توضیحات دکتر گویا درباره نوع جدید آنفلوانزای پرندگان | نگران نباشید اما احتیاط کنید

در گفت‌و‌گو با همشهری آنلاین مطرح شد:

توضیحات دکتر گویا درباره نوع جدید آنفلوانزای پرندگان | نگران نباشید اما احتیاط کنید


رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره نوع جدیدی از آنفلوانزای پرندگان به مردم توصیه کرد که احتیاط کنند و مراقب باشند.

دکتر محمد مهدی گویا در گفت‌و‌گو با همشهری آنلاین اظهار داشت: نوع جدیدی از آنفلوانزای پرندگان، طی چند سال گذشته درکشور چین و در بین پرندگان مشاهده شده است که این ویروس نسبتا خطرناک‌تر از انواع قبلی ویروس‌های ایجاد کننده آنفلونزا است به این دلیل که هم قدرت سرایت بیشتر دارد و هم کشنده‌تر است البته برای پرندگان.

او خاطر نشان کرد که مواردی از ابتلای این ویروس، ظرف چند هفته اخیر دربین پرندگان مهاجر برخی از کشورهای آفریقایی، آسیایی و اروپایی نیز دیده شده است.

رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت افزود: از آنجایی که متاسفانه موارد ابتلای انسانی به این نوع جدید آنفلوانزای پرندگان که H5N6 نام دارد، گزارش شده است، بنابراین لازم است مردم احتیاط کنند.

دکتر گویا گفت: آز آنجایی که کانون انتشار این بیماری در بین پرندگان وحشی است لازم است مردم هنگام تماس با پرندگان وحشی به آنها دست نزنند.

*پرندگان وحشی را شکار و ذبح نکنند.

*با پرندگان وحشی تماس نزدیک نداشته باشند.

*پر پرندگان وحشی را نکنند.

*به توصیه‌های وزارت بهداشت و سازمان دامپزشکی توجه کنند.

دکتر گویا  تاکید کرد: آنچه مشاهده شده است فقط در بین پرندگان وحشی است و هیچ ربطی به پرندگان مرغداری‌ها و تخم مرغ ندارد اما در عین حال توصیه می‌شود که مردم برای خرید تخم مرغ، تخم مرغ‌هایی را خریداری و مصرف کنند که مورد تایید سازمان دامپزشکی باشند.

۰ لایک کنید!

بازدید: ۶

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.