کار هنری یا تضعیف سلیقه‌ی مردم؟!

‍ کار هنری یا تضعیف سلیقه‌ی مردم؟!

photo_2018-02-11_16-44-53

▫️حضور باشکوه و گرم مردم شهر وزوان در مراسم جشنی که روز گذشته در سالن شهیدمطهری برگزار شد، نمودی از توجّه خاص مردم شهر به مسائل فرهنگی و هنر فرزندان خودشان بود.
و افزون بر آن، نشانه‌یی بود از نیاز مبرم به تلاش مسئولان در این زمینه و توجّه خاص به این عرصه.

▫️از تلاش‌های قابل تقدیر مسئولان شهر و حمایتشان از گروه‌های مختلف فرهنگی، ادبی و هنری و تلاش‌های گروه‌های مختلف برای هرچه پربارتر کردن مراسم روزهای اخیر که بگذریم، مواردی هم هست که نباید از کنار آن ها به سادگی گذشت.

▫️بی توجهی مسئولان شهرداری به عنوان متولیان سالن شهیدمطهری، به خرابی سیستم صوتی سالن که در مراسم شب شعر انقلاب هم مشکلاتی را در برنامه‌ها ایجاد کرده بود و اعتراض خوانندگان گروه موسیقی انجمن ادبی سعدی را هم به دنبال داشت، از نکات منفی این مراسم بود.

▫️ازدحام جمعیت علاقه‌مند به حضور در مراسم، در پشت درب‌های سالن و حضور بیش از اندازه‌ی مردم در داخل سالن، از دیگر نکات منفی مراسم دیروز بود که خیلی‌ از علاقه‌مندان را به خانه بازگرداند.
مشکلی که به راحتی و با برگزاری مراسم در دو سانس جداگانه، می‌شد آن را رفع کرد.
مشکلی که کاش مسئولان با توجه به حضور بیشتر مردم در جشن نوبت عصر امروز، تا فرصت دارند برای رفع آن فکری بکنند.

▫️نکته‌ی قابل تأمل دیگر امّا بی توجّهی عجیب برگزارکنندگان و هنرمندان حاضر در مراسم به محتوای برنامه‌هایی بود که مردم برای دیدنش سر و دست می‌شکستند و این مراسم را از مسیر فرهنگ و هنر به شدت دور کرده‌ بود.

▫️این مورد در حالی اتفاق افتاده‌ست که زمانی در همین وزوان خودمان گروه‌های هنری، برای گرفتن مجوزات لازم دربدر شهرستان بودند و دست آخر هم فعالیت هنریشان با برچسب لهو و لعب تعطیل می‌شد.
و از آن گذشته، مسئولان شهر پیش از اجرای نهایی کار، برنامه و اجرای گروه‌های فرهنگی و هنری را دیده و مجوز لازم را به ایشان داده‌اند.

▫️امیدواریم جوانان و نوجوانانی که حس می‌کنند دغدغه‌ی حضور در این دست مراسم را دارند، با یاری گرفتن از بزرگان این عرصه در شهر، شناخت کافی از مقوله‌ی فرهنگ و هنر پیدا کنند و به جای گذراندن وقت مردم با حرکات موزون و ناموزون، محتوای کارشان را دریابند.
و مسئولان فرهنگی شهر هم نظارت خود را بر روی جشن‌هایی اینچنین بیشتر کنند.

📋 کانال وژگون‌نوشت
▫️ @Vazhgoon_Nevesht

بازدید: ۲۸

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. صدای آشنا گفت:

    وژگون نوشت؛کار هنری یا تضعیف سلیقه‌ی مردم؟!
    بنده که متوجه نشدم وژگون نوشت چه چیزی می خواهد بگوید.تضعیف سلیقه مردم یعنی چه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.