کاربری میگه؛تا زمانیکه در خصوص موضوعی در قانون امری بیان شده باشد نوبت به فقه نمی رسد

به نام خدا
با سلام و عرض تبریک به مناسبت سال جدیدخدمت همشهریآن محترم ؛
در پاسخ به سخنان سخیف و غیر کارشناسی افرادی که تخصص در کاشت تخم تفرقه در میان مردم شریف بخش دارند بر خود فرض دیدم نکاتی چند را جهت تنویر اذهان شریف مردم بخش عنوان نمایم.با توجه به اینکه موضوع قنوات و حریم آن امری کاملا حقوقی است اظهار نظر در این فقره نیازمند دانش حقوقی و داشتن تخصص در این حوزه است و افرادی که حتی الفبای مسایل حقوقی را نمی دانند بهتر است پای خود را از گلیم دراز تر نکرده و در وادیی که هیچ تخصصی راجع به آن ندارند قدم ننهند شاید فرآموش کرده اند در قرن بیست ویکم مردم و جوانان فهیم هر سخن سخیف را نپذیرفته و به آن وقعی نمی نهند . در زمان تدوین قانون مدنی که مدتی قریب به یک قرن از آن میگذرد مسئله حریم قنوات به وضوح بیان شده است و بر اساس اصول مسلم و پذیرفته شده حقوقی تا زمانیکه در خصوص موضوعی در قانون امری بیان شده باشد نوبت به فقه نمی رسد ، بهتر است قبل از اظهار نظری اندکی تامل نمایید.

۲ امتیاز بدید!

بازدیدها: ۱۰۴

مطالب مرتبط

۲ دیدگاه‌

 1. همشهری دلسوز گفت:

  سلام کاربر گرامی
  امروز عده ای از افراد جاهلانه با فرض تجاهل جامعه فرهیخته شهر فرهنگی وزوان و عدم اطلاع از ظرفیتهای گسترده قانونی و عزم مردم شریف شهر وزوان برای دفاع از کیان و میراث گرانبهای خود مطالب غیر مسئولان و غیر کارشناسی در خصوص مصادره به مطلوب نمودن قنات وزوان را در سایتهای مجازی منتشر نموده اند که این نوع پیامها، بیانگر سلطه طلبی ونشانگر اشاعه استبداد و انحصاری است که فکر میکنند زمان قدیم است و افکار نیز همچنان قدیمی و پوسیده …….. ولی این نوع جریان فکری باید نیک بدانند مردم که شهر وزوان در پرتو اتحاد و انسجام در زمان مقتضی وارد عرصه دفاع از زیاده خواهی ها خواهند شد . بیش از این اطاله کلام نخواهم داشت و مدعیان جامعه
  به ظاهر دینی باید این هشدارها را جدا و اکیدا مدنظر قرار دهند . مردم وزوان همان مردمی هستند که در دفاع از کیان جمهوری اسلامی در میادین مبارزه حق علیه باطل شهدایی را عاشقانه تقدیم نمودند …….
  باشد تا نکاتی دیگر …….

 2. همشهری دلسوز گفت:

  سلام ضمن تشکر از کاربر گرامی
  به استحضار میرساند وزوان دارای ظرفیت عظیم نرم افزاری و سخت افزاری و انسانهای بانفوذ و معتقد به آرمان ظن ستیزی هستند و هرجا احساس کنند حقی از آنان تضییع میشود وارد عرصه اقدام و عمل میشوند همانگونه که در نبرد حق و باطل نیز در جبهه‌های نبرد تا مرز شهادت پیش رفتند .
  تا پیام بعدی خدا نگهدار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.