بازدید مهندس رضایی معاون پایگاه های جهانی میراث فرهنگی کشور از قنات تاریخی و بزرگ وزوان

بازدید مهندس رضایی معاون پایگاه های جهانی میراث فرهنگی کشور از قنات تاریخی و بزرگ وزوان

بازدید مهندس رضایی معاون پایگاه های جهانی میراث فرهنگی کشور به همراه مسئولین استان و شهرستان از شهر وزوان و قنات تاریخی و بزرگ وزوان

 

مهندس رضایی پس از تشریح چگونگی حفظ وحراست از میراث گرانبهای فرهنگی از جمله قنات باستانی و ثبت جهانی یونسکو شهر وزوان هر گونه دخل وتصرف وتجاوز به حریم قانونی آن از جمله احداث جاده کمربندی بر روی رشته قنات وزوان را بر خلاف قوانین یونسکو دانستند وبه مسئولین دراین باره تذکر دادند.

۲ امتیاز بدید!

بازدیدها: ۶۲

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. محمد صاحبقرانی گفت:

    یعنی مسئولین از احداث کمربندی بر روی قنات شهر وزوان خبر نداشتند؟ به کدام مسئول ادارات تذکر دادند میراث فرهنگی یا راه و شهرسازی یا برق جهاد کشاورزی و….. یا شهرداری؟ آیا ازریختن نخاله های ساختمانی و کارخانجات سنگ و زباله در حریم این قنات خبر دارند؟ آیا از احداث ساختمان بر روی رشته های این قنات خبر دارند؟ آیا از قرارگرفتن تیرهای برق روی رشته های قنات خبر دارند؟ آیا از آتش زدن و تخریب درب ورودی و تابلو معرفی قنات خبر دارند؟ آیا از تاریخی و منحصربفرد بودن این قنات خبر دارند؟ آیا از وجود چاه های متعدد و غیرقانونی و بهره برداری بیش از حد و حفر چاه های جدید بدون مجوز که منجر به کاهش آبدهی این قنات شده خبر دارند؟ آیا برنامه ای برای حفظ حریم این قنات دارند؟ آیا مسئولان به حقوق و منافع کشاورزان زحتمکش و مالکان و سهامدارن این قنات بها می دهد؟و….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.