزی و مدیریت شورا را می‌طلبد.

ولی دراین شهر همه‌ی عوامل و امکانات در اختیار نیست.
یعنی شورا مسلوب الید می‌باشد.
علاوه بر آن منازعات منطقه‌ای و بی عدالتی‌های اعمال شده طی سالیان متمادی، مزید علت گشته و وقت و سرمایه‌ی فکری و زمانی شورا را به خود مشغول می‌دارد.

علی ایحال با وجود شرایط دشوار موجود همچنان با پیمانی که با مردم بسته‌ایم خواهیم ماند و در حدّ توان ولو مضاعف نسبت به پیگیری مشکلات آنان خواهیم کوشید و همانطور که بارها گفته‌ایم پیشنهادات، انتقادات و راهکارهای همشهریان عزیز و دلسوز شهر وزوان را نصب العین خود ساخته و آنها را در پیشبرد اهداف بکار خواهیم بست.

من الله التوفیق.
سخنگوی شورای اسلامی وزوان.

📋 کانال وژگون‌نوشت
▫@Vazhgoon_Nevesht

۰ لایک کنید!

بازدید: ۹۸

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. صدار آشنا گفت:

    جناب اقای سمیع مقایسه شهر وزوان با تهران و اصفهان آن هم به مراتب مشکلتر قیاسی مع الفارق می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.