ورود سامانه بارشی جدید از دوم اسفند

ورود سامانه بارشی جدید از دوم اسفند
سامانه بارشی جدید از دوم اسفند وارد کشور شده و غرب کشور به همراه دامنه‌های زاگرس را مهیای بارش برف و باران می‌کند

احد وظیفه، مدیر پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌ها و مدل‌های هواشناسی با ادامه فعالیت سامانه بارشی امروز(۳۰ بهمن ) همچنان در نیمه غربی کشور سواحل دریای خزر، دامنه‌های جنوبی البرز و به‌تدریج در بخش‌هایی از مرکز، شرق و شمال شرق ابرناکی، بارش برف و باران، وزش باد، در برخی مناطق رعد و برق و در مناطق و جاده‌های کوهستانی مه‌آلود پیش‌بینی می‌شود. انتظار می‌رود از بعد از ظهر امروز به تدریج از میزان ناپایداری در نیمه غربی کشور کاسته شود. امروز در جنوب شرق و شرق کشور وزش باد شدید و در برخی مناطق وقوع پدیده گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود همچنین در بخش‌هایی از غرب و جنوب غرب پدیده گرد و خاک قابل مشاهده است که به تدریج از شدت این پدیده کاسته می‌شود.

وی افزود: چهارشنبه (۲ اسفند) با ورود سامانه بارشی جدید در غرب بخش‌هایی از شمال غرب، جنوب غرب و دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی، افزایش ابر، بارش برف و باران و وزش باد قابل پیش بینی است. امروز و فردا مناطق مرکزی و شرقی خلیج فارس و غرب تنگه هرمز به علت وزش باد شدید مواج و متلاطم خواهد بود.

وظیفه در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان پایتخت فردا صاف تا کمی ابری گاهی همراه با وزش باد با بیشینه و کمینه دمای ۱۴ و ۳ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. آسمان تهران چهارشنبه (۲ اسفندماه) نیمه ابری همراه با غبار صبحگاهی و در اواخر وقت افزایش ابر قابل پیش‌بینی است و بیشترین و کمترین دما در این روز به ۱۴ و ۵ درجه سانتیگراد می‌رسد.

۰ لایک کنید!

بازدیدها: ۱۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.