در حاشیه‌ی نقد نمایشنامه‌ی کمپ ۴٭۳.

در حاشیه‌ی نقد نمایشنامه‌ی کمپ ۴٭۳.

desktop-720x340

◽️بخش اعظم جلسه‌ی امروز صبح شورای اسلامی شهر وزوان به موضوع بررسی این نمایشنامه و مطالبی که در رسانه‌ها و تماس‌های مردمی واصل گردیده بود، سپری گردید.

◻️ماحصل مباحث مطروحه و تصمیمات متخذه به شرح زیر است:

◽️تشکر و قدردانی از تمام افراد و رسانه‌ها که نقد منصفانه و متعهدانه‌یی را در دستور کار خود قرار داده و به منظور اصلاح محتوایی و شکلی کار نمایش، نکات و تذکراتی را که لازم دانسته، مطرح نموده‌اند.

◽️شورای اسلامی شهر وزوان نیز به مانند فعالان رسانه‌ای، به مسایل هنری به چشم یک پروژه‌ی حساس که بستگی مستقیم با روح، روان، ذهن، ایده و اندیشه‌ی جامعه دارد نگریسته و غفلت از آن را هرگز جایز ندانسته و شیوه‌ی تساهل و تسامح را در این حوزه‌ی حساس به هیچ وجه، قابل توجیه و اغماض نمی‌داند و خود را ملتزم به پیگیری، بررسی و رفع موانع و مشکلات موجود در این زمینه می‌داند.

▫️کما اینکه از ابتدای اعلام آمادگی این گروه و گروه شقایق برای تمرین و اجرا، از هرگونه همکاری کوتاهی صورت نگرفته است.

◽️شورای اسلامی با تشکیل کارگروه بررسی تخصصی نمایش، در جلسات تمرینی این گروه‌ها نیز شرکت کرده و تمامی ظرافت‌ها و دقایق امر را به بازیگران تذکر داده و آنان را به رعایت تمامی موازین مطرح شده در نقد به عمل آمده و غیره ملزم نموده است.

◽️آنچه به نظر ما در عمل اتفاق افتاده و ساحت فکری و ذهنی تعداد زیادی را مکدر ساخته، امری غیر عمدی و ناشی از کم‌تجربگی، غلبه‌ی احساسات، غیرحرفه‌ای بودن، عدم سازمان یافتگی، مقطعی بودن، کمی فرصت و اندکی نیز جوزدگی بوده است.

◽️شورای اسلامی وزوان ضمن ارزش گذاری به تمامی کسانی که داعیه‌ی کار هنری را دارند و حاضرند متعهدانه در این عرصه فعالیت نمایند، به هیچ وجه اجازه اقداماتی غیرهنری حتی سهوی را در این حوزه نخواهد داد و همچنان حمایت خود را از جوانان هنرمند و کارگردانان محترم به عمل خواهد آورد.

◽️با تشخیص شورای اسلامی شهر و به منظور بهبود و اصلاح امور هنری و سازماندهی هنرمندان، ضمن قدردانی و تشکر از فعالیت‌های انجام شده، برنامه‌ی اجرای نمایش در دهه فجر را تا پایان روز بیست و دوم بهمن ماه پایان یافته اعلام می‌کند.

◽️و از همه‌ی هنرمندان، کارگردانان، ارباب و اصحاب هنر و نمایش درخواست می‌نماید نظرات پیشنهادات و راهکارهای مناسب خود را حضوراً و یا کتبا به منظور ارتقاء، اصلاح و اجرای هر چه بهتر به شورای اسلامی شهر ارایه نمایند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر وزوان

📋 کانال وژگون‌نوشت
▫️ @Vazhgoon_Nevesht

۱ امتیاز بدید!

بازدید: ۳۹

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.